Gradina mea - gabi_gabriella

Started by gabi_gabriella, October 03, 2008, 11:56:59 AM

Previous topic - Next topic

Mihai

Ei na, si cum se  inmultesc?
Tu, care ai toate trei culorile.......

claude

Prin seminte  ;D   
Dar fac multe fite la germinare, eu am semanat intr-un ghiveci cel putin 10 seminte si au rasarit doar 2 plantute  :-\    Sau poate n-am stiut eu ceva  ::)  Si cu autoinsamantarea mi se par dificile, la mine, de 3 ani de cand am plantat prima tufitza, cumparata, au mai rasarit doar doua plante, una chiar langa tufa mama iar alta la ceva distanta, intr-o colonie de sempervivum...unde am aruncat seminte nicicum nu au vrut sa rasara , doar unde au vrut ele ;D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

gabi_gabriella

Eu l-am adus de pe deal .Am adus mai multe bucati, dar doar asta a rezistat si acum ii merge bine, creste pe an ce trece


einsteinitza

Ce frumos, e deja culoare si la tine. +apl +apl
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

paraschivvvv

Gabi,bravo;placerea ochiuluii ca forma si culoare si zic si un pic de parfum

geodezia



gabi_gabriella

Eu sunt inca la capitolul lalele , narcise .De trandafiri nici nu poate fi vorba deocamdata

Mihai

Un capitol ce merita numai aplauze. +apl +apl +apl

Carina

Foarte frumoase Gabi, felicitari. Prima lalea imi place cel mai mult, am crezut initial ca-i bujor  ;D

claude

Minunate Gabi!  +hypno 
Si mie mi se lungesc ochii dupa prima, ca si Carinei  ;D 
Da-mi place si penultima de pe randul doi, sunt preferatele consortului si anul asta a iesit doar 1, macar stiu la cine sa apelez, ca imi ia scalpul daca se pierde pretioasa lui lalea...in fiecare an ma intreaba "da' ale mele unde-s"?  :D :D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot


Rux


Dalia

Frumoase floricele! Si eu tot la capitolul narcise si lalele sunt. Si cu toate astea, mi se pare ca toata natura este intr-o mare graba. In cateva zile a explodat parca totul. Sau este numai o senzatie, si asta fiindca iarna s-a prelungit foarte mult.

gabi_gabriella

Ai dreptate Dalia, cred ca natura galopeaza sa recupereze timpul  pierdut .Anul asta am vazut inflorite in acelasi timp, plante care de obicei nu se prindeau una pe alta

claude

Pai da, a luat-o razna, eu mai am cateva lalele si am si cativa trandafiri cu boboci, e drept ca minusculi, dar au boboci, cand s-a mai vazut asa ceva?  +hypno
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

gabi_gabriella

Acum caldarusele sunt la putere in gradina si se pregatesc bujorii


trandafira

Doamne, ce rai, ce sa spun? Sunt uimita de frumusetea gradinii!

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro


paraschivvvv

Gabi ai o frtumusete de gradina ;sincere aprecieri.


claude

Ce frumos!  +apl  vad ca ai un...copac cu flori...de trandafir  :D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

einsteinitza

 +apl +apl +apl Ce frumos, ce colorat! Macii aia sunt splendizi, parca sunt de hartie creponata!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro