Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

Ella

Quote from: martipan on June 05, 2009, 11:54:09 PM

Acuma ia spune tu,unde pleci in concediu ? Sper ca fugi la caldurica si nu la oameni de zapada  ;D :D :D !

:D :D :D N-ai nimerit! ma duc, sa ma plimb cu masinuta printre ghetari. ;)

stefana

Quote from: Ella on June 05, 2009, 11:32:08 PM
Nu suport gastile, nu pot sa fac parte din ele, eu m-am inscris pe un forum, nu intr-o gasca.
Nici eu nu fac parte din vreo gashca. Iar pe forum nu pot spune ca am prieteni. Doar oameni la care tin foarte mult ... si sunt destui ;D.
Am fost surprinsa si necajita de pozitia unora in anumite probleme, dar nimeni nu e obligat sa gandeasca asa ca mine (indiscutabil). Nu m-a dezamagit nimeni, pentru ca daca eu nu inteleg de ce reactioneaza intr-un anume fel cineva, e problema mea, nu a respectivului.

mihail

iaca...am mai invatat ceva ! :) Ave Stefana,morituri te salutam !

Myrela


  Ella, eu si florile deja inradacinate te asteptam!!!!  daca nu vi , cum sa ti le trimit   ::)  ???  :'(
http://myrela.sunphoto.ro/
Din IUBIRE ne nastem, pentru IUBIRE traim, doar cu IUBIRE ,,plecam,,.

vickylucia

Ella,sunt consternata!lAm crezut ca pe acest forum nu se intampla  ca,, aiurea"[stiu ce spun] si imi pare rau;credeam ca sufletele inveninate nu se ating de puritatea florilor,dar....Totusi sa nu uitam ca poporul nostru a gasit proverbe intelepte pt toate situatiile:,,apa trece pietrele raman":,,sa nu arunci cojocul pe foc.pt un paduche".Sunt solitara cu Marti,Stefana si cu ce-i f multi care te iubesc si te asteapta:
Vino unde te asteapta dorul
Vino unde doina canta pe vale
Vino  unde susura izvorul
Vino unde toti te asteapta pe cale!

ani

Am ajuns si eu acasa. M-am bucurat sa intalnesc si reintalnesc persoane dragi si imi pare rau ca nu au fost mai multe. Am venit cu sase pungi cu flori si am plecat cu trei, este un progres!
"Frumusetea lucrurilor exista in sufletul celui care le admira" David Hume

Ella

Quote from: Myrela on June 06, 2009, 03:28:55 PM

  Ella, eu si florile deja inradacinate te asteptam!!!!  daca nu vi , cum sa ti le trimit   ::)  ???  :'(

Nu am zis ca nu vin  ::)

Vicky, hai sa fim seriosi si sa nu ascundem gunoiul sub presh. ;D

Stefana, si eu am spus ca asta-i parerea mea si nu este nimeni obligat sa fie de acord cu mine ::) dar eu am dreptul sa aleg ;)

vickylucia

Ma bucur ca vii ,in rest nu conteaza;daca floricele tale minunate [dealtfel]sunt marul discordiei,lasa-le in tara aceea indepartata si vei vedea cu adevarat cine te asteapta.....  ::);D

Ella


Myrela


Eu niciodata nu apuc sa citesc tot ce se scrie pe forum, de aici confuzia ca nu vi in tara, Ella.
Ma bucur ca vi, facem cumva sa ne intalnim si sa ne vedem , abia astept momentul !! :-*
http://myrela.sunphoto.ro/
Din IUBIRE ne nastem, pentru IUBIRE traim, doar cu IUBIRE ,,plecam,,.


martipan

Quote from: Ella on June 06, 2009, 12:08:48 AM
Quote from: martipan on June 05, 2009, 11:54:09 PM

Acuma ia spune tu,unde pleci in concediu ? Sper ca fugi la caldurica si nu la oameni de zapada  ;D :D :D !

:D :D :D N-ai nimerit! ma duc, sa ma plimb cu masinuta printre ghetari. ;)

Foarte fain si asa,ghetarii sunt nemaipomeniti,cred ,numai ca stiam ca nu mai vrei zapada si credeam ca fugi de ea  ;D !
Sa faci multe,multe poze !!!!

Ella

Asta toamna, cand am fost in Jasper, am ratat plimbarea, se inchisese sezonul, am inteles ca merita distractia.
Cu zapada, am cam inceput sa ne obisnuim, suferim numai cand vedem ca altii fac plaja si noi inghetam, in rest este ok :D :D :D
Fac poze ;)

gabriela jalba

Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

Nicol Caloian

Gabi, foloseste link-ul de la albumul Getei si acolo le gasesti.

mamaruta

Gasiti si aici cateva poze:
http://s11.photobucket.com/albums/a177/mateuca/Primavara%202009/?start=20
Am ajuns acasa si eu....a fost o intalnire frumoasa, ma bucur ca le-am vazut pe fete.

GetaV

Sa va explic ce era cu trandafirii lui Myo :ii luase din parc si era f. mandra ! Sper sa se prinda, Myo!

Marmoset

Ella, eu mi-as dori doar sa te cunosc pe tine. Daca prin peregrinarile tale in Romania ai drum si prin capitala, tare mi-as placea sa-ti spun face-to-face "Bun gasit" si sa te pup. Si sa bem o cafea impreuna. Atat!  :)

myosotis

Quote from: GetaV on June 06, 2009, 11:20:59 PM
Sa va explic ce era cu trandafirii lui Myo :ii luase din parc si era f. mandra ! Sper sa se prinda, Myo!
;D  i-am luat din gramada de gunoi , de fapt, ca tocmai taiasera florile ofilite la trandafirii din parc .... ce nu face omul pentru un trandafir  ::)

Marmoset

Sa nu-mi spui ca ai ambitie sa-i inradacinezi!  :D

Ella

Quote from: Marmoset on June 06, 2009, 11:43:14 PM
Ella, eu mi-as dori doar sa te cunosc pe tine. Daca prin peregrinarile tale in Romania ai drum si prin capitala, tare mi-as placea sa-ti spun face-to-face "Bun gasit" si sa te pup. Si sa bem o cafea impreuna. Atat!  :)

Marmo, bem o cafea! ;)

Marmoset

Quote from: Ella on June 07, 2009, 01:54:12 AM
Quote from: Marmoset on June 06, 2009, 11:43:14 PM
Ella, eu mi-as dori doar sa te cunosc pe tine. Daca prin peregrinarile tale in Romania ai drum si prin capitala, tare mi-as placea sa-ti spun face-to-face "Bun gasit" si sa te pup. Si sa bem o cafea impreuna. Atat!  :)

Marmo, bem o cafea! ;)

:-* :)

einsteinitza

Myo, probabil stii, dar ma gandesc sa-ti spun totusi, acum lastarii verzi au sanse mai mari, mai la toamna cei lenificati.
Iti tin pumnii. ;D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

myosotis

ce lemnificati  ;D ...sunt trei  ??? nici nu stiu cum sa le spun... trandafirii erau unii galbeni cu floare mica simpla, un soi de ceva acoperitor-tarator... cei care au curatat florile trecute nu s-au gandit sa taie mai lung si pentru pofticiosi  :D

vernil

Quote from: myosotis on June 07, 2009, 01:15:17 AM
Quote from: GetaV on June 06, 2009, 11:20:59 PM
Sa va explic ce era cu trandafirii lui Myo :ii luase din parc si era f. mandra ! Sper sa se prinda, Myo!
;D  i-am luat din gramada de gunoi , de fapt, ca tocmai taiasera florile ofilite la trandafirii din parc .... ce nu face omul pentru un trandafir  ::)

Astept si eu sa-i taie pe cei din parcul Al.I.Cuza. Sunt spectaculosi ... Am zarit unul portocaliu intens, cu floarea imensa. Saptamana viitoare ii curata ... Mi-am facut relatii printre doamnele de la Rosal .... :D