Cu cine votam?

Started by lovetulip, November 18, 2008, 04:42:03 PM

Previous topic - Next topic

ozimandias

Quote from: ozimandias on November 30, 2009, 09:37:56 PM

Faza cu Ciuhadu o stii? Daca nu, ma ofer sa-ti spun. E din categoria "frut la drumul mare", din categoria "fals ordinar". E vorba de un afis si nu trucat.

Am gasit: http://atelieruldeflori.files.wordpress.com/2009/11/baner-ciuhandu.jpg
Oare aceasta tactica s-o numi cumva? Sau e manipulare? Sau e simplu, disperare? Sau o fi minciuna?  ::)

Vad ca au aparut reclamele jos pe forum. Acum imi spun despre Haysam  :D Ca a fost membru PSD, printre altele? Dar nu cumva l-a ajutat sa fuga din tara tot un fost membru PSD, care acum e "profesorul"?
:D

diana

Deci, reclamele din josul paginii sunt afisate de Google!!! (Si asa l-a ridicat cineva in slavi!!)  :D

ozimandias

Diana! Pana si Goagal tine cu Basescu?  :o (gluma  :D)

Si acum imi dau eu seama de ce te tot scuturi tu... pai daca afara ploua... de ceva vreme...  :D

diana

Quote from: ozimandias on December 01, 2009, 11:29:28 AM
Si acum imi dau eu seama de ce te tot scuturi tu... pai daca afara ploua... de ceva vreme...  :D
:D :D

ozimandias

Vad ca nimeni nu mai posteaza aici... doar eu si Diana...
Pentru a destinde atmosfera, o muzica, sugestiva: http://www.youtube.com/watch?v=uoD7-yvpJHg


Felix

Quote from: ozimandias on December 01, 2009, 08:38:21 AM

Vad ca au aparut reclamele jos pe forum.

Reclamele de pe forum nu au legatura cu vreo orientare politica...ci sunt rezultatul discutiilor purtate in zona :)
Google afiseaza reclamele in functie de continutul paginilor..si nu are nici o vina :))...este vorba de un serviciu de publicitate..si "candidatii" au investit ceva banuti in publicitate :)..or sti ei de ce.
"Simplicity is the ultimate sophistication" - Leonardo Da Vinci

ozimandias

Multumesc de lamuriri, Felix.

Nu banuiam pe nimeni de nimic... dar daca era mana unui om mi se parea normal sa fie echitabil   :D Asa... lui Google ce sa-i spun?


ani

Off topic: Felix, ce avatar naucitor ai!
"Frumusetea lucrurilor exista in sufletul celui care le admira" David Hume

ozimandias

 :D
Cred ca Felix vrea sa ne hipnotizeze.

Am mai pus odata muzica asta pe undeva, dar mi se pare ca se potriveste foarte tare http://www.youtube.com/watch?v=Ju9LOZkvdNM (Patria, Daniel Iancu).

Sigur o stiti si pe asta: http://www.youtube.com/watch?v=SPAmqFegxO4


stefana

Cui faci dedicatiile, Cara? Superbi puii iesiti proaspat din oua, ca si vocea Adei Milea :D Pardon, asta era din alt clip : http://www.youtube.com/watch?v=8keaBiMjY1Y&feature=related

ozimandias

 :D
Eu v-as recomanda si "Vreau sa va doara", Parazitii... dar n-am gasit decat varianta necenzurata  ;D

cara


ionut

Quote from: ozimandias on November 30, 2009, 09:37:56 PM
In alta ordine de idei, Ionut
eu am fost un tampit eminent...
scuze dar precizarea nu mai era necesara

ozimandias

Deci... da...
Atata vreme cat te simti tu bine...  :-X

ozimandias

Acu' lasand gluma, duminica in Romania va fi cumplit...
PD-L va opri lumina (spune PSD) si PSD va organiza un cutremur de 7 grade (spune PD-L). Eu ma mai rog doar sa nu se suprapuna cele doua... "actiuni"...
Doamne-ajuta!


( ;D)

Ella

Va tin pumnii! :D
Ozi, pune valizele la usa si daca-i de rau, treci pe la Myky si cu ajutorul lui Pene..."fly", eu va astept la aeroport. ;)
(nu stiu ce face Pene cu cateii, dar poate vine si dansa  ;)   )

ozimandias

 :D
Tu razi... iti permiti  :D

Ella

Serios, nu rad  :'(  as vrea eu sa fie o gluma. Ascult stirile si urmaresc tot, parca as fi in tara.
Ieri am aflat ca una din firmele la care am lucrat 15 ani, este in pragul falimentului. :'(  Regret enorm, patronii acestei firme chiar nu meritau ac. soarta.

ozimandias

 :D
Mai e o boc-atica si aflam cum vom dansa... daca vom dansa... :D

stefana

Cred ca acum lucrurile sunt ceva mai reliefate  :-\ : exista probleme mici si probleme mari de... imagine.
Si chiar daca nu avem aceeasi optiune la vot, cred ca este clar cu cine nu se poate sa votam.

ozimandias

Da, Stefana, este foarte clar acum.
De fapt mie-mi era clar cam de doi ani... dar eu sunt o vizionara  :D

Claudiu

Incep sa ma enervez.

Chiar crede cineva ca pot astepta un raspuns "genetic" corect la intrebarea mea de mai sus?
Chiar am dat pana acum dovezi ca as fi atat de absurd sau a vazut macar cineva cat de ilogic este sa judecam pe cineva dupa greseli de gramatica sau exprimare si cat de rapid se pot intoarce astea impotriva noastra?
Chiar crede cineva ca asteptam altceva decat un zambet? Asa, pentru ca din cand in cand pe oricare poate sa ne ia avantul. Ca nu am intins nici o mana prin salutul de "numai bine"?

As putea sa va dau 1000 de motive de ce trebuie sa gandim.
As putea sa va dau 1000 de motive de ce in aceasta situatie ar trebui sa nu mai stam pe ganduri.
As putea sa va indic un filmulet care v-ar spune pas cu pas de ce in aceasta situatie nu mai trebuie sa ne gandim, dar filmuletul a fost transmis deja forumului de un copil.

Iar prin 1000 am avrut sa zic ca sunt nenumarate.

Incep sa ma enervez de-a binelea.
Dar nu pe voi, pe mine ma enervez.
Pentru ca am uitat incrancenarea care ne cuprinde in astfel de situatii.

Incrancenare care nu lasa loc ratiunii.
Incrancenare care nu lasa loc decat impunsurilor de moment si satisfactiilor ne a ne invinge unul pe altul, afirmatiilor negandite si intrebarilor ce nu asteapta raspuns ci doar o satisfactie iluzorie de a-l incuia pe celalalt cu zambete si accentuari puerile.
Da-mi cinci motive de ce sa-l votez pe ala. In nici un caz da-mi macar un motiv de ce sa-l votez pe unul si nu pe celalalt.
In loc sa avem intelepciunea timpului care iarta dar nu uita, noi, oamenii, suntem pe dos. Uitam dar nu iertam.

Cum am putut uita incrancenarea? Dar acum de la mii de kilometri distanta va simt. Va simt si cand taceti si cand vorbiti. Va simt de parca as fi acolo.
Incrancenarea, care ne face sa uitam de ce votam si sfarsim prin a vota frate contra frate, sot contra sot si chiar parinti contra copii.
In astfel de situatii nu-ti ramane altceva decat sa raspunzi cu aceiasi moneda, ochi pentru ochi, dinte pentru dinte. Cum de am putut uita?

Chiar m-am enervat.
Va provoc pe toti! Daca aveti curaj, luati de aici adevaratul imn al alegerilor, oricare ar fi ele:

http://www.youtube.com/watch?v=yLf4gHj-qZw&feature=related

Numai bine, tuturor.

myky

postarea asta m-a dus cu gandul fix la  commedia dell'arte.
la multi ani!