Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

sicamin

Sa va fie de bine dragilor!!!
Cara pisoiul "minuscul" e al tau sau a lui Gabi?
Eu am 3 si toti NEGRI  (mama si 2 pui)


martipan

Ce frumos,sa va fie de bine intalnirea !!!
Pisoiul e un dulce  ;)  iar foisorul arata minunat !

Marmoset

Cara, e Raiul pe pamant acolo la tine...
Se vede ca v-ati simtit bine, iar pisoiul ala taciunel e extraordinar!  :D

gabi_gabriella

Buna seara la toata lumea !
Am ajuns si eu in sfarsit in fata calculatorului , dupa o raita prin gradina la plivit buruieni si una prin bucatarie unde ma astepta
La Rupea a fost excelent . M-am bucurat ca le-am revazut pe Gabi J. , Pene, Ani ,  Ozi  si le-am cunoscut pe Geta V , Gerogette pe  Codruta , mama ei  si cumnata ei .
Am facut , de acum, traditionalul schimba de plante , am ras, povestit , chiar si dansat si cel putin eu m-am simtit foarte bine .
Am ratat plecarea lui Ani si poza de grup, dar am facut apoi altele fara Ani . Mai multe poze maine


ani

Am ajuns si noi acasa! Ieri, de la cabana am fost si am vizitat cetatea de la Sighisoara si am dormit la Targu Secuiesc. Am trecut muntii dimineata.
Intalnirea a fost foarte placuta, m-am bucurat sa vad si revad persoane dragi. Poze pun mai tarziu, dureaza mult sa le descarc.
http://s83.photobucket.com/albums/j311/uruma44/Rupea/
"Frumusetea lucrurilor exista in sufletul celui care le admira" David Hume

gabriela jalba

Inca reswimt oboseala de pe drum...asta e !!! Oricum,din punctul meu de vedere,trebuie sa spun ca merita orice efort ca sa ne intilnim. Iar a fost SUPER !!!! Cine nu crede,veniti data viitoare. GetaV : :-* :-* :-* :-* :-*
http://home-and-garden.webshots.com/album/573366865ixONXW
  De la 3 Stejari am fost si noi la Sighisoara la cetate.Drumul pina acolo mi-a lasat un gust amar;sa vedeti cum se diastrug ceslele sasilor plecati...iti vine sa plingi. le-au dat la tigani,care......Satele alea,sint ele insasi ,o comoara de legenda. Mor in ruina.
Inca ceva:poate data viitoare Miky,Cara,Daveco,Vio,Fleur,Nicol,Mada,Turturica,ioana-Ralu ! nu veti mai lipsi . Sigur ca ar trebuii sa incercati si ceilalti de pe forum o iesire cu "veteranii" . Nu vo parea rau!!!!
   La CARA ,e foarte frumos. Si-a aranjat gradinita, cu efect si simti ca esti bine-venit. Sa vedeti florishcutele eiiiii.....Doamne ! ce violete!!! orhideele....!!!! Si fara gluma,intr-o luna o sa aiba rosii coapte precis!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

sicamin

Gabi ,ma bucur pentru voi ,ca ati putut sa va intalniti si ca v-ati simtit bine.Trece si oboseala dar ramai cu amintiri frumoase!

Marmoset

Se vede ca ati petrecut pe cinste si v-ati simtit foarte bine! Bravo voua, felicitari pentru intalnirile astea! Imi imaginez ca merita tot efortul drumului! Eu am cunoscut putina lume de aici din Mushuroi, persoane intr-adevar deosebite! Dar pana la urma, cred ca asta defineste forumul asta: calitatea oamenilor! La cat mai multe intalniri, fie ele organizate sau ad-hoc! Ma inclin!

myky

Quote from: gabriela jalba on July 05, 2009, 06:22:41 PM
Inca reswimt oboseala de pe drum...asta e !!! Oricum,din punctul meu de vedere,trebuie sa spun ca merita orice efort ca sa ne intilnim. Iar a fost SUPER !!!! Cine nu crede,veniti data viitoare. GetaV : :-* :-* :-* :-* :-*
http://home-and-garden.webshots.com/album/573366865ixONXW
  De la 3 Stejari am fost si noi la Sighisoara la cetate.Drumul pina acolo mi-a lasat un gust amar;sa vedeti cum se diastrug ceslele sasilor plecati...iti vine sa plingi. le-au dat la tigani,care......Satele alea,sint ele insasi ,o comoara de legenda. Mor in ruina.
Inca ceva:poate data viitoare Miky,Cara,Daveco,Vio,Fleur,Nicol,Mada,Turturica,ioana-Ralu ! nu veti mai lipsi . Sigur ca ar trebuii sa incercati si ceilalti de pe forum o iesire cu "veteranii" . Nu vo parea rau!!!!
   La CARA ,e foarte frumos. Si-a aranjat gradinita, cu efect si simti ca esti bine-venit. Sa vedeti florishcutele eiiiii.....Doamne ! ce violete!!! orhideele....!!!! Si fara gluma,intr-o luna o sa aiba rosii coapte precis!!!

poate cand vine ella ajung si eu.
  toate bune si frumoase, dar eu am o nelamurire.
tot conu romel a fost sef de gratar? :D

Nicol Caloian

Daca n-ar fi fost obligatiile pe care trebuia sa le onorez, as fi fost sigur langa voi. Ma bucur ca v-ati simtit bine si ata viitoare, dacom fi sanatosi....

ozimandias

 :D
Am ajuns si eu acasa... Doamne ce frumos a fost la intalnire, desi pentru mine scurt (va povestesc dupa).
Si ce frumos a fost si dupa intalnire. Am colindat si eu muntii... am facut aproape 1000 km  :o...
Acum trebuie sa hranesc copilul si sotul, apoi sa plantez o lada frigorifica de plante de munte. Am venit si cu masina plina ochi de pietre. Sambata viitoare imi fac rocarie.

Revin.

M-am bucurat enorm sa le revad pe fete si sa o cunosc pe Codruta.
GetaV  :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* pentru organizare. Multumimi. A fost minunat!

GetaV

Acum am ajuns,eu am plecat la Campina..La poze ma uit maine si completez daca mai este novoie.Intalnirea a fost SUPER! de "norul"de la sfarsit vom uita,von ramane cu pozele si amintirile frumoase! :-* :-* :-*

georgette

Si noi am ajuns bine si..obositi  :D ! Insa oboseala era abia la inceput caci acasa ne-au luat de odihniti.. ;) :D...ne am bucurat de compania forumistilor si neforumistilor precum si de vreme prielnica,data viitoare sper sa fiti cat mai multi!GetaV  :-* :-* :-* multumiri !
Pina asta seara nu mi a mers netul iar poze am foarte putine  :( deoarece am uitat la plecare incarcatorul camerei acasa am vazut insa ca au pus fetele!

gabriela jalba

Myky,nu stiu cum si-au impartit sarcinile....Cornel si Florin erau si ei in spumele marii acolo!!!N-a fost sef niciodata,asa ca macar la facut gratarul sa fi prins si el "ciolanul" !!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

penelopa

Se vede că  v-a ajuns obosela întâlnirii de-aţi glăsuit aşa puţin!!!!  ;)
Până şi "limbariţa" Ozinei s-a pleoştit!  :D

Dragii mei, constat că, pe măsură ce ne întâlnim,  aceste întâlniri devin tot mai reuşite,  întărind "nucleulu" Mushuroiului şi relaţiile de  "rudenie ... " aş putea zice. :)
De câte ori ne  vedem/revedem,  mă simt copleşită de plăcerea  de a fi înconjurată de "rudele" dragi pe care le aştept , de fiecare dată, cu o nerăbdare plină de fiori!
Nu vă pot spune câtă bucurie şi linişte mi-a adus această întâlnire!!  A contribuit mult  şi locul unde ne-am întâlnit......... pentru care îi aducem mii de mulţumiri GeteiV şi soţului ei.
Peisajul a fost de vis! O cabană cu toate utilităţile, singură, în mijlocul unei poeniţe înconjurată de păduri.
Fetele de la cabană gătesc  .... dumnezeieşte!!! O ciorbiţă de vânat şi sărmăluţe ca acolo n-am mâncat niciodată !!! :o (Excepţie face ... patronul, dar i-am trecut cu vederea  fiindcă este .... bucureştean  ;D)
Drumul a fost o încâtare chiar dacă am mai stat pe la cozi prin Sinaia!!!  "Şoferul" nostru a fost  amabil şi nu s-a enervat de sporăvăiala mea şi a lui Jorjet (mă durea în gât când am ajuns la cabană de cât am vorbit  .......... am "ţipat",  după opinia soţului  :D).  Noroc că a avut şi el o preocupare: băeţelul  Jorjetei!  :)
Când am ajuns la cabană şi am văzut (chiar de la distanţă  :)) grupul de furnicuţe şi furnicoi mişunând în întâmpinarea noastră, am simţit cum mi se umple sufletul de  bucurie!   Am văzut-o, în sfârşit, pe  finuţa (şi la propriu şi la figurat  ;))  mea Codruţa, pe care o ştiu (virtual) de 3 ani. Mama ei este o persoană superdrăguţă. Şi fratele ei la fel!  :)
Înainte de grătar, ardelenii noştri ne-au  ademenit să înfulecăm pită  de casă cu slană şi brânză frământată de mâinile  lui Cornel (soţul Gabii-Gabriela  ;D) pe care le-am stropit,  din belşug, cu palinco-ţuică. Aşa că, m-am "făcut" prematur...... ceea ce nu mi-a mai permis  nici măcar să degust grătarul! >:(
Da' tortu' lui Ani a pus capac!!! Binenţeles, tot înainte de grătar.  ;) De  cum am ajuns acolo, Ani ne-a terorizat cu " când mâncâm tortul că nu vreau  să i se strice "faţa" la care, sărmana, a cam muncit că nu voiau "moaţele" de frişcă să stea locului !!!  :D :D
Grătarul a fost un .... dezmăţ culinar!!! Şi dansul, şi  "povestirile" şi bancurile ......... până la orele 2,00 când ni s-a făcut milă de fetele de la cabană care stăteau  să strângă după noi!!!
A 2-a zi, micul dejun cu produse "bio" a fost un deliciu iar plimbarea prin pădure mi-a umplut  fiinţa de  energii  benefice, euforice ............. a trebuit să vadă Ozi,  orăşeanca din buricu' Bucureştiului,  urme de mistreţ pe poteca umedă, convingându-ne să facem cale întoarsă.  Ne-am întors însă cu braţele pline de flori de câmp  şi de pădure (cu rădăcină) pentru a popula "natural" grădinile noastre.

Aş mai avea multe de povestit dar tocmai m-a sunat şefu aducându-mi amite că sunt la serviciu şi că trebuie să fac treabă şi pe aici  ;D :D
Poze... mâine, că am uitat aparatul foto acasă. :(

myky

deci, draga penelopa, grigore ureche e mic copil! :D

penelopa

Quote from: myky on July 06, 2009, 09:59:16 AM
deci, draga penelopa, grigore ureche e mic copil! :D

.... deosebirea e că ...... io sunt  doar  "într-o ureche" !  ;D

myky


penelopa



Codruta

Dupa cat s-a scris pe aici ce as mai putea spune fara sa repet? ;D Multumesc GetaV :-* si te rog sa-i dai un pupic si sotului tau. Datorita voua am aflat ca putem fi ca si o familie, nu numai pe forum, ci si in realitate.
M-am bucurat sa-i revad pe Gabi Jalba si sotul ei (chiar daca le-am intrerupt masa de pe marginea drumului :D ) asa cum m-am bucurat sa le cunosc pe celelalte fete si sotii sau copii lor.
Am dus cu noi putina ploaie dar bine ca nu a tinut ;D
Cum Pene a facut deja rezumatul intalnirii va mai spun doar ca si noi ne-am oprit la intoarcere in Rupea si Sighisoara si in ambele locuri am avut placerea sa ne reintalnim cu Ozi si familia ei.
Pozele facute de noi vor ajunge in album doar cand ajung eu in Olanda.

Claudiu

Ei da, asta da atmosfera de mushuroi. Multam frumos tuturor de povesti si poze.
Si ei da, Pene asta da reportaj. Propun sa fii numita in functie de hronicareasa si sa incepi placuta oboseala de a zugravi letopistul musuroiului si rog pe preacinstitul logofat sa puna o vorba buna la domnie pentru treaba aiasta care nu sufera zabava.

Quote from: penelopa on July 06, 2009, 09:42:54 AM
ardelenii noştri ne-au  ademenit să înfulecăm pită  de casă cu slană şi brânză frământată de mâinile  lui Cornel (soţul Gabii-Gabriela  Grin) pe care le-am stropit,  din belşug, cu palinco-ţuică.
Interesant ritual, nu am mai auzit de el pana acum. Cred ca trebuie sa fi fost tare bune daca drept multumire i-ati stropit din belsug mainile cu palinco-tuica.

Pentru atmosfera mushuroiasca drept multumire va fac o dedicatie:

http://www.youtube.com/watch?v=ZsvPiK3E9cM&feature=related

Indraznesc sa cred ca ar trebui sa devina imnul mushuroiului.

penelopa

Quote from: Claudiu on July 06, 2009, 03:34:50 PM
Ei da, asta da atmosfera de mushuroi. Multam frumos tuturor de povesti si poze.
Si ei da, Pene asta da reportaj. Propun sa fii numita in functie de hronicareasa si sa incepi placuta oboseala de a zugravi letopistul musuroiului si rog pe preacinstitul logofat sa puna o vorba buna la domnie pentru treaba aiasta care nu sufera zabava.

Quote from: penelopa on July 06, 2009, 09:42:54 AM
ardelenii noştri ne-au  ademenit să înfulecăm pită  de casă cu slană şi brânză frământată de mâinile  lui Cornel (soţul Gabii-Gabriela  Grin) pe care le-am stropit,  din belşug, cu palinco-ţuică.
Interesant ritual, nu am mai auzit de el pana acum. Cred ca trebuie sa fi fost tare bune daca drept multumire i-ati stropit din belsug mainile cu palinco-tuica.

Acum, ce  să fac ?!! ... m-ai prins cu virgula'n pom şi , tare mă tem să nu înţeleagă lumea că i-am dezinfectat măinile lui Cornel înainte de frământarea brânzii !!! (hai, Ozi, râzi că ai ocazia ..  :D :D)
Măi, Claudiu .............. de bucate era vorba  :o ..... pe  ele le-am stropit ! Offf, ce ţi-e şi cu  zugrăveala letopiseţului ăsta  !!!  :( ;D

penelopa

Şi da, frumos imnul!!! Numai că acolo ne-am aflat într-o dilemă. Carul avea jug şi nu  ştiam cine ar trebui înhămaţi la jug.  O parte dintre noi spunea că "vacile"  trag , de obicei, la jug  iar o altă parte că ...... "boii"!  ; Eu am făcut parte din a 2-a parte ( ;D  - îmi pălac jocurile de cuvinte  ;D ) şi chiar am adus un argument: o pictură a lui Grigorescu s-a chemat "Car cu boi"  :D :D

costieanuconstantin

interesant " obiect " !!!!! :'( :-*