Orhideea

Started by cara, March 12, 2007, 03:23:37 PM

Previous topic - Next topic

ozimandias

Ntz... nu miroase...

Marti, acum ma duc sa-ti iau... Dar cum ti-o trimit? Crede-ma sincer, nu mai am nervii necesari sa fac pachet cu orhidee... >:(

martipan

Aaaa,mai aveau ?  ;D
Poi ia-mi una , pls  !
Daca nu vin eu sa o iau personal ,am o prietena care ar putea sa se intalneasca cu tine,sta la doi pasi de Hornbach ea,pe Straduintei  ;D .
Bogdaproste !!!

Claudya

eu ma tot intreb de ce in TM nu e OBI ??? ca asa ma enerveaza :-\ phale cu frunze variegate ::) oooooooo imi inchipui cum arata :o

myky

pt ca voi stati aproape de granita, si va aprovizionati de la 'streini' :D

ozimandias

Quote from: Claudya on February 11, 2009, 12:40:50 PM
oooooooo imi inchipui cum arata :o
Arata cum am pus eu poza mai sus  :D

Bine, Marti.
;)

ELA

la praktiker au phale alb si ciclam ,2-3 tije, 25 lei.....

Claudya

no Ozi draga ca ma chiorii si eu mai bine si vazui minunea de orhidee variegata :o :o :o foarte frumoasa.si eu mi-as dori una ::)

ozimandias

No, Claudia draga... io-ti iau. Dar cum ti-o dau?  ::)
Si mai e si problema cand... ca nu am spatiu sa le gazduiesc 2-3 saptamani...

Propune ceva si vedem cum facem.

martipan

Aoleu,de-abia astept sa o vad,sa nu cumva sa imi fac sperante desarte,mai erau destule la vanzare ? :'(

Claudya

 ;D ;D no Marti fii cuminte ca poate poate ::) primesti si tu.. :P

ozimandias

Quote from: martipan on February 11, 2009, 05:33:25 PM
sa nu cumva sa imi fac sperante desarte,mai erau destule la vanzare ? :'(
Da, erau...
Vedem maine.
Chiar daca, sigur vor mai fi.


Ella

Chestia aia este o "cioata" de lemn, nu o piatra, asa-i?
Arata super!

myky

e un nod de lemn.
mercic, sper sa si functioneze!

martipan

Quote from: ozimandias on February 11, 2009, 05:58:14 PM
Quote from: martipan on February 11, 2009, 05:33:25 PM
sa nu cumva sa imi fac sperante desarte,mai erau destule la vanzare ? :'(
Da, erau...
Vedem maine.
Chiar daca, sigur vor mai fi.
Aoleu,zi ca vor fi sigur,sigur,sigur,ca mor de inima !!!!!  ;D

Myky,bafta multa !

martipan

Dezizi Ozi,maine mi-e si frica sa desschid calculatorul in caz ca-mi zici ca nu gasisi orhiduta,m-ai imbolnavit,ma tooot uit la poze cu ea si cetesc ,fac ce fac si revin la poaze,am inebuit !
Sti ca e schilleriana ,nu  ;D ?De-aia intrebam mai devreme daca miroase  ::) ...

ozimandias

Asta e dovada clara cat de copil esti...Parca esti fiica-mea cu trei zile inainte de mos  :D
Stai bland, copile. C-o sa-ti iau. Chiar daca astazi nu or mai fi (desi ma indoiesc) am sa te am in vedere ;).
Acum e 7. La 8 sunt in Hornbach.
Inca un pic de rabdare.
:D


myky

pai si cu copilu ce faci?

ozimandias

Quote from: myky on February 11, 2009, 06:28:48 PM
'experiment de experiment'
Bravo Myky pentru curaj.
Sunt curioasa ce-o sa iasa. Felicitari, oricum. Vad ca ne-ai pus gand rau cu toate plantele  >:(
:D

Ce ai pus peste lemn? Spagnum?

ozimandias

Quote from: myky on February 12, 2009, 07:07:17 AM
pai si cu copilu ce faci?
Nu pateste nimic juma' de ora. O las singurica. Trebuie sa ma duc la prima ora sa-l linistesc pe Marti.
(si asa imi e cam teama sa nu fi citit neste colectionari si sa se fi dus sa le ia pe toate ... desi nu cred, ca  are  :D

myky

Quote from: ozimandias on February 12, 2009, 07:08:07 AM
Quote from: myky on February 11, 2009, 06:28:48 PM
'experiment de experiment'
Bravo Myky pentru curaj.
Sunt curioasa ce-o sa iasa. Felicitari, oricum. Vad ca ne-ai pus gand rau cu toate plantele  >:(
:D

Ce ai pus peste lemn? Spagnum?


pai ma gandeam ca trebuie sa mai dezmortesc putin atmosfera, vine primavara, nu?
da peste lemn am pus shpagnum, mai imi trebuia nitel, dar am sa fac un artificiu pana ma aprovizionez.

ozimandias

M-am executat:
Mada, Myky, Iulia si Marti priviti:
(singurul neajuns e ca sunt inflorite maxim.... dar poate mai dau crengute, una are deja. Toate in schimb au doua tije. A  mea a avut doar una...)

ioana_ralu

Foarte frumoase.Felicitari viitorilor stapani

myky

Quote from: ozimandias on February 12, 2009, 08:54:39 AM
M-am executat:
Mada, Myky, Iulia si Marti priviti:
(singurul neajuns e ca sunt inflorite maxim.... dar poate mai dau crengute, una are deja. Toate in schimb au doua tije. A  mea a avut doar una...)
:-* :-* :-* :-* :-*
io fac schimb cu tine, o iau pe aia cu o tija, ca nu se poate, pt. efortul pe care l-ai facut, si copilul bolnav, si prin ploaia asta!
sarumana! :-* :-*

ozimandias

 :D
N-ai cum.
Eu mi-am luat-o de la Obi atunci, in noiembrie. Acum nu mai are flori (dar le-a avut pana acum o saptamana, doua).

Oricum, Myky, multumesc de intentie. Dar si eu vi le-as fi dat pe cele mai frumoase voua.... ca cine se aseama s-aduna, nu crezi?

Astept propunei (decente) de intalniri. In folosul vostru, sa vedeti cum arata floarea  :D