Maidwell Hall

Started by anasstasia, April 22, 2013, 10:10:27 PM

Previous topic - Next topic

anasstasia

Mi-am dorit tare mult aceasta clematita. Deocamdata este foarte spalacita. Eu banuiesc ca din caza ca sta la umbra (nu am dus-o la tara pentru ca am vrut sa o vad infllorita), insa m-am dezumflat cind am vazut-o asa albicioasa-verzicioasa.
Face parte din grupa 1, atinge 2-3 m inaltime. Infloreste in aprilie-mai dar si in luna august. Poate atunci va fi mai colorata. Sa vezi ce rid de mine daca va ramine asa


picture host

how to screenshot on windows 7

screen shots

image uploading site

image upload no ads

claude

Ma calci pe nervi   :D   Daca nu-ti place spalacita o trimiti la mine  ;)   N-are cum sa ramana asa, stai linistita, la fel s-a intamplat la mine cu Lagoon, a inflorit in balcon si erau albe florile.

Da' ce-ti veni bre, te-ai reorientat, acum iei si clotopei?  :D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

anasstasia

Pai daca m-ai inebunit! 2 clopotoase imi plac foarte mult: asta si Bill Mackenzie. L-am luat si pe acela de la adrianam (este coletul pe drum). Si gata, m-am linistit cu clopotoasele.
Ambele au culori mai altfel, de aceea imi plac tare mult.

claude

Pai de ce sunt mai altfel?  ??? Ca Maidwell Hall e albastruie-movulie, nu mi se pare o culoare iesita din comun, mai degraba mi se pare deosebita prin colorit koreana Dusky (este topic), are petalele exterioare spre grena si interiorul galbui
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

anasstasia

Nu am idee. Pur si simplu imi plac. Asta e mai plina, cu mai multe petale iar culoarea e altfel, iar Bill ca infloreste ca o dementa si ca e foarte galbena. ;D

einsteinitza

Tu ai facut acolo colectie de clematite, cred ca va fi un vis! Eu nu prea ma inteleg cu ele, nu stiu de ce. :-\
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

anasstasia

Comparativ cu trandafiri este o minicolectie, insa le iubesc la fel de mult. Eu zic sa mai incerci cu ele. ind sint inflorite sint o splendoare. Nu le trebuie decit apa, in rest se descurca singure.

cristinaf

Este mai colorata, foarte frumoasa; a inflorit si a mea.  :x


einsteinitza

Este deosebita asa cu flori aplecate!  Sa te bucure cu flori multe.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

cristinaf

Multumesc fumos! Si pentru mine e o noutate, n-am mai avut pana acum genul acesta de clematite, dar constat ca imi plac.

anasstasia

Foarte frumoasa! A mea s-a flescait toata cind am dus-o la tara si a dat de temperaturi de 30 si ceva de grade. Isi revine ea (sper)  ::)