Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

Codruta

Bine ai venit. Mada! Daca ai adus si ceva soare cu tine nu-l tine tot pentru Romania, mai trimite si pe aici cate putin ;D
Lastarii de hibi au ajuns in buna stare :-* S-au cam pleostit dupa aceea dar dau semne ca vor sa faca radacini.

myky

Quote from: Mada on July 15, 2009, 06:36:31 PM
Mi-am incarcat bateriile, fratilor! sunt ca noua (aproape... ::)).
Si eu ma bucur ca va regasesc! Flori...pai, nu aveam loc in masina pentru flori, asa ca am luat doar un leandru cyclam si un hibi care nu era inflorit, dar cu multi boboci (care, off corse, ca nu au rezistat pana acasa...toti :P). Hibi pare spectaculos si o sa va refaceti rezerva de lame, daca va inflori asa cum cred...- mai era unul inflorit, dar mult mai mare..dar mi s-a garantat ca si al meu va inflori la fel). In rest, am adus lastari de leandru roz simplu si ceva lastari de hibi, sper sa reusesc sa ii prind. Nu am adus multi, ca nu aveam loc in masina - am mai fost cu o familie...
Deci, soro myky, vin la Buc. si de data asta chiar ca trebe sa ma duci la OBI. Cu sau fara Ozi (glumesc... :-*).
A...Ozi...de data asta vin sa iti vad orhi  ;D ;D ;D ;D
Ella...pai, soro, vino odata! te rog!!!!!! :'( :'( :'(

io te astept.
te asteapta si penelopa, acum e in concediu, tocmai am venit de la ea, te pupa!

georgette

bine te ai intors Mada! :-* :-* :-* asteptam poze cu "verdeturile" etranjere  :D

mamaruta

Fetelor, sambata ajung la Bucuresti. Ne putem vedea duminica, la ce ora doriti. (sambata cred ca am o petrecere, la o prietena veche).
Va aduc lastari de leandru roz, simplu.
Dar...unde sa ne vedem? la pene....? sa facem o intalnire mai ...ampla! Sau.....spuneti voi unde va convine!
Codruta, ma bucur ca ai ajuns cu bine acasa. Si de lastari ma bucur, vad ca si la mine fac rapid radacini, asa ca mai am de dat si la alte fete, daca doresc.

Marmoset

Mada, daca intalnirea e duminica, un ceas cred ca pot veni si eu, in functie de unde se face intalnirea! Si tare m-as bucura sa te revad!  :)

In alta ordine de idei, am avut azi o intalnire ad-hoc cu Myky! Niste gazde adorabile si ea, si sotul ei, si i-am vazut si frumoasa de fata!
Cat despre gradina, ce sa mai zic, am ramas gura-casca! Un spatiu atat de dichisit si de meticulos aranjat, un numar impresionant de plante, o rocarie/stancarie de nota 20 si niste plante tare, tare ingrijite si aratoase! Cat am stat si-am savurat o cafea acolo, in curte, printre Coco cel plimbaretz, care a venit agale, pe alee, pana la stapana, Toto cel latracios, care latra de zici ca se rasteste cu gura plina la cineva si o zbanghie de matza care numai pe acoperis si pe muchia gardului se plimba, mi-am reincarcat bateriile si-am venit acasa plutind! Mi-a tihnit de minune si m-am simtit extrem de confortabil, chiar daca, poate i-am facut capul calendar gazdei cu logoreea mea!  :D

Gabi Jalba, sarut mana din inima pentru plantute! Pene, sarut mana din inima ca mi le-ai gazduit! Si sper sa nu apuc sa ies la pensie pana oi bea o cafea si impreuna cu voi!

Cu alte cuvinte, o dupa-amiaza teribil de agreabila, cum n-am mai avut de multa vreme..., de la intalnirea din Herastrau!

Myky, ma inclin!  :-* :-* :-*

myky

Quote from: Mada on July 16, 2009, 11:53:20 PM
Fetelor, sambata ajung la Bucuresti. Ne putem vedea duminica, la ce ora doriti. (sambata cred ca am o petrecere, la o prietena veche).
Va aduc lastari de leandru roz, simplu.
Dar...unde sa ne vedem? la pene....? sa facem o intalnire mai ...ampla! Sau.....spuneti voi unde va convine!
Codruta, ma bucur ca ai ajuns cu bine acasa. Si de lastari ma bucur, vad ca si la mine fac rapid radacini, asa ca mai am de dat si la alte fete, daca doresc.

mada ai vorbit cu pene?
la ea in curte e santier, inca.
pun poze azi, daca au iesit, ca le-am facut cu telefonul.
de duminica asta e vorba?

myky

Quote from: Marmoset on July 17, 2009, 01:26:02 AM
Mada, daca intalnirea e duminica, un ceas cred ca pot veni si eu, in functie de unde se face intalnirea! Si tare m-as bucura sa te revad!  :)

In alta ordine de idei, am avut azi o intalnire ad-hoc cu Myky! Niste gazde adorabile si ea, si sotul ei, si i-am vazut si frumoasa de fata!
Cat despre gradina, ce sa mai zic, am ramas gura-casca! Un spatiu atat de dichisit si de meticulos aranjat, un numar impresionant de plante, o rocarie/stancarie de nota 20 si niste plante tare, tare ingrijite si aratoase! Cat am stat si-am savurat o cafea acolo, in curte, printre Coco cel plimbaretz, care a venit agale, pe alee, pana la stapana, Toto cel latracios, care latra de zici ca se rasteste cu gura plina la cineva si o zbanghie de matza care numai pe acoperis si pe muchia gardului se plimba, mi-am reincarcat bateriile si-am venit acasa plutind! Mi-a tihnit de minune si m-am simtit extrem de confortabil, chiar daca, poate i-am facut capul calendar gazdei cu logoreea mea!  :D

Gabi Jalba, sarut mana din inima pentru plantute! Pene, sarut mana din inima ca mi le-ai gazduit! Si sper sa nu apuc sa ies la pensie pana oi bea o cafea si impreuna cu voi!

Cu alte cuvinte, o dupa-amiaza teribil de agreabila, cum n-am mai avut de multa vreme..., de la intalnirea din Herastrau!

Myky, ma inclin!  :-* :-* :-*
mi-a facut placere marmoset!

stefana

Eu am vazut gradina lui Myky inca de pe la inceputurile ei, cand era pe jumatate moloz  ::)
Si, fara exagerare, este un exemplu grozav de ce se poate obtine dintr-o bucatica de teren, de nici 200 mp, cu muulta pasiune si munca.

Marmoset

Stefana, nu stii ce pierzi daca nu mergi s-o vezi acum cum arata! Si intr-adevar, trebuie trecuta la exemple demne de urmat!  :)

simonaelena

Marmo, ai dreptate!
Si eu m-am simtit excelent la Myky, gradina ei e o incantare!
Myky,  :-* :-* :-* :-*

myky

ma bucur ca v-ati simtit bine!
la 'gradina' mai am mult de lucrat.

myky

asa cum am spus, ieri dimineata am fost la pene.
are femeia asta de munca, nici nu vreau sa ma gandesc.
dupa ce am baut cafeaua, am inceput inspectarea domeniului.
ce sa va zic, e o explozie vegetala la ea.
cel mai mult mi-au placut achimenesii( fotografiile sunt facute cu telefonul):
http://s33.photobucket.com/albums/d83/angelic_michaela_17/?action=view&current=Photo-0016.jpg
http://s33.photobucket.com/albums/d83/angelic_michaela_17/?action=view&current=Photo-0015.jpg
in premiera absoluta, utilajul care ar fi trebuit sa termine de demolat casuta veche dar s-a defectat si acum curtea penelopei arata asa:
http://s33.photobucket.com/albums/d83/angelic_michaela_17/?action=view&current=Photo-0018.jpg
si vedere generala in curte la nen-su gheorghe. ea zice ca de obicei sta in fata casei si vede tot ce misca.
acum probabil s-a speriat de galagia pe care o faceam eu :D.
http://s33.photobucket.com/albums/d83/angelic_michaela_17/?action=view&current=Photo-0019.jpg
tot la pene in curte am fotografiat reptila:
http://s33.photobucket.com/albums/d83/angelic_michaela_17/?action=view&current=Photo-0023.jpg   , deci codruta, vezi ca si-a tras si pene 'solzoasa' :D

dar surpriza surprizelor, si nici macar nu era andreea marin prin apropiere, a fost corcodel:
http://s33.photobucket.com/albums/d83/angelic_michaela_17/?action=view&current=Photo-0017.jpg  zgubilidic, ca de obicei.
am trecut si pe la el, 10 minute, imi pare rau ca nu am facut poze, dar eram ingrozitor de obosita.
fratilor, omul nu are gard, de niciun fel. am uitat sa-l intreb, nu l-a praduit nimeni pana acum.
are o sotie super ok.
cam asta a fost vizita mea la peris.
obositor dar a meritat.

mamaruta

Fetelor, aman venirea la Bucuresti...cu cateva zile. Nu am ce face, trebuie sa ma duc la sedintele de consiliu de luni si marti, altfel nu iau salariu pe iulie  >:( >:( >:(. Vin, obligatoriu, miercuri la Buc. Keep in touch!

GetaV

In cazul asta va invit la mine, duminica nu puteam ca sunt la nunta :D

ozimandias

Of, Mada, miercuri e  mai bine ca duminica.
Duminica, oricat mi-as fi dorit, nu puteam sa ajung la intalnire. Miercuri sau joi, o ora, cred ca pot sa ma rup. Sau vineri...


doina

Myky  :-*, ma bucur ca a inflorit gardenia , se pare ca-i place la tine  ;)

Marmoset

Doina, nu numai ca-i inflorita, dar are si o multime de boboci! Cred ca pe putin 3-4 se vad asa, la o simpla privire!  :)

myky

Quote from: doina on July 19, 2009, 03:21:47 PM
Myky  :-*, ma bucur ca a inflorit gardenia , se pare ca-i place la tine  ;)

da doina, a inflorit, bine ca a facut marmo poze, ca eu nu am apucat.
sarumana! :-*

marmo, il pui, dar fara comentarii :D

myky

Quote from: doina on July 19, 2009, 03:21:47 PM
Myky  :-*, ma bucur ca a inflorit gardenia , se pare ca-i place la tine  ;)



ii place, si sa vezi ca isi revine si a mea, cred ca de ciuda :D

martipan

Foarte fain !!!!
Pup Coco pe mot !
Astept acuma poza cu acel cactus,tare sunt curios  ;D :D !

myky

Quote from: martipan on July 19, 2009, 05:44:52 PM
Foarte fain !!!!
Pup Coco pe mot !
Astept acuma poza cu acel cactus,tare sunt curios  ;D :D !
hi, hi. stii vorba cu, curiosii?

Ella

Si mie imi place Coco, pacat ca nu are butasi  :D :D :D

doina

Quote from: Ella on July 19, 2009, 08:03:27 PM
Si mie imi place Coco, pacat ca nu are butasi  :D :D :D
Si nici  oua nu cred ca face   :'(

Marmoset



marmo, il pui, dar fara comentarii :D
[/quote]


:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D Ok, Myky, doar atat o sa apara la titlul pozei: "Cactus Myky"  :D :D :-* :-*

Ta-daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! Uitati-l!

http://picasaweb.google.ro/Aubergine.Marmoset/Diverse#5360227367339687938

http://picasaweb.google.ro/Aubergine.Marmoset/Diverse#5360227369949818674