Abraham Darby- englezesc-de parc

Started by lala, January 21, 2009, 09:17:53 PM

Previous topic - Next topic

gabi_gabriella

Minunat arata !!!  +apl nici nu zici ca are doar 3 ani .. +apl
La mine nu s-a dezvoltat asa frumos , al meu are 2 ani ..poate la anu va inflori mai mult

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Mihai

Es,ar trebui sa faci un topic separat,ceva de genul.........
Trandafiri la schimb,sau Donaţii trandafiri,unde fiecare care are 2 sau 3 trandafiri din acelaşi soi sa poata face un schimb cu ceilalţi iubitori de roze.
Sau sa doneze.
Sau sa puna la prins butaşi şi pe urma sa-i dea inradacinaţi.Eu aşa aş proceda.

BoboROM

Super-tufa si super-poza. Cea mai buna care am vazut-o la un AD.

Vad ca s-a facut rubrica de Trandafiri la schimb. Ar fi buna si una de Pamant la schimb, de la Dalia  =)) =)) =))

Cred ca la trandafirii Daliei este important si faptul ca vara, seara si noaptea se racoreste bine, fata de noi cei din sud unde si noaptea este foarte cald si in zori sunt minime de 22 de grade.

flordel

De acord cu aprecierile celor dinaintea mea! +apl
Imi place din cale afara si culoarea la trandafirul asta! :-bd

claude

eu tot ma uit la el si vat cat e de frumos si aud ca e si foarte frumos parfumat,  si inca tot nu l-am comandat, l-am tot amanat  +ham   Cine-mi da si mie un butas anul viitor, ?  ;D   =))
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

Dalia

Oare cine?  =)) Claudel, daca trece cu bine iarna, butasul pe care l-am pus prin vara in pamant, sa stii ca e al tau. Daca nu, pot sa-ti trimit in primavara butasi si sa-i prinzi tu. O rezolvam noi cumva, ca nu ma lasa inima sa procedez altfel.  +hug

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Mihai

Quote from: einsteinitza on December 19, 2011, 07:44:21 PM
Si eu.

Ce şi tu?
Adevarul este ca la cat de bine arata in gradina Daliei,nu cred ca e cineva care sa nu isi doreasca trandafirul asta.
Dar ar trebui sa ia in calcul şi conditiile din gradina personala. ;)


Mihai

Dar daca inradacinezi tu,nu ar fi mai cool? :D

einsteinitza

Si eu pot sa daubutasi,a sta voiam sa spun.
La mine nu creste asa mare, e ceva mai compact.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

claude

 +hug   Sunteti minunati, toti! Si nu refuz pe nimeni, ii iau pe toti, chiar de-i cazez in straturile de ceapa  =))  Acuma fara gluma, va multumesc din suflet,o sa vedem cine poate si are si a nul viitor, cand fac recensamantul si vad care din ai mei poate dona butasi  spun si ce va pot da la schimb!

"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

emilia68

E minunat acest trandafir, sa va traiasca!  +apl
E pe lista mea de dorinte ...poate  cineva imi ofera si mie un butas la anul!  :)

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro


einsteinitza

 ;;) ;;) ;;)Draguta, da, sunt foarte draguta, frumusica putem spune ;) :D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro


Mihai

Quote from: einsteinitza on December 21, 2011, 10:56:09 AM
;;) ;;) ;;)Draguta, da, sunt foarte draguta, frumusica putem spune ;) :D

Sunt de acord cu frumuşica.........

penelopa

Nu stiu cum este pamantul Daliei, dar trandafirii ei au soare, sunt aerisiti (asa vad eu in poze) si, mai ales, sunt  nemaipomeniti!!! ::)
In plus, ai o gradina deosebita, Dalia!
Daca nu intentionezi sa faci gradina ta virtuala la sectiunea "Gradinile Mushului", mi-ar placea tare mult sa vad un album cu gradina ta  :)

anasstasia

Ce vad eu in pozele Daliei si  poza lui Es este ceva de vis. Nici nu-mi vine sa cred ca exista asa ceva..... :yrk :yrk :yrk

Dalia

Penelopa, Anastasia, va multumesc! Gradina mea este atat de tanara, incat un album cu ea chiar nu stiu daca as putea face. Cativa trandafiri au 3-4 ani, insa marea majoritate a plantelor au fost sadite anul trecut si anul acesta si sunt mici. In plus, am facut schimbari majore in aceasta toamna, fiindca am mutat gardul. Poate ca din primavara o sa capete ceva contur. Promit ca o sa va tin la curent. :)

anasstasia

Dalia, tinara sau nu, da clasa! Ma inclin in fata ta, nu stiu ce le faci...

sannamaria

niste ghimpi de la Abrahamul meu micut  :)

einsteinitza

Lungi, ascutiti, parca sunt de la salcam ...ce diferiti sunt si ce repede gasesti greseala in determinare dupa asta!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro