Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

mamaruta


Ella

 :D :D :D
Eu va urmaresc prin satelit  ;D
Merci, ca te-ai gandit si la mine  :-*

GetaV

Gabi-Gabriela cum vineri spre duminica ???

GetaV

Mada ,cu Myrela am vorbit eu si nu poate veni

gabi_gabriella

Quote from: opiadc on September 23, 2009, 09:27:31 AM

          Gabi_Gabriela, multumesc frumos! :-*
         Acum nu te supara, dar nu am inteles daca voi mergeti de vineri sau de sambata, ca ai scris o noapte-vineri spre duminica!

Scuze, vineri mergem ...si noaptea e de vineri/sambata  ;D

vickylucia

Pana la urma cand este intalnirea ,ca poate vin si eu! ;)

gabriela jalba

INTILNIREA    16+17+18 0ctombrie
   Pensiunea "Castelul Dobru"

1. GABRIELA( ROMEL)       = camera cu pat dublu  - 2 nopti
2. VIO (DOINA)                      = 1 camera -2nopti
3. PENE(FLORIN)                  =  1 camera - 2 nopti 
4. MOS TUTI( VICTORITA) = 1camera- 2 nopti ]
5 GETA(MIHAI+baiatul)        =camera cu 3 locuri    - 2nopti
6. GETAV(  sotul)                     =camera cu pat dublu - 1 noapte(vineri noaptea)       
7. GABI_GABRIELA                = pat dublu -1 noapte (vineri noaptea)       
8. NICOL(VIRGIL)                   = pat dublu  - 1 noapte ( simbata noaptea).
9. Danero                                    = 1noapte ( simbata noaptea).
10. Ani (Lucian)                          = pat dublu ( simbata noaptea).
11. OPIA   
12. MADA          =   - 2 nopti  impreuna cu Opia –cam15 care are 2 paturi single
13. Cara ?
14. Ati?
15. DanaT?
16. Liana?
17. Bella-dona?

Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

GetaV

Gabi ai gresit eu vin cu Nicol sambata (o noapte) spre duminica :D

liana

Vin si eu sigur, dar as prefera sa ajung noaptea acasa ca nu cred ca am cu cine imi lasa puisorii si sunt si destul de aproape. Ce ma sfatuiti sa fac?

GetaV

Vicky as fi fericiya sa ne vedem acolo :D :-*

opiadc


      Da, Vicky, chiar am vrut si eu sa te intreb mai devreme! :)Cum sa nu vii daca e atat de aproape de tine? :D :D :D
      Gabi, la mine pune doua nopti, e bine! O sa vin cu Gabi daca au loc si de intors vad eu cum fac, eu vreau neaparat sa vizitez imprejurimile sambata ca nu stiu cand o sa mai am ocazia!
     Ca viitoarea vacanta o sa-mi fie undeva la jumatatea distantei dintre Zalau si Boise, Idaho...nu stiu care ar putea fi exact, sa nu fie in mijlocul oceanului! ;D ;D ;D

vickylucia

Pai cum facem pt ca eu as dori pt vineri / sambata !

mamaruta

Liana, te intorci seara acasa si revii dimineata. Si ii iei si pe copii cu tine  ;)

vickylucia

Vad ca unele persoane ,dragi mie ( de fapt toti),vin sambata, asa ca ....o sa optez pt 2 nopti, dar vin singura si nu am masina!

liana

cred ca asa am sa fac...dar daca ii iau si pe copii cu mine am sa va cam stric linistea ;D

opiadc

        Gabi, parca ziceai ca sunt camere cu un pat dublu si unul de o persoana!
        Ne poti spune care ar fi pretul pe noapte, eventual am putea-o lua pe Vicky cu mine si cu Mada in camera vineri;iar sambata noaptea platesc eu diferenta.Cred ca nu o sa fie f mult, oricum.
      E o propunere.Daca ai alta mai buna, zi care ar fi! ;)

   Edit: Vad ca s-a razgandit Vicky; :D :D :D Gabi, daca se poate da-ne o camera noua trei, cred ca Mada nu are nimic impotriva! ;)

opiadc


       Tot eu: nu cred ca pot copii sa strice linistea! ;D In primul rand nu cred ca o sa fie liniste, ce sa mai strice! :D :D :D
        Vicky, cu masinile nu ma bag la programari, ca habar nu am care din ce directie vine! ::) ::) ::) Gabi cred ca ar trebui sa stie mai bine! ;)

vickylucia

Vin cu microbuzul, doar ca nu stiu de la Tg. Neamt la castel, cum ajung!

mamaruta

daca nu ma lipesc de nimeni care pleaca din Ardeal, atunci ajung cu trenul in Pascani, dimineata, la 8.30. Ne putem intalni acolo si sa mergem cu un microbuz la Targu Neamt (dar vad ca numai la 11 avem microbuz....)

DanaT

In mersul trenurilor Targu Neamt figureaza ca Tirgu Neamt si par a mai circula vreo 2 personale pe acolo.
Nu stiu inca daca pot ajunge sau nu.

vickylucia

Ok, e perfect, Mada!
As dori sa mi se spuna pe MP, cat costa si un nr de cont !

gabriela jalba

INTILNIREA    16+17+18 0ctombrie
   Pensiunea "Castelul Dobru"

1. GABRIELA( ROMEL)       = camera cu pat dublu  - 2 nopti
2. VIO (DOINA)                      = 1 camera -2nopti
3. PENE(FLORIN)                  =  1 camera - 2 nopti 
4. MOS TUTI( VICTORITA) = 1camera- 2 nopti ]
5 GETA(MIHAI+baiatul)        =camera cu 3 locuri    - 2nopti
6. OPIA ....................................= camera cu 3 locuri    - 2nopti
      7.MADA
      8.VICKYLUCIA
9. GABI_GABRIELA                = pat dublu -1 noapte (vineri noaptea)
10. NICOL(VIRGIL)                 = pat dublu  - 1 noapte ( simbata noaptea).
11. GETAV(  sotul)                     = pat dublu - 1 noapte( simbata noaptea).     
12. Ani (Lucian)                         = pat dublu ( simbata noaptea).
14.  Danero                                 = 1noapte ( simbata noaptea).
15. Cara ?
16. Ati?
17. DanaT?
18. Liana?
19. Bella-dona?
   E bine?
Liana,copii nu ne deranjeaza. Mai vine si Georgget cu baiatul,asa ca e ok!!! Au ocupatie.
Camerele alea in care se ocupa toate 3 locurile sint 120lei/noapte.
Unde numai patul dublu se ocupa e 100lei/noapte.
Pretul include micul dejun.
Din Tg.Neamt,nu aveti cu ce ajunge la pensiune ca e ...haaa!haaa!! si nu este circulatie.
Personalele spre Tg.Neamt s-au anulat.
Din Tg.Neamt autogara o sa vina Romel sa va ia. Am sa ma interesez ce microbuze sint pe Tg.Neamt. Sint microbuze care v-ar putea duce pina la intersecti cu manastire Dobru(alea care merg dincolo de Tg.nNeamnt,spre Tg. Mures).Vom vedea atunci,ce si cum.
VIO!!!! tu cum vii??
  Insist!!!!! Va rog incepeti cu propunerile pt.gratarul de vineri seara,pt.prinzul de simbata - care vor,si pt inca un gratar simbata seara(vad ca mai multi vom fi simbata ).  http://www.totalmush.com/plante/index.php?PHPSESSID=3e7265dbbf25b4b2c4588170b5a6d58b&topic=77.2955 - pe pagina asta e meniul.
Bauturile,fiecare ce-si comanda aia bea,aia plateste la bar(sau isi aduce de acasa ce prefera)
    Pensiunea e abia intrata in circuitul turistic si nu-i frecventata.De aia patronul nu are meniul cu tot ce-i, in oala pe foc zi de zi. Trebuie sa stie dinainte cu ce sa se aprovizioneze.
   Pt cine vrea sa vada manastirile,cred ca "prinzul "va fi pe drum cu ce-o fi prin traista,ca s-ar pierde mult timp cu intorsul la pensiune si iar plecat.
Masina lui Pene va fi plina. Masina mea,daca Tuti cu Victorita vor sa mearga la manastiri,va mai fi 1 loc. Eu propun sa plecam spre Manastiri simbata dimineata pe la ora 9. Daca Danero ajunge,si e dispus mai pot fi locuri la el in masina.
   Credeti-ma,ca-mi doresc din tot sufletul sa multumesc pe toata lumea,sa va simtiti bine. Nu stiu cit o sa reusesc....
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

georgette

Gabi pentru gratare, eu una zic sa cumparam  din supermarket, functie de cati sintem si de ceea ce doreste majoritatea..ca daca iar aducem de acasa nici nu le vine randul la toate si i pacat de bani! Crezi ca gasesti un supermarket in apropiere si sa iei tu? in felul asta am reduce ceva costurile...putem lua piept de pui.mici,cotlete sau ceafa ,mici,carnati de gratar,peste..sa spuna fiecare propunerea!
Cat despre copii Vicki,,adu i si pe ei! II inghesuim si la dormit la o adica ;) pentru ei va fi o bucurie in mod sigur!

ani

Gabi draga, multumim pentru organizare, tu esti toata numai suflet!
Pentru masa de sambata noi vrem ciorba radauteana si gratar din ceafa de porc. Pentru micul dejun mancam ce se gaseste si bem cafea si ceai.
"Frumusetea lucrurilor exista in sufletul celui care le admira" David Hume

gabriela jalba

Gabi pentru gratare, eu una zic sa cumparam  din supermarket, functie de cati sintem si de ceea ce doreste majoritatea..ca daca iar aducem de acasa nici nu le vine randul la toate si i pacat de bani! Crezi ca gasesti un supermarket in apropiere si sa iei tu? in felul asta am reduce ceva costurile...putem lua piept de pui.mici,cotlete sau ceafa ,mici,carnati de gratar,peste..sa spuna fiecare propunerea!
- multumesc ,Getuto !!!!!
   Eu nu am un supermarket aproape,dar e un magazin ieftin aici,si ma duc si va spun preturile si stabiliti ce si cum.
Anii(ciorba radauteana si gratar din ceafa de porc),tu cind crezi ca ajungi simbata???Pe la ce ora,de zici de prinz? Cred ca atunci cind ajungi tu,noi sintem la manastiri,dar vei gasi totul aranjat acolo,la pensiune. Iti multumesc ca ai fost promta-m-ai ajutat!!! :-*
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=