Setari necesare la profil ptr a nu primi mailuri

Started by simona2, April 11, 2007, 03:58:20 PM

Previous topic - Next topic

simona2

Ce trebuie sa setez din profil , ca sa nu mai fiu atentionata pe maill ca primesc mesaje private ?

cara

Quote from: simona2 on April 11, 2007, 04:13:53 PM
Nu am nici o casuta bifata acolo si totusi de cate ori primesc pm . ma atentioneaza pe maill . E stresanta chestia asta .

Quote from: myky on April 11, 2007, 04:33:58 PM
plangi si tu mai tare poate te aude cineva

s-a auzit pan' la mine!  ;D

bai, da' tie cine-ti scrie atatea mesaje private? ha? iti scriu toti userii in fiecare zi?  ???
nu cumva te referi la notificari de raspunsuri la topicurile din forum? daca da uite ce tre' sa faci:

deschizi fiecare mesaj care te atentioneaza ca s-a raspuns la un topic si in mesaj ai link pentru dezactivarea optiunii. (e al doilea link din corpul mesajului). te duci pe el si iti apare o fereastra in care te intreaba daca chiar vrei sa nu te mai anunte ca sunt raspunsuri noi la topicul respectiv. bifezi "yes" si ai scapat de notificare la topicul respectiv. procedezi la fel de cate ori primesti notificari la celelalte topicuri si in scurt timp ai scapat de nervi!  :D :D :D

cara

Quote from: simona2 on April 11, 2007, 06:54:01 PM
Era vorba de mp . Azi de ex. am vorbit cu Alphred pe mp o groaza. Si la toate intra maill sa-mi spuna ca am primit mesaje .

ok. deci e vorba de mesaje private pana la urma.
deci procedezi asa:
te duci in bara albastra din forum si selectezi "profile".
pe urma te duci la "modify profile"
ultima optiune care-ti apare acolo e "personal message options". dai click si in fereastra care-ti apare ai "notify by email every time you recive a personal message" si o casuta unde probabil la tine scrie "always". ei bine, acolo e buba!  ;D
selectezi "never" in loc de "always"si n-o sa te mai anunte ca ai pm-uri!
suptces! :D :D :D