Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

lovetulip

Quote from: ozimandias on January 18, 2010, 08:24:26 PM
Buei.... dar Vio stie?
:D

Ce sa stiu Ana? Ca venind de la Bucuresti spre Vaslui e mai aproae sa ajungi pe ruta Tecuciului decat pe ruta Bacaului...?

mamaruta

Si eu promit ca vin!
Aoleu, bre ozi, buna idee sa pleci de vineri, ca iar ocolesti Moldova ca sa ajungi la Vaslui! Daca vine si myky cu tine, ajungi la timp.....asta e clar (Da' sa-l aduci si pe Stefan, ca mi-e dor de el!).
Bre, musuroi, ce va scaldati voi vesele off-topic! Va trec la colt acum! Iau eu la puricat topicul asta, ca nu se mai poate cu voi!  >:(

myky

Quote from: vio on January 18, 2010, 08:34:40 PM
Quote from: myky on January 18, 2010, 08:19:05 PM
io mi-am propus sa vin.

tu doar ti-ai propus? nu e suficient

dragule, daca ar depinde doar de mine.

ani

Vio, cred ca de data asta trebuie sa inchiriezi toata pensiunea! Deabia astept!
"Frumusetea lucrurilor exista in sufletul celui care le admira" David Hume

gabi_gabriella

Se pare ca trebuie sa punem deoparte  de pe acum , slanina, paine si tuica ....sa nu uit ceapa .... ;)

Nicol Caloian

Gabriella, daca te gandesti sa faci rezerve, se subantelege = promis (ca sa fiu in nota lui Vio  ;) )

gentiana

rezerve?
doamnelor ma inspaimantati si ma ascund
voi atentati la urechisele mele ascutite si la hainutele mele verzi bag de seama
si sa stitzi ca ma stresati si nu mai apar deloc....trimit trolii in loc!:D
uite unde ma ademenea Pene!

GetaV

Gab i ,tu pastreaza slanina si palinca ,ceapa luam noi de la Buzau :D :D :D

ozimandias

Quote from: GetaV on January 19, 2010, 08:42:32 PM
Gab i ,tu pastreaza slanina si palinca ,ceapa luam noi de la Buzau :D :D :D
:D
Io am luat deja! Din aia rosie! :D
Doamne.... AMR cat?
(eu stau intr-o oarescare balanta... sa plec la Ella... sa raman la voi... Voi sunteti mai multi... cred ca asta ma face sa raman  :D)

gabi_gabriella

Quote from: Nicol Caloian on January 19, 2010, 08:32:55 PM
Gabriella, daca te gandesti sa faci rezerve, se subantelege = promis (ca sa fiu in nota lui Vio  ;) )

asa se pare ..  ;)

mamaruta

Gata, am facut ceva curatenie in topicul asta.
Ozi, parca te vad la -40 si -ceva-de-grade....... ;D
Perfect ar fi sa vii la vio si sa ne faca Ella o surpriza.... ;)

ozimandias

 :D
Mada, nu ma refeream la o intalnire, ci definitiv  ;D

Ella

Vad ca nu aveti somn.
Ozi, pana te gandesti tu scad temp. si vine primavara. ;)
Mada, la Vaslui nu ajung sigur, desi mi-as dori, dar poate ne vedem, cine stie.  ;)

myky

io as cam pleca, poate dupa ce termina fiica-mea liceul.
astept oferte strainatate, orice.

Ella

Quote from: myky on January 19, 2010, 10:43:39 PM
io as cam pleca, poate dupa ce termina fiica-mea liceul.
astept oferte strainatate, orice.

ai zis orice? Polul Nord iti spune ceva?

penelopa

Quote from: Mada on January 19, 2010, 09:49:18 PM
Gata, am facut ceva curatenie in topicul asta.
Ozi, parca te vad la -40 si -ceva-de-grade....... ;D
Perfect ar fi sa vii la vio si sa ne faca Ella o surpriza.... ;)

Chiar ai reuşit să mă superi, Mădă. >:(
Ai şters o discuţie  cu "miez" şi la "obiect", cu umor,  numai fiindcă .............  >:(, nu vreau să mai continui. >:(
ps. Dar discuţiile astea ale voastre  ... au vreo legătură cu topicul ??? ???

opiadc


          Chiar si lucrurile bune , daca sunt in exces, dauneaza...asa ca , atata 'miez' prin o multime de topicuri unde nu-si au locul, dauneaza... :D :D Nu ai de de ce sa te superi, Pene, aveti doua gradini prin care puteti zburda in voie... ;)plus discutii diverse sau buna dimineata si poate mai sunt...nu va opreste nimeni... :) ;) :-*dar chiar peste tot deja e prea mult...
           

          Si pt intalnirea de la Vaslui, chiar si eu cu noul meu mod sanatos de alimentatie, tot o sa va tin isonul! :D :D Dar fara tuica, daca vreti sa vorbiti cu mine! :)
         

myosotis

Adica, Opi, tu n-o sa vorbesti cu ai de beau tuica ?  ;D

penelopa

OK, am înţeles!
Dacă  e prea mult "miez" peste tot, n-aveţi decât să discutaţi voi fără miez peste tot.
Eu voi deveni mută.  >:(

myosotis

Ma Pene, lasa prostiile ...... ada miezu-napoi ca eu nu prea mai am dinti si coaja nu prea pot manca.... chiar daca imi place mult  ;D

opiadc

         Nu, mai Myo, voi puteti bea, io 'mutesc' daca beau! :D :D :D; si asta de la un pahar de 25 de ml, nu te gandi la alte cantitati ;D...asa ca zic 'pas' ::)

         Pene, sunt convinsa ca o sa-ti treaca supararea, pt ca stiu ca esti o femeie inteligenta si cu suflet mare... ;) incearca sa te pui insa si in locul celorlalti zeci de membri care citesc forumul...eu am facut o constatare, nu un repros...si stiu ca intelegi asta...asa cum tu ai un punct de vedere, am si eu...nu toata lumea apreciaza acelasi gen de umor si cred ca si acestia au dreptul la un spatiu unde sa vorbeasca pe 'limba 'lor 'fara miez'...e loc pt toata lumea...asa cum a fost si pana acum...dar mai nou la foarte multe topicuri, indiferent de ce titlu are asta, se discuta la intamplare...e chiar asa grea regula asta cu profilul topicului? ::) pt o femeie de inteligenta ta eu zic ca-i floare la ureche :) ;)si daca incerci sa si intelegi punctul meu de vedere, poate o sa si vrei sa accepti regula asta care stiu ca acum ti se pare inutila... ;)

ozimandias

Quote from: penelopa on January 20, 2010, 10:21:25 AM

Dacă  e prea mult "miez" peste tot, n-aveţi decât să discutaţi voi fără miez peste tot.
Mai Pene... si cu miezul asta, trebuie avut grija. Daca nu e bine copt, se face coca si poate sa dauneze.
Trebuie sa recunosc insa ca "miezul" tau l-am gustat mereu si nu mi s-a facut rau. Dar, am mancat de la cineva cozonac cam necopt si...  ;)
"Miezul" postarii mele de acum este ca nu oricine stie si poate face cozonac.  ;)

penelopa

Monica, nu voi polemiza cu tine şi nici nu mă voi lăsa impresionată de ...... "laude" la adresa mea.
Nu s-a încălcat nicio regulă impusă de administratorul acestui forum. Nici măcar regula bunului simţ n-a fost încălcată.
Tu ca psiholog ar trebui să înţelegi mai bine că oamenii nu sunt toţi la fel şi ar trebui să fii mai tolerantă cu "defectele" celorlalţi.
Spui că "e loc pentru toată lumea" !!! ......  care loc  ???
Chiar nu înţeleg  de ce vă deranjează "stilul" de exprimare al anumitor useri atâta timp cât nu loveşte în nimeni.
Eşti convinsă că nu există alte zeci de persoane pe acest forum care nu gustă "miezul" discuţiilor voastre???
Dar, nu v-a zis nimeni nimic! Chiar şi tu, la topicul cu comanda Gommer, după ce ne faci morală că discutăm aiurea şi nu te poţi concentra la comandă, imdeiat postezi mesaj care nu are legătură cu comanda.
Cum vine cineva pe forum care nu se încadrează în tiparele voastre, faceţi tot posibilul să-l alungaţi.
Află că nu sunt atât de inteligentă încât să înţeleg răutatea gratuită şi intoleranţa.

ps. Am omis să precizez: voi fi mută  pe topicurile unde "miezul" meu  provoacă indigestii.

myky

Quote from: Ella on January 19, 2010, 11:13:56 PM
Quote from: myky on January 19, 2010, 10:43:39 PM
io as cam pleca, poate dupa ce termina fiica-mea liceul.
astept oferte strainatate, orice.

ai zis orice? Polul Nord iti spune ceva?

acu, cu riscul ca o sa lesinati ca sunt pe langa, tre sa-i raspund ellei:

in toamna e posibil sa accept orice, chiar si la Polul Nord.