Double Delight - teahibrid

Started by miha, September 16, 2008, 01:44:23 PM

Previous topic - Next topic

Ionela

Mai degraba l-au cucerit argumentele tale, Es. Nu stiu daca exista un trandafir capodopera.... asta daca prin capodopera intelegem perfectiunea. Fiecare cred eu ca are cel putin un punct slab...  +ham
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

einsteinitza

Cred ca gusturile sunt foarte diferite, si in asta sta smecheria, sa multumesti cat mai multe gusturi.Eu de ex iubesc trandafiri pe care nu cred ca ii iubeste multa lume, sunt deosebit de ciudata in sensul asta, dar nu ma pot abtine :D Asa ca....
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

costieanuconstantin

noi am plantat trandafiri pt ochii si sufletul nostru , :) daca se mai uita si altii sau daca le place sau nu , e treaba lor :) ???

einsteinitza

Foarte frumos, asa e firesc,si asa ai cele mai mari bucurii.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Schnuppe

Normal , capodopera in sens personal . Pentru mine Munstead Wood e o capodopera , poate altii ar fi de alta parere . Eden Rose inca nu m-a uimit , dar e inca mic .

einsteinitza

Sunt convinsa ca depinde si de felul in care se comporta in clima fiecaruia. Eu nu reusesc sa aleg un singur trandafir si sa spun asta e cel pe care il ador, mai presus de toti.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Rux

Asa este  Es . Si mie imi este greu sa-mi definesc trandafirul preferat. Dar nu pot sa nu-l prezint pe neobositul acesta al carui nume nu-l stiu,care face flori incontinuu  din primavara ,este cel mai rezistent la boli ,nu este fitos, a rezistat cel mai bine gerului de -18 grade FARA sa-l fii musuroit(face parte din cei pentru care nu mi-a mai ajuns timpul anul trecuct ) si iata este extraordinar.
Astazi este mai plin de boboci ca in primavara ,o sa -i fac poze vineri ca miine plec dis de dimineata si ma intorc noaptea tirziu. Poza este din primavara.

Am si eu ceva DD .

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

costieanuconstantin

 frumosi !!! +hug :)
eu cativa trandafiri,sper ca acu in toamna sa-i mut la locul lor.
am de ex. cativa pe care nu ii pot fotografia ca lumea,
alb ,roz, portocaliu , galben , nu reusesc sa scot in evidentza nuantza,

BoboROM


Poze pentru weekend:

anasstasia

Un trandafir cu adevarat minunat. Din pacate nu am stat la tara sa-l vad complet inflorit, insa ceea ce am vazut este deajuns. Isi schimba culoarea in functie de cantitatea de soare pe care o primeste. La mine cu cit sta mai mult in soare cu atiit se inrosesc marginile petalelor, iar contrastul rezultat este minunat. Desi nu am mirosit floarea complet deschisa, parfumul simtit din boboc a fost ametitor. Platat in toamna 2010.

http://anasstasia.sunphoto.ro/Double_delight

adrianam

M-ati convins, cred ca si pe acesta il pun pe lista!  +apl

anasstasia

Eu cred ca mai cumpar unul in toamna. M-a cucerit. Si nici nu l-am vazut complet inflorit. Poza aceasta imi alina dorul de tara:

http://anasstasia.sunphoto.ro/Double_delight/39252025

Rux

Astazi ,dupa ploaie.

einsteinitza

Foarte frumos, cred ca este plasat in plin soare.Cand are ceva umbra, are mai mult alb. Are acelasi gen de fotosensibiltate ca si Rumba, Samba, care, in soare plin, incep sa se inroseasca.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Rux

DD,  toamna ,in gradina mea!


einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro


adrianam

Nu am reusit sa-l achizitionez, dar sper ca in primavara asta voi repara greseala!

Sunt curioasa daca va rezista in gradini, ca este dat de zona 7.

anasstasia

Si eu sint curioasa. Daca a reuit sa supravietuiasca la mine in gradina in aceasta iarna, ii dau nota 10. De fapt, chiar astazi vorbeam ca nu stiu cite plante or fi rezistat. Nu stiu ce mai gasesc la primavara. Asta e, "survive the fittest".

Carina

Daca e musuroit rezista. La mine a trecut deja 2 ierni  :)

penelopa

Asta o fi tot DD  ???... ca l-am "achizitionat" acum 3-4 ani dintr-un trandafir de la Es  =))
http://penelopa.sunphoto.ro/Gradina_2011/39449360

einsteinitza

Seamana, dar mai trebuie poze. Vezi ca are cam multa umbra, de aia e asa alburiu.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

penelopa

Eu as zice ca-i de la soare asa alburiu  ;D
Butasul l-am prins undeva mai pe la umbra si a inflorit in culori accentuate chiar din primul an. De 2 ani l-am mutat in alt loc unde are toata ziua soare :(