Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

costieanuconstantin

Quote from: penelopa on July 06, 2009, 01:11:06 PM
Deşi azi nu-i mâine .... pozele la orizont:

http://penelopa.sunphoto.ro/Intalnire_forumisti_-_Rupea_2009

afiseaza te rog si numele persoanelor sub foto  !!!!! :) :-*

ozimandias

Quote from: penelopa on July 06, 2009, 04:24:43 PM
o pictură a lui Grigorescu s-a chemat "Car cu boi"  :D :D
Da' ce a ars?
;D

Mai dragilor, intalneala asta a noastra pentru mine inseamna cateva zile bune de tras la jug  ;D.
Motivul "tacerii" mele e lipsa acuta de timp si sutele de probleme adunate...

Dar sa spun si eu cateva vorbe, sa nu ziceti ca-s muta (inca, de admiratie):

Conform obiceiului (prost) pe care l-am adoptat, am ajuns si de data aceasta la intalnire cand tuturor li se lungisera urechile (de foame). Acum am vrut sa testez rezistenta mushuroistilor si ne- , asa ca am ajuns pe la 10.30, dupa ce am mers sase ore si ceva pe niste drumuri crunte, cu peisaje de vis. (drumurile erau crunte pentru ca, desi in harta apareau ca drumuri judetene, ele erau 40% neasfaltate. De doua ori am fost convinsi ca am gresit drumul si am vrut sa ne intoarcem. Dar cu spirit de aventura  ;D nu am facut-o si intr-un final am ajuns).
Asa cum s-a mai relatat, sunca si painea de la Iernut se terminasera mult inainte sa ajungem noi. Insa, am avut alte avantaje: la intrarea pe drumul forestier catre cabana am admirat o vulpe (care nu a vrut sa stea si la poza) si la intrarea in curtea cabanei am admirat un arici: (e in partea stanga, in iarba).
Apoi m-am pupat jumatate de ora cu fetele,cu unele de doua ori si cu unele niciodata, fiind ametita dupa atata drum.
Si imediat dupa ne-am asezat la masa, masa care mie personal mi-a mers la suflet, desi nu participasem la ea, micii si fripturile mele neajungand la timp pentru a fi puse pe gratar (de mici sper ca s-au bucurat fetele de la cabana. De fripturi insa.... cateii de prin Fagaras  :D.

Singura poza facuta de mine la intalnire este aceasta:

A zburat timpul si nici nu am realizat ca nu am actionat aparatul foto.
Sotul meu, de asemenea, a savurat din plin revederea cu ne-forumistii (si cu forumistele, dar nu prea a afisat, de frica  ;D).
Copilul mai avea putin si savura la propriu pisicul Gabrielei Jalba.  :D

Vreau sa va spun ca am fost singura care am avut privilejul sa-mi iau "la revedere" de la Codruta de 5-6 ori.
Mai intai ne-am pupat, ne-am imbratisat, ne-am urat si.... si n-am plecat ca o masina nu a vrut.
Iar ne-am pupat si restul si, peste 15 min. ne-am intalnit la Cetatea Rupea (unde "paznicul cetatii" ne-a intrebat cum am ajuns la cabana, ca e cu circuit inchis si ca nu are toata lumea acces acolo... ::))
Iar ne-am pupat, ne-am imbratisat etc si ne-am despartit.
N-am intalnit insa la Sighisoara. Ei venisera dintr-o parte, noi din alta. Asa ca ne-am luat "la revedere" la fiecare intersectare de traseu (n-am mers impreuna ca la Rupea ca ei vazusera o parte, noi alta. Insa ne-am tot intersectat).

In rest, intalnirea de vis.

Si tot de vis a fost si plimbarea de dupa.
Mai putin cele 5 minute cat am stationat la Balea Lac. Am avut senzatia ca sunt intr-un moll din capitala. Fetite dezbracate, vinete de frig, cu ochelari gen Vadim... Baieti mai mult beti decat trezi, cu aceeiasi ochelari, ascultand manele la orice aparat care putea canta.
Si iarasi, tot drumul aproape m-am gandit ca sintagma " ce tara frumoasa avem, pacat ca-i locuita" se va transforma curand in " ce tara frumoasa avem, pacat ca nu-i locuita"... Extraordinar de multe case parasite. Dupa parerea mea, prea multe...

Claudiu

Pene, carul e indexul forumului la care trag furnicutele. Din cand in cand cate una canta (pardon scrie), un subiect care face ca furnicutele sa danseze vesele in jurul carului (pardon a indexului) impingandu-l inainte. Deci pe rand toate trag (pardon danseaza) si din cand in cand cate una mai si canta (pardon scrie). Cred ca am rezolvat dilema :)

Ozi, vrei si tu titlu de cronicar? Nu-ti fa griji, e loc destul. Cu cat mai multi cu atat mai bine.

ozimandias

Quote from: Claudiu on July 06, 2009, 05:22:34 PM
Ozi, vrei si tu titlu de cronicar? Nu-ti fa griji, e loc destul. Cu cat mai multi cu atat mai bine.

S-a citit ingrijorarea?
:D :D :D

Adevarul e ca vroiam sa fiu si eu laudata. Desi nu meritam.

Haideti sa va mai spun una:
Pe drum ma sunase Ani si am ramas fixata pe ea. Deci pe ea o tot sunam sa o anunt ca vin, ca m-am ratacit... ca...
Intr-un final stiind ca ne apropiem de drumul spre cabana, am sunat la Ani sa-mi spuna clar pe unde trebuie sa o apucam. Si-mi raspunde GetaV, persoana cea mai in masura sa-mi dea indicatii... Eu, un pic debusolata ca am sunat pe un telefon si-mi raspunde altcineva, am crezut ca e Georgette, asa ca i-am spus clar: da-mi-o pe Ani ca tu nu stii drumul (banuind ca Georgette si Pene au barfit tot drumul si nu au fost atente la traseu).
Am realizat gafa la 5 minute dupa... Sa fac drum intors si mai multe nu.
GetaV, inca odata scuze.  :-[

myky

Quote from: ozimandias on July 06, 2009, 04:59:29 PM
Quote from: penelopa on July 06, 2009, 04:24:43 PM
o pictură a lui Grigorescu s-a chemat "Car cu boi"  :D :D
Da' ce a ars?
;D

Mai dragilor, intalneala asta a noastra pentru mine inseamna cateva zile bune de tras la jug  ;D.
Motivul "tacerii" mele e lipsa acuta de timp si sutele de probleme adunate...

Dar sa spun si eu cateva vorbe, sa nu ziceti ca-s muta (inca, de admiratie):

Conform obiceiului (prost) pe care l-am adoptat, am ajuns si de data aceasta la intalnire cand tuturor li se lungisera urechile (de foame). Acum am vrut sa testez rezistenta mushuroistilor si ne- , asa ca am ajuns pe la 10.30, dupa ce am mers sase ore si ceva pe niste drumuri crunte, cu peisaje de vis. (drumurile erau crunte pentru ca, desi in harta apareau ca drumuri judetene, ele erau 40% neasfaltate. De doua ori am fost convinsi ca am gresit drumul si am vrut sa ne intoarcem. Dar cu spirit de aventura  ;D nu am facut-o si intr-un final am ajuns).
Asa cum s-a mai relatat, sunca si painea de la Iernut se terminasera mult inainte sa ajungem noi. Insa, am avut alte avantaje: la intrarea pe drumul forestier catre cabana am admirat o vulpe (care nu a vrut sa stea si la poza) si la intrarea in curtea cabanei am admirat un arici: (e in partea stanga, in iarba).
Apoi m-am pupat jumatate de ora cu fetele,cu unele de doua ori si cu unele niciodata, fiind ametita dupa atata drum.
Si imediat dupa ne-am asezat la masa, masa care mie personal mi-a mers la suflet, desi nu participasem la ea, micii si fripturile mele neajungand la timp pentru a fi puse pe gratar (de mici sper ca s-au bucurat fetele de la cabana. De fripturi insa.... cateii de prin Fagaras  :D.

Singura poza facuta de mine la intalnire este aceasta:

A zburat timpul si nici nu am realizat ca nu am actionat aparatul foto.
Sotul meu, de asemenea, a savurat din plin revederea cu ne-forumistii (si cu forumistele, dar nu prea a afisat, de frica  ;D).
Copilul mai avea putin si savura la propriu pisicul Gabrielei Jalba.  :D

Vreau sa va spun ca am fost singura care am avut privilejul sa-mi iau "la revedere" de la Codruta de 5-6 ori.
Mai intai ne-am pupat, ne-am imbratisat, ne-am urat si.... si n-am plecat ca o masina nu a vrut.
Iar ne-am pupat si restul si, peste 15 min. ne-am intalnit la Cetatea Rupea (unde "paznicul cetatii" ne-a intrebat cum am ajuns la cabana, ca e cu circuit inchis si ca nu are toata lumea acces acolo... ::))
Iar ne-am pupat, ne-am imbratisat etc si ne-am despartit.
N-am intalnit insa la Sighisoara. Ei venisera dintr-o parte, noi din alta. Asa ca ne-am luat "la revedere" la fiecare intersectare de traseu (n-am mers impreuna ca la Rupea ca ei vazusera o parte, noi alta. Insa ne-am tot intersectat).

In rest, intalnirea de vis.

Si tot de vis a fost si plimbarea de dupa.
Mai putin cele 5 minute cat am stationat la Balea Lac. Am avut senzatia ca sunt intr-un moll din capitala. Fetite dezbracate, vinete de frig, cu ochelari gen Vadim... Baieti mai mult beti decat trezi, cu aceeiasi ochelari, ascultand manele la orice aparat care putea canta.
Si iarasi, tot drumul aproape m-am gandit ca sintagma " ce tara frumoasa avem, pacat ca-i locuita" se va transforma curand in " ce tara frumoasa avem, pacat ca nu-i locuita"... Extraordinar de multe case parasite. Dupa parerea mea, prea multe...

LETOPISETUL MUSUROIULUI, de miron OZIMANDIAS costin

martipan

Multumim pt poze si povesti , se pare ca ati petrecut ,nu gluma !  ;)

GetaV

Cineva mi-a dat un hibiscus ,pt. cineva ,dar nu mai stiu cui trebuie sa-l dau. :D Ma ajutati?

GetaV

Eu am pus pozele pe picasa,sa vedeti si mascota intalnirii :o

Erwin

Merge cineva pe litoral?
Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro

penelopa


Erwin

Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro

penelopa

Quote from: Erwin on July 08, 2009, 02:38:32 PM
iar?
Şi anul trecut  ne făceai aceeaşi invitaţie  .............. la  topicul ăla cu concedii  ;)

penelopa

Danero, ce faci  pe 17 - 18 iulie ? Eşti acasă?
Dacă da, vrei să te întâlneşti cu Zambilica ? :D  (Îţi trimit o plantă prin ea  ;) )

ioana_ralu

Quote from: gabriela jalba on June 25, 2009, 10:22:28 PM
Nicooool!!!!!! unde esti? ce faci? Nu vii ??!!!
Ioana-Ralu,las-o'n traznet de violeta,vino tu,ca e vara si e fain si pt fata.
Opia,cu Codruta te vezi la Cluj;dar cu mine????
Erwin,Ati,hai ca nu-i f departe nici pt voi.
Buna ,Scuze,abia acum am vazut mesajul.
Am fost plecata in concediu pe la"vecini" si abia m-am intors de 2 zile.
Ma bucur ca v-ati distrat si imi pare rau ca nu am fost cu voi acolo

mamaruta

Bre, v-a fost dor de mine? m-am gandit mult la voi...singura consolare ca nu am fost la Rupea a fost sa privesc florile Greciei si pentru voi.
Deci, cand ne intalnim iar? Ella, unde dai adunarea?

Ella

Bine te-ai intors, normal ca ne-a fost dor de tine! :-*

Adunarea? stai ca nu m-am "adunat" eu inca. ;D

myky

Quote from: Mada on July 15, 2009, 04:27:38 PM
Bre, v-a fost dor de mine? m-am gandit mult la voi...singura consolare ca nu am fost la Rupea a fost sa privesc florile Greciei si pentru voi.
Deci, cand ne intalnim iar? Ella, unde dai adunarea?
eeei, bine ca-ai venit! :-*

doina

Quote from: Mada on July 15, 2009, 04:27:38 PM
Bre, v-a fost dor de mine? m-am gandit mult la voi...singura consolare ca nu am fost la Rupea a fost sa privesc florile Greciei si pentru voi.
Deci, cand ne intalnim iar? Ella, unde dai adunarea?
Bine ai revenit , Mada , ti-am simtit lipsa pe aici prin mushuroi  ;)

miha

Mada...sa nu ne zici ca aduci si canicula odata cu venirea ta...  :D Bine ai venitttt!!!  :-*

martipan

Bine ai venit !
Impresii,plante,ceva ? :D

opiadc


               Bine ai revenit, Mada! :D

Marmoset

Madaaaaa, welcome back in Mushuroi! De la Grecia antica, la Mushuroiul de zi cu zi!  ;) Ti-ai incarcat bateriile? Ti-a priit?

mamaruta

Mi-am incarcat bateriile, fratilor! sunt ca noua (aproape... ::)).
Si eu ma bucur ca va regasesc! Flori...pai, nu aveam loc in masina pentru flori, asa ca am luat doar un leandru cyclam si un hibi care nu era inflorit, dar cu multi boboci (care, off corse, ca nu au rezistat pana acasa...toti :P). Hibi pare spectaculos si o sa va refaceti rezerva de lame, daca va inflori asa cum cred...- mai era unul inflorit, dar mult mai mare..dar mi s-a garantat ca si al meu va inflori la fel). In rest, am adus lastari de leandru roz simplu si ceva lastari de hibi, sper sa reusesc sa ii prind. Nu am adus multi, ca nu aveam loc in masina - am mai fost cu o familie...
Deci, soro myky, vin la Buc. si de data asta chiar ca trebe sa ma duci la OBI. Cu sau fara Ozi (glumesc... :-*).
A...Ozi...de data asta vin sa iti vad orhi  ;D ;D ;D ;D
Ella...pai, soro, vino odata! te rog!!!!!! :'( :'( :'(

ozimandias

Mada, daca intarzii o saptamana-doua, tare mi-e teama ca nu vei mai avea ce vedea...
Mergem si in Obi si in ala de pe Giurgiului (nu-mi amintesc cum il cheama) si in Romstal Garden... dar oferta e foarte saraca acum...

Edit later: Dedeman il cheama.

ani

Mada, bine ai venit! Cand ajungi la Bucuresti sa spui, poate ajung si eu putin...
"Frumusetea lucrurilor exista in sufletul celui care le admira" David Hume