Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

doina

Quote from: myky on July 22, 2009, 07:50:07 PM
Quote from: doina on July 22, 2009, 06:45:12 PM
E nasol  :P
Ai mare grija de ea  :-*
am, i-am dat cu diprophos :D
Da-i cat mai rar cu diprophos pentru ca da dependenta , cunosc pe cineva care nu se putea da jos din pat daca trecea mai mult de 14 zile de la ultima injectie . Cum isi primea doza de diprophos era ca nou .

myky

Quote from: doina on July 23, 2009, 08:36:10 AM
Quote from: myky on July 22, 2009, 07:50:07 PM
Quote from: doina on July 22, 2009, 06:45:12 PM
E nasol  :P
Ai mare grija de ea  :-*
am, i-am dat cu diprophos :D
Da-i cat mai rar cu diprophos pentru ca da dependenta , cunosc pe cineva care nu se putea da jos din pat daca trecea mai mult de 14 zile de la ultima injectie . Cum isi primea doza de diprophos era ca nou .

a, ii dau rar, ca nu-mi place sa fac injectii.

mamaruta

Geta, pene ne-a invitat la ea; e in concediu si se bucura sa ne vada; asa ca, maine (adica vineri...eu stau logata toat ziua....desi nu ma opresc din colindat si vizitat prieten...plus ca am facut smotru la fiu-meu >:().
Deci, vineri incepand cu ora 13...la pene. Oricum, Geta, sambata dimineata sau, daca nu plec, in cursul zilei, tot vin eu la tine!

ozimandias

Am venit de la Pene!
Absolut superb. Gradina parca a mai crescut fata de anul trecut.
Nu am vazut nicio buruiana. Numai flori. Multe, frumoase... ingrijite..

Am plecat tare ingandurata totusi. Are Pene o orhidee cum numai in pozele acelea care circula pe net cu orhidee de la expozitii am vazut (a... si in pozele Carei...)

Multumesc Pene.

Desigur, m-am bucurat sa le revad pe Mada si pe Myky (si pe sotul Penelopei  :D ).

Am petrecut tare fumos. Insa a fost atat de cald....

GetaV

Mada daca vrei sa vii la mine sa o faci dimineata sau dupa ora 18 este ingrozitor de cald si nu stau in curte pe canicula!

mamaruta

Geta, acum am vazut ca am nr.tau de telefon, ca vreau maine sa vin la tine, Te sun.....poate ar fi bine sa vin pe la ora 9.30, maine.

GetaV

Este perfect Mada te astept!

mamaruta

Bine, Geta draga, in jur de 9.30 sunt la tine.....sun oricum de pe drum.

myky

Quote from: ozimandias on July 24, 2009, 10:17:16 PM
Am venit de la Pene!
Absolut superb. Gradina parca a mai crescut fata de anul trecut.
Nu am vazut nicio buruiana. Numai flori. Multe, frumoase... ingrijite..

Am plecat tare ingandurata totusi. Are Pene o orhidee cum numai in pozele acelea care circula pe net cu orhidee de la expozitii am vazut (a... si in pozele Carei...)

Multumesc Pene.
:)
Desigur, m-am bucurat sa le revad pe Mada si pe Myky (si pe sotul Penelopei  :D ).

Am petrecut tare fumos. Insa a fost atat de cald....

deci, da! asa e!

zambilica, cu prima ocazie, cred ca e cazul sa-ti faci aparitia! :-*
il aducem si pe corcodel.

GetaV

Vineri si sambata sunt in Timisoara .Mi-ar fece placere sa ne intalnim, Sica, Johana ,Claudya ,Vivi  si cine mai doreste .Eu nu cunosc orasul asa ca astept sugestii de la voi :-*

stefana

Daca vreuna din fetele de la Timisoara vor ceva de la mine, le duci tu, Geta?

GetaV

Sigur ,Stefana ,poate asa le aduc la intalnire :D

Marmoset

Atunci, doamna GetaV, sigur pana joi va fac o vizita!  :D :-*
Daca se hotaraste o zi anume cand se face iar o intalnire ad-hoc la mosie, zic si eu prezent, dupa ora 18.00!
Poate vine si Doina din Oltenita, ca am o promisiune si la ea!  :-*

GetaV

Eu zic miercuri,dupa ora 18 este bine,daca aveti sa-mi dati ceva pt. Timisoara .Joi seara plec,asa ca voi hotarati :P

mamaruta

Poze, poze! De la intalnirea de vineri (de la Myky am plecat la pene).
http://s11.photobucket.com/albums/a177/mateuca/Iulie%202009/
Poze cu pene nu am ...nu stiu cum de m-a luat valul (una tot i-am facut eu, dar a zis ca ma sugruma daca o pun).
A fost o zi frumoasa....pene e bine, s-a bucurat sa ne vada...si ii e dor de noi toti! are niste trandafiri... :o :o
http://i11.photobucket.com/albums/a177/mateuca/Iulie%202009/DSC05866.jpg?t=1248723386
Anamaria mica s-a jucat cu papagalul la pene...si cu cateii neimblanziti ai lui pene.
Sambata am fost si la GetaV....florile ei deosebite m-au lasat fara grai!

Claudya

Geta eu una sunt prezenta la intalnire.desi sunt cu casa intoarsa timp musai sa imi fac. :-* te asteptam

Marmoset

Quote from: Mada on July 27, 2009, 10:38:37 PM
Poze, poze! De la intalnirea de vineri (de la Myky am plecat la pene).
http://s11.photobucket.com/albums/a177/mateuca/Iulie%202009/
Poze cu pene nu am ...nu stiu cum de m-a luat valul (una tot i-am facut eu, dar a zis ca ma sugruma daca o pun).
A fost o zi frumoasa....pene e bine, s-a bucurat sa ne vada...si ii e dor de noi toti! are niste trandafiri... :o :o
http://i11.photobucket.com/albums/a177/mateuca/Iulie%202009/DSC05866.jpg?t=1248723386
Anamaria mica s-a jucat cu papagalul la pene...si cu cateii neimblanziti ai lui pene.
Sambata am fost si la GetaV....florile ei deosebite m-au lasat fara grai!




Ce frumos...  :) Imi pare rau ca n-am putut veni...  :'(

stefana

Din imagini se intelege ca a fost o expeditie in toata regula: v-ati intalnit la Myky, Mada si cele doua Anamarii, apoi ati strabatut Bucurestiul pe canicula, in drum spre Peris, unde va astepta Pene. Asa-i?

mamaruta

Da, stefana, ne-am intalnit la myky...si am strabatut Bucurestiul canicular cu masina dotata cu aer conditionat! ;)
Dar chiar a fost lejer traficul, am plecat la ora 12 de la myky, asa ca nu am prins aglomeratia. Si chiar pot spune ca Bucurestiul nu este asa sufocat de trafic in iulie (am fost in Pipera si joi seara, la ora 18...si chiar nu am stat in trafic deloc - am fost la un prieten, cu fiul meu, cu masina).

ozimandias

Ei... traficu' ca traficu', da' maiestria soferitei....
:D :D :D

myky

Quote from: Mada on July 28, 2009, 09:04:52 AM
Da, stefana, ne-am intalnit la myky...si am strabatut Bucurestiul canicular cu masina dotata cu aer conditionat! ;)
Dar chiar a fost lejer traficul, am plecat la ora 12 de la myky, asa ca nu am prins aglomeratia. Si chiar pot spune ca Bucurestiul nu este asa sufocat de trafic in iulie (am fost in Pipera si joi seara, la ora 18...si chiar nu am stat in trafic deloc - am fost la un prieten, cu fiul meu, cu masina).

e sufocat si sufocant in functie de bafta si nervii fiecaruia/eia.
mie mi se pare execrabil.
da, ozi a mers impecabil.

stefana

Quote from: ozimandias on July 28, 2009, 10:37:20 AM
... da' maiestria soferitei....
Ozi, daca ai reusit sa ajungi "din prima" la Pene ... inseamna ca ai mai daramat un mit. Cel al orientarii tale dezastruoase in teren ;D :D

ozimandias

Stefana, draga, uiti ca am avut-o langa mine pe Mada, care e ca o busola?  :D
(si oricum, nu reuseam din prima, ci macar din a doua, ca am mai fost odata, anul trecut, la Pene.)

gabriela jalba

Pe 6 august sint in aeroport la Otopeni. Ce sa va aduc?Precis ma intilnesc cu Pene .Vrea cineva salcim mov?Am stris saminta de leustean...Va mai uitati pe la mine prin album si ziceti ce sa va aduc. Stiu ca e greu sa ajungeti la Otopeni.....dar daca "aveti drum" ,mi-ar placea sa va string in brate!!! Myky,am inteles ca esti prin zona;poti sari pirleazul?
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

ozimandias