Gradina mea - gabi_gabriella

Started by gabi_gabriella, October 03, 2008, 11:56:59 AM

Previous topic - Next topic

CLAUDIA

wow! ce dovleac urias!!! si ce culoare frumoasa are... +apl
Cand drumul este presarat cu flori,nu te intreba unde duce.(Anatole France)

http://community.webshots.com/user/claudia_70?vhost=community
http://suzyka.sunphoto.ro/

gabi_gabriella

Au inceput sa se coaca strugurii
Rosiile asteapta sa fie culese
Dovlecii au mai crescut
si a inflorit ochiul boului

geodezia

uf frumoasa tomana sper sa tine pina in decembrie ianuarie incolo

einsteinitza

Hai mai Geo, fara zapada? Ce iarna e aia?
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

ia mai taci nu te-ai saturat anul asta ca venise aprilie si nu se mai lua zapada .. nus tii ce patiram ori uitasi ?

einsteinitza

Mie imi place zapada, si n-am uitat nimic. Doar ca am fost noi tonti cu comenzi in miez de iarna! :D :D :D
Iarna fara zapada nu e nici frumoasa nici prea buna pentru gradina.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

pentru mine cu centrala pe lemne zapda nu e tocmai ok adic ascoal noaptea baga lemne taie lemne nu mai ajung lemnele daca o fi iar iarna ca anul asta de am stat ca pe ghimpi ... centrala pe gaz nu-mi permit .. ca e scump gazu asa dar sa-l mai sia rd pentru ditamai casoiu si sala .. si sa stau doar intr-o camaruta ca acum 100 de ani parca nu ma trage sufletul .. asa ca iarna cit mai scurta .. asa vreo luan anu zic sa nu fie da dupa o luna poate sa se duca la nemti la olandeji la aia de au si salarii cuca noi  platim servici la nivel european ca de suntem in (x) UE si salarii ca la albeneji


Mihai

GG,ca de obicei ne delectezi cu minunaţiile din gradina ta.
Mie imi place tarndafirul din poza numarul 5.Este deosebit! +apl

claude

Mie-mi place asterul! Gabi, e de-ala pitic, asa-i? Ca eu am aceeasi culoare dar e inalt, e foarte frumos mic si compact
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

gabi_gabriella

Mersi Mihai, pt aprecieri !
Da, Claude, e pitic si fac e tufa frumoasa .Al meu cel inalt e ceva mai deschis la culoare decat cel pitic

paraschivvvv

Printre florile de gradina am vazut si achi;gradina inca iti ofera inca frumuseti in ciuda recelui.


gabi_gabriella

Atat le-a fost !! Azi noapte au fost -5 grade asa ca totul e pleostit in gradina
Deja asteapta urmatoarea etapa : curatenia si apoi sapatul


Rux

La tine este fooooarte frig ,dupa cite vad eu. La noi pare mai blanda vremea ,comparativ vorbind.

penelopa

Dragă G-g, să ştii că muşcata de la tine  a crescut şi e încă înflorită
http://penelopa.sunphoto.ro/Muscate_-__2011/48250619
iar zeama de varză pusă de soţul meu după reţeta soţului tău , este o adevărată licoare răcoritoare şi bună după beţii  ;D

gabi_gabriella

Ma bucur ca muscata e bine si a inflorit si moarea e buna :)
Spor la baut :))
Varza nu a inceput sa se mureze ?

penelopa

Ba da, dar n-o încep până la Crăciun.
Sper, numai, să nu scadă zeama până atunci, că de mâine vine soacră-mea, care bea moare . yilnic, pentru digestie. ;D

Rux

 Pene inseamna ca tace  mult ! Trebuie sa existe un echilibru ,nu ?
Gabi -Gabriela  ti-am mai spus ca ai o gradina frumoasa care imbie la discutii .



paraschivvvv

Noi nu avem inca flori de gheata,dar frig este, in mod acceptabil;astazi am imprastiat var praf prin gradina contra melcilor,poate scap de ei cat de cat pentru la anul;nu am plante ce necesita pamant acid si de aceea mi-am permis acest lucru,caci substantele speciale contra melcilor au fost simple paleative.Am citi acest remediu pe un forum sper sa nu fi facut o prostie.Acu fie ce o fi cu D-zeu inainte.

Rux

Gabi-Gabriela,O sa vin mai des ,ca tare-i frumoasa gradina ta .
Paraschivvv ,mie Doina Bacau mi-a dat sfat sa imprastii cenusa pe langa  florile care-s atacate de melci. Am vazut ca si soacra-mea procedeza la fel. O fii ceva ,ce sa zic.

sandaveturia

Cenusa curata pamantul de insecte. Dar se pune cu grija, putin de tot, prea multa arde.

Rux

Aha . Deci asta inseamna mai multe gratare  facute ,nu ? ;D