Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

ozimandias

Draga Corina, am simtit, cand am venit eu, ca erai un pic incordata. Nu stiu cum or zice altii, insa eu la tine vin ca acasa (daca-mi dai voie). Pe bune, chiar ma simt acasa la tine si, mai mult, ma simt ca la o masa de Craciun cu toti cei dragi langa mine. Si, acasa, nu conteaza decat ca te simti bine. Lipsuri.... ce-s alea, cand esti fericit?  :D
Si ca o confirmare a ceea ce am spus, vreau sa stii ca fiica mea s-a culcat singura, pana am intrat si noi in casa. Iar chestia asta nu o face decat la noi acasa. Nici macar la bunici nu intra singura la culcare.

Mada  :D nu mi-a spus Stefan nimic. Singurul lucru ce m-a intrebat este de ce-mi spuneti Ozi  :D:o ;D Iar datoare la tine sunt pe veci, dar nu pentru ca m-ai laudat, ci pentru ca, intr-o zi, m-ai aparat!  :-*

einsteinitza

Multumesc,Ozi,asta e cel mai important,copiii simt primii daca sunt bineveniti.
Sigur ca eram incordata,e normal cand faci pregatiri si astepti musafiri.Dar mi-am revenit repede,ati fost grozavi,baietii s-au imprietenit repede,asa ca totul a fost bine. :)
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

lovetulip

Multumim Gabi Gabriela pentru castane.Multi au mancat pentru prima oara.La primavara cand vii si tu,ce ne aduci?

gabi_gabriella

Quote from: viovaslui on October 06, 2008, 08:28:15 PM
Multumim Gabi Gabriela pentru castane.Multi au mancat pentru prima oara.La primavara cand vii si tu,ce ne aduci?

Oi gasi eu ceva pe aici sa aduc :)
Sper ca v-au palcut  si daca da , ma bucur !

lovetulip

Si uite asa,mi-am cunoscut vasluianca cu care am copilarit impreuna la o distanta de 2 blocuri.Ce mica e lumea.

daveco

Quote from: viovaslui on October 06, 2008, 08:58:18 PM
Si uite asa,mi-am cunoscut vasluianca cu care am copilarit impreuna la o distanta de 2 blocuri.Ce mica e lumea.
da' chiar,hai salut!
azi mi-a fost mintea numa' la paine cu unt si miere  + una cana lapte sherbinte.acu tocma' am inghitit in sec si nu stiu de ce nu ma duc boalii sa-mi pun odata.vio,bogdaproste,draga,si ca te-am cunoscut si ca mi-ai dat niere.haideti pa!

costieanuconstantin

cara nu pot deschide link-ul !!!

cara

Quote from: costieanuconstantin on October 06, 2008, 09:56:57 PM
cara nu pot deschide link-ul !!!


care link? la pozele mele? l-am verificat acum si merge....  ::)


costieanuconstantin

gata , le-am vazut , frumos, voi cu limzina v-ati dus ?

Nicol Caloian

Quote from: Mada on October 06, 2008, 02:35:35 PM
Hello, mushuroi! Am ajuns si eu la mine acasa....dar murata-coapta! Ori am impartit raceala cu lala, cand ne-am pupat cu foc...ori ploaia de ieri din Bucuresti mi-a fost fatala!
Acum stau acasa, concediata medical.....si ma refac.
Am descarcat si eu pozele; in top, trandafirii Einsteinitzei:
....................
Aici intervine si Nicol, departe de ochii sotului...:
http://i11.photobucket.com/albums/a177/mateuca/Slanic%20toamna/DSC04511.jpg
(please, Nicol, nu descarca si pozele alea.... :'( )

Ce, tu nu ai "publicat" poza mea? Si pe-a lui Vernil? Deci "dinte pentru dinte"!  ;D
Norocul tau ca nu gasesc cablu usb pentru telefon ca altfel.....

cara

Quote from: costieanuconstantin on October 06, 2008, 11:11:04 PM
gata , le-am vazut , frumos, voi cu limzina v-ati dus ?

he he he!
am avut in plan s-o cer pe daveco de nevasta, da' m-am imbatat si-am adormit.  
limuzina era pentru eveniment  8)







Nicol Caloian

Quote from: cara on October 06, 2008, 11:15:37 PM
Quote from: costieanuconstantin on October 06, 2008, 11:11:04 PM
gata , le-am vazut , frumos, voi cu limzina v-ati dus ?

he he he!
am avut in plan s-o cer pe daveco de nevasta, da' m-am imbatat si-am adormit.  
limuzina era pentru eveniment  8)



Pai parca zisesi ca ai scuipat "apa plata" pe bietul catel! Cu ce te imbatasi soro?

cara

la cat beau eu, ma imbat si de la miros!  :D

costieanuconstantin

poate a avut , alaturi de cei dragi  , momente de betie (fericire ) cand s-a vazut in musuroi si cu aerul si privelistea de la slanic , cu muzele care au urcat-o nori , a uitat un timp de cele pamantesti--scriind chiar rime-- ne bucuram pt tine ca ti-au priit momentele de la slanic ,poate le mai repeti :)

cara

io zic ca data viitoare sa ai grija sa nu lipsesti,  poate dupa o intalnire la Slanic o sa scrii si tu vreo strofa, ceva...
sau macar te imbeti!  :D

costieanuconstantin

daa, compuneri nu ti-ar place !!!?? ;)

cara

na, amu' ce sa zic? hai ca fac o exceptie, primesc o compunere la "Nocturna", sau o proza poetica. deci baga!  ;D

georgette

Deci,acum ca mi am tras si eu sufletul ..dupa ce am gasit acasa(am lasat baia si mesterii de izbeliste ;) doar cu sotul)...si spun in gura mare:SINTETI CU TOTII NISTE MINUNATI! si fetele si baietii,exact ca niste flori,fiecare cu frumusetea,culoarea si parfumul sau!!Sa laud pe careva??nu pot ,caci toti santeti  pe primul loc!!desfac bratele si pe toti va imbratisez si va pup!Ii asteptam si pe cei care n au putut veni acum... :-* :-* :-*

ozimandias

Quote from: Mada on October 04, 2008, 09:27:30 PM
scaricica lui ozi


Quote from: Mada on October 06, 2008, 02:35:35 PM
apropos, nasu' Romel, aripioarele au fost de milioane!

Deoarece s-a creat o mare confuzie, vreau sa clarific lucrurile:
Scaricica a fost a lui Romel (ca sa poti tu mada sa te urci, sa-l pupi de atatea ori  ;D), iar aripioarele au fost ale mele. Bine, am avut si pulpe, dar tu n-ai bagat de seama... Data viitoare vin si cu piept. Poate, poate m-or lauda si baietii  ;D :D

georgette

Quote from: ozimandias on October 07, 2008, 08:51:14 AM
Quote from: Mada on October 04, 2008, 09:27:30 PM
scaricica lui ozi


Quote from: Mada on October 06, 2008, 02:35:35 PM
apropos, nasu' Romel, aripioarele au fost de milioane!

Deoarece s-a creat o mare confuzie, vreau sa clarific lucrurile:
Scaricica a fost a lui Romel (ca sa poti tu mada sa te urci, sa-l pupi de atatea ori  ;D), iar aripioarele au fost ale mele. Bine, am avut si pulpe, dar tu n-ai bagat de seama... Data viitoare vin si cu piept. Poate, poate m-or lauda si baietii  ;D :D


Ozi..esti bestiala!!..ma faci sa mi para rau ca sant femeie ;) :D :D :D

ozimandias

Gerogette, mie imi pare bine ca sunt si sunteti (indiferent ce).
Iar eu fac eforturi uriase sa pot sa va ating cateodata spiritualitatea!

Se pare ca aceasta intalnire, cel putin mie, mi-a incarcat bateriile pentru un timp. Cand ma veti vedea un pic deprimata, ma chemati pe la voi?  :D

penelopa

Nici mie nu-mi plac laudele .... mai ales, la adresa mea  :(
De aceea, în general,  trec peste ele sau fac mişto, nu urc pe niumeni la nori deşi, ca şi Georgette, iubesc  mult oamenii. Şi pe  voi, în mod deosebit  :-*
Am mai spus şi mai spun: aici, în mushuroi, mă simt în elementul meu .. deci, sunteţi familia mea, fără să fac vreo deosebire. Toţi îmi sunteţi la fel de dragi.

Cred că ne şi asemănăm unii dintre noi.
Am văzut,  Cara, în pozele unde suntem amândouă,  că, în general, avem aceeaşi expresie a feţei (ori râdem amândouă ori suntem încruntate amândouă), aceeaşi poziţie a mâinilor,  a corpului  etc.
Deci, te declar, oficial,  sora mea.  :-*  

cara


mamaruta

Sa va povestesc si eu ceva:
Vineri, inainte sa mergem la Slanic, am fost la penelopa la servici (asteptam o prietena la aeroport). Una din colegele ei ne-a spus: parca sunteti surori. Mi-am spus doar in gand: chiar suntem! pentru ca si eu ma inteleg cu pene, de la inceput, ca si cu o sora. Deci, oficial, si eu sunt sora lui pene! :-*

cara

deci?
(esti sora si cu mineeeeee!)

;D