Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

Fleurf

Georgette adu-mi numai daca vii, altfel nu te complica cu posta ca e mult prea frig. Lasam pe alta data!
Quote from: Nicol Caloian on November 14, 2008, 07:22:55 PM

Nu vrei un asparagus? Ramurile au aproape 2m. Eu am doi si vreau sa dau unul.
[/quote]
As vrea Nicol! Ar fi superb la scoala, mai ales ca pe 25 au un cerc pedagocic, dar cum il duc eu pana la Campina cu transportul in comun?
Aduc muscate si campanula pt Vernil si Opi.
Myky daca vrei un Happy Snapy iti aduc si-mi dai daca mai ai unul din cei din seminte.

ozimandias

Fleurf, curgatoare, pot sa-ti aduc un lastar de acalypha din a Carei. Creste bine, frumos si e curgatoare.

Nicol, asparagusul suporta si mai putina lumina?
Daca da, te rog, adu-mi si mie 2-3 bulbisori de la el. Multumesc tare mult.

myky

Quote from: Fleurf on November 14, 2008, 08:51:01 PM
Georgette adu-mi numai daca vii, altfel nu te complica cu posta ca e mult prea frig. Lasam pe alta data!
Quote from: Nicol Caloian on November 14, 2008, 07:22:55 PM

Nu vrei un asparagus? Ramurile au aproape 2m. Eu am doi si vreau sa dau unul.
As vrea Nicol! Ar fi superb la scoala, mai ales ca pe 25 au un cerc pedagocic, dar cum il duc eu pana la Campina cu transportul in comun?
Aduc muscate si campanula pt Vernil si Opi.
Myky daca vrei un Happy Snapy iti aduc si-mi dai daca mai ai unul din cei din seminte.
[/quote]
sigur fleur! eu am crezut ca ai culoarea mea.

Fleurf

 MUltumesc Ozi dar am de la Myky de la Slanic, si a inceput sa faca si radacinute

stefana

Quote from: opiadc on November 14, 2008, 08:37:56 PM
  Stefana, ne vedem la 9,40 la statia de metrou?
Ramane cum zici tu, desi e cam devreme, o sa ajungem inainte de 10.30  ;D

GetaV

Daca se poate vreau si eu un pui de acalypha.

ozimandias

Geta, eu iti aduc, da-l impuiezi tu  :D.
Adica eu iti aduc un lastaras, fara radacini, OK asa?


ozimandias

Mi-e rusine de nu mai pot.
Am plecat in fuga de la intalnire (prima) si ... am uitat sa platesc cafeaua  :-[.
Doamne... nu am facut-o intentionat... Pur si simplu am uitat. Astept sa-mi spuneti cine a pus bani in plus...

In rest, intalnirea super. M-am bucurat sa o cunosc pe GetaV si sa le revad pe fete.

myky

Quote from: ozimandias on November 15, 2008, 02:14:25 PM
Mi-e rusine de nu mai pot.
Am plecat in fuga de la intalnire (prima) si ... am uitat sa platesc cafeaua  :-[.
Doamne... nu am facut-o intentionat... Pur si simplu am uitat. Astept sa-mi spuneti cine a pus bani in plus...

In rest, intalnirea super. M-am bucurat sa o cunosc pe GetaV si sa le revad pe fete.

daca nu te ungi cu miere si te tavalesti prin fulgi si te legi la stalpul infamiei, tot degeaba! :D :D :D :D :D :D

penelopa

Ozi, eu am plecat a 2-a si eram sa fac la fel  :D
Noroc ca sotul a fost pe faza  ;D

vernil

Voi ati ascultat la TV indicatiile finantistilor de a face economii, gen nu mai iesiti cu prietenii in oras, mai bine intalniti-va la unul dintre voi ... Ma lesi, parca as fi pe vremea lui Ceausescu, Dumnezeu sa-l ierte! cand ne dadeau pe ratie totul! Inclusiv viata! Parca de la o cafea ni se trage traiul ce-l avem !
Ozi, stai linistita, miere avem, tu trebuie doar sa te imbraci in dantelutele tale celebre. Pene de gasca sau gaina  (nu Penelope  :D) gasim  Tu sa ne zici din care preferi ... Sa vezi distractie!

ozimandias

Am inteles... la urmatoare intalnire dau eu cafeaua  :D
Poate o fi la Es, urmatoarea intalnire, ca s-o fac la ibric, sa ies mai ieftin  ;D :D

vernil

Nicidecum  ;D Te imbracam in pene, dar dupa ce iti catifelam pielea cu miere ... Adica ne distram ...

vernil

Fleurf, ai avut punga plina cu butasi de muscate ... Multumesc mult. Sper sa prinda macar jumatate din ele.

myky

Quote from: vernil on November 15, 2008, 07:18:28 PM
Fleurf, ai avut punga plina cu butasi de muscate ... Multumesc mult. Sper sa prinda macar jumatate din ele.
daca nu, ne ai de cliente la primavara :D

vernil


Fleurf

 Daca nu se prind, dati o fuga pe la mine ca n-am tuns toate muscatele zero si va mai dau  ;) si nu numai muscate  :D , dar eu vi le-am adus cu toata inima!

lovetulip

Ozi draga,daca nu mai ai miere,da un buzz.

ozimandias

 :D
Cu ciocolata nu merge?  ;D Mierea as manca-o cu unt...

penelopa

... mai bine cu namol ( ;D), fara Pene ... si-o sa fii Pantera neagra  :)

Myky, plange copilu` ?

myky

draga mea, asa cum ti-am scris si in email, copilul MEEEEU :D, este super OK, mancat, jucat, dormit, marait, ..., tot tacamu.
stai linistita!

mamaruta

Da' poze? ha, poze? Ca poate ne-o fi dor de voi... :'(
Myky, te facusi cu copilas? sa iti traiasca si sa fie cuminte!
Hai ca va pup....dar 2 saptamani o sa tot suspin de dorul vostru!

GetaV

Mi-a parut bine ca v-am cunoscut si sunt convinsa ca ne vom intelege foarte bine .Pana in primavara voi incerca sa fiu cat pot de mult printre voi apoi va fi mai greu. Dar  celor din Bucuresti, si nu numai ,va fac o propunere: sa stabilim o zi din luna  cand sa ne intalnim (la mine la curte),si cine poate ,cine vrea ,poate veni fara sa anunte sau sa intrebe inainte. Ziua respectiva sa ramana deschisa pt. oricine vrea sa vina si cand poate.

Ella

Quote from: Mada on November 15, 2008, 10:52:05 PM
Da' poze? ha, poze? Ca poate ne-o fi dor de voi... :'(
Myky, te facusi cu copilas? sa iti traiasca si sa fie cuminte!
Hai ca va pup....dar 2 saptamani o sa tot suspin de dorul vostru!

Aparusi draguto...pe unde iti umbla piciorusele ca esti asa scumpa la vedere? :-*
Myky sa-ti traiasca copilasul!
Si pana la urma...pozele unde-s? :'(