Orhideea

Started by cara, March 12, 2007, 03:23:37 PM

Previous topic - Next topic

cara

fix asa l-am primit, cu vas cu tot.  ;D
mie mi-a placut tare vasul.

Solariana

Imi mentin opinia... deosebita combinatia, dar se vede si o "mana de artist" care le-a pus asa in valoare...  ;)

martipan

Quote from: ozimandias on May 18, 2009, 01:03:26 PM
Al meu n-a facut flori. Si nici nu cred ca va mai face...

Deci stai listinita ca al meu avea mot de floare cand a sosit,dar probabil de la schimbari s-a decis sa il avorteze si s-a uscat cu brio .
Dar noroc ca se simte bine , creste prima lui frunza si radacinile s-au raspandit grozav de mult  (il am in cocos si vad ca-i merge bine ) .
Lasa ca asteptam sa-l vedem inflorit la anu',Ozi draga ;) !


Deci Cara,ma superi,deja am unghiile (toate 10 )infipte in gat de poftele alea mari de tot !
Tu chiar vrei sa ma omori de inima ...sunt faine rau,dar aia movulie cu multe,multe picatele e grozava,iar arlechinul e un vis  ;D ;) ! Felicitari (si trimite-mi si mie ,bre,un bidon de apa magica :D ) .

cara

fa o cerere de bransament si ti-o aprob!  :D

ozimandias

Matipan!!!! Doamne cat ma bucur ca ai reusit sa treci cu bine socul... Aveam emotii pentru tine  :D :D :D (ca stiu prin ce am trecut eu  :D).
Lasa-l de pleione... noi sa fim sanatosi si ... rezistenti  :D

martipan

Deci se poate spune ca am trecut peste soc ...si nu prea :D !
E greu,dar o sa ma duc la niste intlaniri de genul : 'Buna sunt Marti si am o problema / Buna MArtiiii :D ;D;D ! ;
Deci considera ca am cerut bransament,Cara  :D :D ;) !

cara

se aproba!

(dar stii cum e: tu faci pe banii tai extinderea de retea, eu mi-o insusesc, ma fac proprietar pe ea si-ti dau apa cand am chef!  :D :D )

martipan

Quote from: cara on May 20, 2009, 11:18:11 PM
se aproba!

(dar stii cum e: tu faci pe banii tai extinderea de retea, eu mi-o insusesc, ma fac proprietar pe ea si-ti dau apa cand am chef!  :D :D )

Ce oama rea  >:( !
Deci vezi ca ai de la Rev sa-mi trimiti vreo 3 feluri de torturi (cu accent pe u  ;D ) , asa ca ma gandesc ca e timpul sa te taxez :P ! :D :D :D

Codruta

Am primit-o ieri

myky

vezi unde o pui, sa nu mai manance careva :D
e si frumoasa si bogata!

Codruta

Numai daca nu o pun la vecini :D Extraterestrii nu am mai vazut in casa dar nu stiu inca cum stau cu acarienii si tripsi. Am trimis mai multe frunze la o firma dar inca nu am primit nici un raspuns.
La orhidee frunzele ii arata putin ciudat dar sper ca nu e nici un bai cu ea. Sunt tari dar sunt putin ondulate, ca si cum ar fi crescut la inghesuiala.

Marmoset

Tare frumoasa-i, Codruta!

CLAUDIA

inca mai rezista desi florile sunt mai verzui  
si in curand piticuta aceasta i se va alatura cu florile ei 
Cand drumul este presarat cu flori,nu te intreba unde duce.(Anatole France)

http://community.webshots.com/user/claudia_70?vhost=community
http://suzyka.sunphoto.ro/

myky

Quote from: CLAUDIA on May 22, 2009, 08:05:01 PM
inca mai rezista desi florile sunt mai verzui  


asta e aia cu 'axisuri' :D :D

CLAUDIA

Cand drumul este presarat cu flori,nu te intreba unde duce.(Anatole France)

http://community.webshots.com/user/claudia_70?vhost=community
http://suzyka.sunphoto.ro/


Codruta

Este intr-adevar irezistibila. Felicitari pentru asa un sot! :) Il trimit pe al meu la reciclare? :D

GetaV

Marmoooo ai luat-o rau pe langa drum si apropos de ce zicea Codruta ,mai bine il trimiti pe sotul tau si pe la noi. Vezi ca trebuie sa faca cinste!

Marmoset

Am reusit sa-l imbolnavesc de toate "bolile" astea infloricioase! A zis ca ce-i frumos si lui Dumenzeu ii place si se pare ca ceea ce colectionez eu sunt fix pe placul lui!
Codruta, trimite-ti sotul la reciclare, promit ca ti-l imbrobodesc  :D :D :D

Doamna GetaV, acusica, sa fie gata toate inscrisurile, si-l trimit cu cinstea!  :D :D :D Deocamdata, asteptarea asta ne omoara, ca suntem mai nerabdatori ca niste copii carora li s-a promis jucaria preferata!  :-* :-* :-*

martipan

Codruta,sa-ti fie de bine cadoul,o frumusete !
Nu-ti face griji pt frunze,nu e bai,unele au frunzele mai subtiri si mai flexibile,isi vor revenii cu timpul ;) .

Marmo , e superba,trimite-ti sotul si pe la mine la o bere !  ;D
Vaaai,vai,dar asa frumusete de dendro nobile cu flori mov mai rar !

Marmoset

Martipan, noi nu consumam alcool  :D :D :D Nu ca suntem fandositi sau pocaiti, si pur si simplu nu ne place. Dar o bere Redd's sau Kriek, cu aroma de diverse, mai bem! Intr-adevar, m-a dat si pe mine pe spate Dendrobium-ul asta!

martipan

Quote from: Marmoset on May 24, 2009, 12:55:31 AM
Martipan, noi nu consumam alcool  :D :D :D Nu ca suntem fandositi sau pocaiti, si pur si simplu nu ne place. Dar o bere Redd's sau Kriek, cu aroma de diverse, mai bem! Intr-adevar, m-a dat si pe mine pe spate Dendrobium-ul asta!

Hai atunci trimite-l la o cafea cum numai eu fac , cu arome imbietoare , poate il vrajesc sa scape denro din maini de la aroma si sa-mi cada,intamplator evident,in poala   ;D :D :D ;) !

Marmoset

Martipane, la cafea vin si eu, ca suntem amandoi dependenti! E ca un combustibil, fara cafea, nu functionam la parametri normali. Daca vrei unul, m-as incumeta sa-ti trimit, desi mi-e teama cu caldurile astea...

martipan

No stai linistita mai bine !
Va astept la cafeluta  ;) !
Cred ca va fac una cu multe condimente (cuisoare,anason,portocala si alte nebunii  ;D ;) ).

Marmoset

Mai, cand e vorba de cafea, nu refuzam niciodata! Cu asta ne-ai ghicit pe amandoi!  ;) :-*