Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

sicamin

Va rog sa nu uitati sa faceti si poze ,pentru cei din ''provincie'' :-*

penelopa

Probabil ca Aricica va avea grija sa ia aparatul foto cu ea!
In cazul acesta,  imi voi lua si eu  o  ... "fata comerciala"!

Aricica

Quote from: penelopa on April 19, 2007, 08:45:22 AM
Probabil ca Aricica va avea grija sa ia aparatul foto cu ea!
In cazul acesta,  imi voi lua si eu  o  ... "fata comerciala"!
Sigur ca voi lua aparatul foto.. de fapt tot Lori e cu plimbatu' camerei foto... ca io uit mereu de ea  ;D,... doar sa ma tragi de maneca Pene sa mai facem si poze acolo... stii tu ca altfel uit  :D

turturica

Va propun ca loc de intalnire ,in fata la Catedrala Sf.Gheorghe!
Este in centru, in Piata Milea , in mijlocul florilor.
Era un crivat ieri!!!
Sa-mi ziceti ora .
:-*

penelopa

Mai gugustiuco,  nu ne speria cu crivatul tau!
Ora? ...... n-am hotarat inca! dar mai am ..... toate telefoanele tale. Daca s-a schimbat ceva,  anunta-ma!

Aricica

auzi crivatz  :o... si aici e un soare si o vreme frumoasa, mai ca-mi vine sa merg la plaja ;D :D
Pene te sun maine sa stabilim cum, cand si de unde te luam. :)


penelopa


diana

Astept nerabdatoare sa reveniti de la Simfonie si sa ne povestiti cu ce hainute "vegetale" v-ati inoit, ce ati vazut, ce poze ati facut...tot!

cara

deci, pe ultimele acorduri de "simfonie laleloasa" ne-am intalnit azi urmatoarele: aricica, penelopa, turturica si eu.
scurta intalnirea mea cu ele, dar incantatoare!   :D
am primit de la aricica "premiul" de la concurs, iar de la pene am primit doua plante pe care in acest moment nu mai stiu cum le cheama. poate se indura ea si-mi mai spune odata...
aricica mi-a mai dat si o violeta pe langa premiul promis.  ;D
as pune si niste poze, dar o las pe aricica sa decida ce instantanee posteaza, asa ca fiti pe faza!  :D

sicamin

 Am asteptat cu nerabdare intoarcerea de la '' simfonie '' si ma bucur ca ati ajuns cu bine. Asteptam pozele maine.

simona2

Haideti fetelor , povestiti-ne si noua cum a fost plimbarea , ce poze ati facut ......Asteptam cu nerabdare .

cara

un pic de rabdare, probabil aricica cenzureaza acu' pozele.  ;D le alege pe alea in care nu se vad ridurile, firele de par albe, copanele mai durdulii (ale mele, ca ea e slaba!  :D :D :D) si o sa va povesteasca mai multe. cum spuneam, eu am stat doar o jumate de ora cu ele, aveam alt program. povesti detaliate or sa va spuna ele, curad.  :)

penelopa

Putintica rabdare, dragelor! Lasati-o pe Aricica sa se trezeasca (era foarte obosita  ieri,  la intoarcere),  sa "prelucreze" pozele si sa alega "pozitiile" cele mai reprezentative din multimea ........... pozitiilor!

Caracico,  draga,  planta din ghiveciul cu 3 bete se numeste "eupforbia... cu 3 bete",  iar cealalta este o specie de arbore de cauciuc (pentru rotile masinii tale) care  se inmulteste prin semintele "scuipate" in jurul ei.

cara

multumesc frumos! am sa notez pe eticheta, sa nu mai uit!   ;D
iar in ce priveste planta de cauciuc, sper sa se dezvolte repede, ca am re reşapat un cauciuc!  :D :D :D
multumesc inca odata de daruri!  :)

Aricica

Quote from: cara on April 23, 2007, 09:41:08 AM
un pic de rabdare, probabil aricica cenzureaza acu' pozele.  ;D le alege pe alea in care nu se vad ridurile, firele de par albe, copanele mai durdulii (ale mele, ca ea e slaba!  :D :D :D) si o sa va povesteasca mai multe. cum spuneam, eu am stat doar o jumate de ora cu ele, aveam alt program. povesti detaliate or sa va spuna ele, curad.  :)

Bine v-am regasit dragelor!
Dupa o absenta motivata, de mai bine de o zi de pe forum ;), am reusit sa-mi inghetz activitatile zilnice, pentru a fi alaturi de voi si a va face partase, chiar si cu oarecare intarziere, la evenimentele ce au avut loc ieri. :)
Cum spuneau mai inainte Cara si Pene, ma tot gandesc ce poze sa postez aici.
Sunteti toate superbe si demential de tinere, iar acum cand v-am vazut si in realitate (Cara si Turturica - pe Pene o stiam deja) pot sa va spun ca pozele "doesn't do you justice", mai pe romaneste "va nedreptatesc" in mare parte.
Voi pune cateva poze aici iar restul le veti gasi in cateva minute in albumul meu. Rabdare fara tutun, rog sa aveti :).
Pentru ca mi-ar face placere sa va povestesc cum a decurs splendida zi de ieri si intalnirile cu fetele, voi face acest lucru intr-un mesaj mai cuprinzator :)

myky

asteptam sa vedem cu ce va laudati

Aricica

Pentru a mai potoli din nerabdarea voastra, incep cu cateva poze:



[attachment deleted by admin]

Aricica

alte poze:

[attachment deleted by admin]

penelopa

N-aud nimic! V-a pierit piuitul?

simona2

Frumoase poze si frumoase fete. Cred ca v-ati distrat de minune .

simona2

Dar nu ne povestiti ce flori ati vazut pe acolo ? Ati cumparat ceva ?

turturica

Eu mi-am luat un bujor roz, o levantica si doua "urechelnite",
ca sa nu mai zic ce flori si lastari am primit de la fete!


Aricica

Iata si desfasuratorul zilei de ieri:
La ora 10:10, dupa o intarziere de cca 10 minute, datorata cozii la benzinarie :), am ajuns la locul de intalnire cu Penelopa. Dupa inmanarea premiului (Nerium oleander -leandru alb) si transferarea lui in posesia jumatatii Penelopei, cu pupaturile de rigoare, am purces la drum.
Calatoria a durat cca o ora... destul de putin, tinand cont, ca desi am sporovait tot drumul, (fiind ca niste albine la urechea lui Lori), tot nu ni s-a parut suficient pentru cate mai aveam sa ne spunem.   :)
La destinatie, ne-am straduit cu indarjire sa gasim un loc de parcare apropiat de locul de desfasurare a Simfoniei, si dupa intrarea pe niste stradute intortocheate am reusit sa o adapostim pe giugiuca pe o margine de trotuar  :)
Cu o scurta plimbare per pedes si traversarea unui pasaj, am ajuns la o lunga alee ce ducea catre locul de desfasurare a Simfoniei Lalelelor.
Aici urma sa o asteptam pe Turturica.  Pene stabilise cu ea, ca loc de intalnire Biserica Sf Gheorghe (frumos ai denumit-o Catedrala, draga Turturica  ;) ). Aceasta biserica se afla la jumatatea distantei intre Mc Donald's si  Centrul Cultural Pitesti (gazda Expozitiei Simfoniei Lalelor). Astfel ca pana la momentul intalnirii, am purces la colindarea aglomerarii de tarabe pline de plante diverse, de specii, marimi si preturi variate... si de alte diverse produse care se asortau mai mult sau mai putin cu specificul expozitie florale.
Dupa cativa pasi, discutatnd telefonic cu Turturica, am amanat (cu o oarecare parere de rau) actiunea de cercatare si admirare a ghivecelor expuse, si ne-am indreptat in pasi grabiti spre punctul de intalnire.
Ne-am regasit usor, multumita minunatei descoperiri a societatii : mobilul si urmarind chipurile celor ce raspundeau unui apel. :)  
O surpriza de proportii am avut la descopirea Turturicai. Nu ca nu ar fi aratat corespunzator numelui/id-ului ales, ci pentru ca arata surpinzator de tanara.  :)
Dupa pupaturile specifice unei intalniri indelung asteptate si prezentarile adiacente, am decis ca poate fi reluata cercetarea amanuntita a plantelor expuse spre vanzare, cu scopul deloc ascuns de a achizitiona cel mai frumoase specimene posibile.
... va urma... ;)