Banca de seminte II

Started by einsteinitza, September 26, 2011, 07:50:37 AM

Previous topic - Next topic

gabriela jalba

Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

Opal


gabriela jalba

Nu-i greu!! Incepe cu un rind de patrunjel,doar  asa...trei rinduri la 10cm pe un metru lungime. Pune intr-un colt o tufa de leustean,planteaza 10 rasaduri de rosii si 10 de ardei gras. Pune si un stratulet de 80/1m cu ceapa si gata. Copii tai o sa se bucure enorm,si nici tu nu o sa te simti grevata de treaba. Sa vezi ce mindra o sa fii de recolta ta!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

einsteinitza

Azi am reusit sa desfac toate plicurile primite la banca.
Multumesc in  primul rand lui Bunicutz, pentru nenumaratele plicuri cu seminte de ardei iuti speciali, donate gratuit bancii.
Multumesc si Danei T, pentru semintele de fasole africana-sper ca am tinut bine minte- cu pastai decorative mov, date tot fara sa vrea ceva in schimb.
Multumesc tuturor forumistilor adevarati care au intrat in joc mai mult pentru amuzament, dar care au facut pliculete, au scris adrese si au fost la posta, in incercarea de a fi alaturi de ceilalti.
Avem un munte de seminte, sunt peste trei sute de pliculete, sper ca fiecare sa aiba o bucurie cand primeste  plicul.
Surprizele sunt un lucru grozav!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

anasstasia

Dar si eu as fi vrut sa particip, insa nu am avut cu ce... Sa nu va suparati pe mine  :-\

einsteinitza

Anastassia, sper ca sunt in asentimentul tuturor, daca imi dai adresa te rog, te facem partasa, fiindca fiecare trebuie sa aiba un inceput, si nu incepe decat de la zero.
Hai, grabeste-te, maine fac plicurile.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

anasstasia

Nu, nu este corect. Multumesc frumos pentru bunele tale intentii, insa poate la anul voi fi si eu partasa si atunci schimbul va fi echitabil  +hug +hug +hug
Am facut mentiunea de mai sus, ca sa nu se creada ca nu am vrut sa particip, atita tot.

einsteinitza

Sunt sigura ca e corect, noi suntem gradinari pasionati care deschidem usa pentru noi membri. Iar membrii noi , daca doresc intra cu un bonus!
Deci, cum eu fac regulile la jocul asta, si cum cei care sunt alaturi sunt oameni de onoare, cu suflet mare, ma bazez pe judecata lor, te rog nu ma face sa ma rog de tine.
Nu cred ca esxita cineva din participanti care sa se opuna.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

anasstasia

Bineeeeeee  ;D Multumesc frumos!  +hug +hug +hug

gabriela jalba

Es,vezi ca si eu am un plic cu fasole de aia. Scrie pe ele :fasole decorativa.
Si, DA !!!! Cu toata dragostea, fa-i lui Anasstasia un set complet cu de toate. Va avea ce gradinari si ea si mama ei.
Es..... Spor !!!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

einsteinitza

Multumesc Gabi ca ma sustii, stiam ca veti judeca asa.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

anasstasia

D-na Gabriela, sint coplesita de generozitatea dvs. si a tuturor. Sinteti atit de dragute toate cu mine, iar eu...Sincer, mi-au dat lacrimile.

Rux


anasstasia

Asa sint eu, mai lacrimogena  :)

Radu

Dar nici nu se punea problema! Cine s-ar fi opus?  Cred ca ne bucuram   cu totii.  ;;) :-bd :x

Es, parca  astept pe Mos Craciun cand ma gandesc la  seminte.  :D

penelopa

Poti s-o asezi pe Anasstasia in locul meu  :), ca, doar ti-am zis ca eu trimit seminte fara sa am pretentia sa primesc  ;)

einsteinitza

Nu o pot aseza in locul tau, are locul ei, e deja un gradinar cu personalitate. :-bd
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

vernil

Quote from: anasstasia on February 25, 2012, 07:19:06 PM
sint coplesita de generozitatea  tuturor. Sinteti atit de dragute toate cu mine, iar eu...Sincer, mi-au dat lacrimile.

Hai sa te vad cum plangi in hohote, ca-ti trimit si eu o planta  :D :D :D Vrei un crin sau un lastar de clerodendrum Thompsonii ? Stii cum e, la un moment dat, in viata, incepi sa dai inapoi ce primesti. Stii cate plante am primit si eu, de la alti iubitori de plante ?

anasstasia

Ma simt aiurea, zau. Sint cersetoarea forumului cu acte deja  =)) =)) =))

vernil

Quote from: anasstasia on February 25, 2012, 08:45:29 PM
Ma simt aiurea, zau. Sint cersetoarea forumului cu acte deja  =)) =)) =))


Pai nu ai cum sa fii cersetoare, din moment ce noi iti oferim ! Iar acum, ca o gluma, abia astept sa-mi creasca aripioare de ingeras de buna de sunt   =)) Sunt buna-bunuta, parol  =))

penelopa

... esti "copilul" forumului!!! ;)

anasstasia

Vernil, chiar esti buna, tu si toti cei pe care i-am gasit aici. Legaturile de aici sint asa cum nu ma asteptam, iar comunicarea mult mai profunda.
Si da, sint copilul forumului pentru ca am atitea de invatat si de descoperit.

Iar daca oferta se mentine si pentru a te putea ajuta sa-ti creasca aripi de ingeras  :P accept crinul. De Clerodendrum Thompsonii nu am mai auzit (am cultura bogata in ale gradinaritului  :P), l-am vazut acum pe google, insa mi-e teama sa nu-l ajut sa decedeze.

Radu

Uite Anasstasia, o imagine sa te bucure. Floricica nu stiu ce e (chiar, ce  e?) dar in spate e dracaena marginata mea, la care tin ca la ochii din cap.

anasstasia

Si eu am dracaena marginata. Imi este draga, insa si motanilor si trebuie cu atentie ferita de ei.