Gradina lui Mihai

Started by Mihai, March 20, 2009, 08:24:01 PM

Previous topic - Next topic

penelopa

Măi, băieţi,  mă simt copleşită de atenţia voastră pentru acest magic tradafir:  PENELOPE !  ;) ::)

Gentiana,  l-am ameninţat şi eu pe Mihai cu "raitele" mele ........... dar n-am ajuns până acum la grădina lui. Poate mergem împreună la furat.  ;D

Mihai

NEVER...am zis.
La gradina mea nu veniti la furat,da?
Poate in alt context sa veniti si precizez ca sunteti bine venite(asta la vara ca acum nu sta nimeni acolo)

stefana

Mai Mihai, in toate gradinile pe unde am fost, nu s-a sterpelit nimica (numa gura de ele, nu le crede ;D)

Mihai

Stefana,de fapt  am vrut sa le transmit(subliminal,desigur),ca atunci cand vor veni la mine la gradina sa
vina si dumnealor cu ceva(bulbi,butasi,etc)......nu la ciopartit cu forfecuta. :)

GetaV

Acum e momentul ca nu e nimeni acolo  ;D,mai plantam un bulb ,unbutas....ceva si noi acolo :D :D :D


Mihai

Buruieni am si eu de dat o multime asa ca pastreazale sanatoasa :)
Iar cu pisicile ma mai gandesc.Adica NICIODATA!


georgette

Mihai,stai linistit! Se pune in continuu de comenzi,iar la intalniri se dau atatea flori..incat nu mai au loc si de sterpelituri..era doar o figura de stil  folosita pentru "socializare" (iar la cata treaba au acum ,cred ca nici cu fanfara nu le urnesti de acasa) :D :D :D  iar daca doresti ceva bulboase..nu trebuie decat sa te  exprimi  !


georgette

Quote from: gentiana on November 13, 2009, 05:57:41 PM
Georgette sa nu-i dac nika!
i-am oferit "bijuteriile " gradinii mele si le-a refuzat >:(
acu sa se roage de noi !
auzi insulta maxima......sa refuze  minunatele mele feline..........ca si cum ar mai avea pereche in lumea asta
:P :P :P.........ca sa stie ce a pierdut
de impacat poate ma mai impaca daca ma lasa sa-i "tund,rad si frezez" gradina
:D :D :D..apoi ii arati nota de plata pentru serviciile aduse! ;) :D

gentiana

ma indoiesc ca-shi poate permite servicile mele profesionale,asa ca sunt in ziua cand fac fapte bune........o fac gratis(adoptiile de plante nu  se pun ,deci voi pleca cu salixu ca nu stie sa se poarete cu el si cu inca alti "orfani" neglijatzi ;)

Mihai

E bine ca te poti indoii....din cand in cand,asa cel putin nu ai parte de prea multe surprize
in viata.
Pai ai dreptate cu anumite plantute "orfane"........si sa stii ca sunt doua salcioare.SIC!


Mihai

Daca tot am fost la vot,am dat o fuga si pana la gradina

.......mahonia
......crisanteme
.....salix
.......un fluture ratacit

gabriela jalba

Sa te bucure mai departe. Faine! inca e vreme frumoasa si arata bine floricelele.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=


gabriela jalba

si eu care abia am plantat in gradina de astea...
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

gentiana

nasol momentul
unii zic ca supravietuiesc acoperite,la mine nici musuroite nu le-a placut

gabriela jalba

Mihai,tu ce faci cu ele ?
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

GetaV

Eu v-am avertizat ca nu rezista iarna crizantemele  >:(Puneti cate o radacina la adapost ,pt. siguranta.

Mihai

Tipul de unde am cumparat crisantemele a spus,si inclin sa-l cred,ca pot sta in gradina fara probleme.


gentiana

atunci crede-l pe el
si io am crezut o madama cand mi-a zis ca rezista fara grija si am ramas fara ele(erau tot ca ale tale)
oricum poti oricand cumpara altele!:D

Mihai

Iti dai seama ca nu am luat de bun ce a zis la inceput.

Mihai

Si ca atare am luat adresa tipului,nr. de telefon....... si in caz ca nu rezista
a promis ca le inlocuieste GRATUIT.
Omul respectiv are o sera in Mogosoaia si vinde plantele astea in Piata Floreasca.