Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

Nicol Caloian

Poate vii si la Bucuresti, Codruta!  ;)

gabriela jalba

Myrela???!!!! Ce tunsoare ti-ai tras!!!! Nu te mai recunosteam!!!!
Codruta,ce sa-ti trimit pe cind vii??
A trecut o saptamina de la intilnirea mea cu Vikylucia!!! Nu am avut cind sa descarc pozele;nici nu am prea facut!!! A fost pe fuga ca eu vroiam sa stau in Gradina Botanica mai mult. Ei,dar a fost primul contact,si noi aici la o zvirlitura de bat ne mai putem intilni..
. De pe urma intilnirii noastre m-am ales cu o pepiniera de hibi  ,plus alte paharele cu abuti,si alte minuni. Am si doua euforbii mari...De munca!!!!!! Multumesc Viorica!!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

Erwin

Quote from: Codruta on November 09, 2008, 11:51:18 AM
Din 11 pana in 19 decembrie voi fi acasa, in Cluj. M-as bucura tare mult daca ne-am intalni. Si daca vom reusi sa fim mai multi bucuria va fi si mai mare.

Codruta, de data asta chiar ne intalnim!
Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro

cara

bre, deci azi m-am plimbat cu vernil, daaaa?

si ea mi-a zis ca am plante faine! na!  :D

si-am primit o violeta Galactic Storm, cu care o sa ma laud mult si bine si pentru care o sa cautati lamele!  :D


(mai Vernil, oare de ce n-am facut noi niste poze? tulai, ce tolomaca is!  >:( )

vernil

M-am simtit minunat, Cara! Iar florile tale sunt minunate. A zis vreodata Cara ce minunatii de hibiscusi are ? Si ca  toate violetele ei sunt inflorite ?  Pana construiesc Baumax in Bucuresti, iti mai aduc cateva violete, ca-i pacat sa le trimit cu posta. Sa nu uit, Cara nu bea cafea ! Parol. Eu, da! Si chiar stie sa o faca, dovada ca sunt vie inca   ;D

cara

 :D :D :D
da' te-ai temut o ţâră că nu scapi, ha?


(sa stii ca maine ma duc la baumax dupa helleborus )

vernil

Daca nu comenteaza colegu', ia-ti si din cel trandafiriu. Colegul meu si-a dat seama ca am vrut sa-l duc cu presul ... dar nu-i suparacios  :D

cara


cara

tre' sa marturisesc ca am somat-o pe vernil sa depuna marturie ca beau o singura cafea, dimineata, si ca nu mai mananc ciocolata de cand v-am zis!  :D

gabriela jalba

....da'   la Slanic....?
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

Ella

Quote from: vernil on November 12, 2008, 09:09:15 PM
M-am simtit minunat, Cara! Iar florile tale sunt minunate. A zis vreodata Cara ce minunatii de hibiscusi are ? Si ca  toate violetele ei sunt inflorite ? 

Nu, nu ne-a zis...ne lasa pe noi sa ne "dam in stamba" pe aici, nici in album nu le mai pune :'( :'( :'( sau nu le-am gasit eu? ::)

cara

io am pus da' numai cate o floare. n-aveati cum sa va dati seama ca-s ditai copacii care ajung la tavan!

ca sa va dati seama, ia:



[attachment deleted by admin]

Ella

Pe langa faptul ca ai frunze proaspete de sarmale :D mai fac si flori :o
Frumosi, sa-ti traiasca!

cara

sa stiti ca ma tot intrebam de ce o crescut in halul asta frunzele la toate plantele. vernil poate depuna marturie ca si frunzele la orhidee is gigantice si stralucesc ca oglinda.

pana la urma am decis ca de cand le dau apa dedurizata cresc ca nebunele. o meritat investitia!
(ca sa nu mai zic ca nu mai am piatra pe cabina de dus, pe bateriile de la chiuvete, etc  ;D )

vernil

Pai erau plini de flori toti hibiscusii ...  Cum de nu ai pozat minunatiile de flori ale hibiscusilor ? Bine ca nu ne-ai facut poze, Cara! Ni s-ar fi vazut ghetutele  ;D

costieanuconstantin

ce sistem de dedurizarea apei folosesti ?

cara


costieanuconstantin

e electronic , cationic (schimbator cu rasini) ,tripolifosfat sau altele

cara


costieanuconstantin


simonaelena

Quote from: cara on November 12, 2008, 10:29:58 PM
(ca sa nu mai zic ca nu mai am piatra pe cabina de dus, pe bateriile de la chiuvete, etc  ;D )

Daca vrei, iti trimit io!  :D :D :D

vernil

Hai sa fixam deja o ora, pentru sambata.

georgette

Fetelor imi pare RAU  :'( :'( :'( ..am tot plecat de acasa in ultima vreme si mi s au adunat o groaza de treburi ca sa nu mai vorbesc ca as starni o adevarata 'avalansa 'daca ii mai spun ca ramane singur acasa cu copilu'... ;) :D de data asta n am cum sa scap...

georgette

Oricum voi scrieti ora si locul ..poate vreo minune ma ajuta sa fug la voi 2-3 ore...mi ar placea! ;)

myky

Quote from: opiadc on November 13, 2008, 12:00:03 PM


                    Doamnelor, inca sunt in Bucuresti! ::) ::) ::) Plec de-abia duminica, vin niste prieteni cu masina si merg cu ei;e mai comod, ca florile o sa calatoreasca mai bine;oaselor mele le-ar fi placut mai mult la cuseta, dar prioritatile au fost stabilite! ;D
                  Va propun o intalnire pe sambata, la o cafea! Duminica nu stiu exact ora la care vom pleca, ca ei vin pt examenul de rezidentiat si nu stiu prea multe detalii, dar n-as vrea sa fim tot pe fuga!

                 Fleurf, poate vii si tu, ca esti aproape! ;) Georgette, daca tot stai in apropiere, ce zici?

                Cred ca mai sunt cateva persoane din Bucuresti pe care nu le cunosc si mi-ar face placere sa ne vedem mai multi! Ce parere aveti?
ce bine, chiar ma gandeam ca ai stat atat de mult in bucuresti si ne-am vazut atat de putin.