Albumele plantelor noastre

Started by Aricica, March 29, 2007, 10:45:49 PM

Previous topic - Next topic

Myrela

http://myrela.sunphoto.ro/
Din IUBIRE ne nastem, pentru IUBIRE traim, doar cu IUBIRE ,,plecam,,.

ozimandias

Quote from: Ella on August 01, 2008, 04:26:25 PM
Dupa 15 sept. scapam de ocean si te astept cu placere la Suceava. :-*

Deci v-ati hotarat? Ma bucur teribil ca vii acasa. Deja incep sa ma uit prin magazine dupa camelii, da? A... si hibi! Au inceput sa bage din cei cu eticheta in Hornbach!  ;)

georgette

Hai sa l pun si eu pe al meu! Odata si odata tot trebuie sa iasa la vedere!! :D :D

iaca,am facut o si p-asta!..



http://georgette.sunphoto.ro/

ioana_ralu


ELA

georgette, imi plac tare mult gladiolele iar ale tale sunt superbe!

Ella

Quote from: ozimandias on August 01, 2008, 09:00:54 PM
Quote from: Ella on August 01, 2008, 04:26:25 PM
Dupa 15 sept. scapam de ocean si te astept cu placere la Suceava. :-*

Deci v-ati hotarat? Ma bucur teribil ca vii acasa. Deja incep sa ma uit prin magazine dupa camelii, da? A... si hibi! Au inceput sa bage din cei cu eticheta in Hornbach!  ;)
Ozi  :-* :-* :-*

costieanuconstantin

Quote from: georgette on August 01, 2008, 09:30:42 PM
Hai sa l pun si eu pe al meu! Odata si odata tot trebuie sa iasa la vedere!! :D :D

iaca,am facut o si p-asta!..



http://georgette.sunphoto.ro/

iti place ce faci, a iesit frumos


PS la noi strugurii sunt abia agurida , azi am acrit o ciorba de fasole cu ei :)

martipan

Cat de frumoase sunt/Asta seara/Florile voastre sunt/Ca-ntaia oara ;D ;D ;D !!!
Minunatie de frumuseti aveti in albume,felicitari (Cara,trimite-mi lama dupa ce termini tu cu ea :D )!

vernil

Cand va curge sangele, chemati-ma! Sa-l strang si sa-l duc la hematologie, ca au nevoie de sange, iar eu de bani ...  Eventual, hai sa ne strangem acolo, cei care vor folosi lame sau bisturiu  ;D. Eu adun banii ...

martipan

 ;D :D :D :D In loc sa previi suicidele noastre,tu ne dai vant inainte  :P ?!
Oricum,e frumos la donat sange,se mira tanti aia ca eu ma uitam cum se tot plimba prin punga fara niciun stres,in timp ce altii nu stiau cum sa nu -l vada...sunt eu putin sadic,dar las' ca-i bine ;) ;D ;D !

cara

he he he!
eu am in proiect un dispozitiv cu trei lame paralele, pentru cand n-o sa mai fac fata cu amenajarea gradinii!   >:(

te trec in testament. a ta e unealta!  :D

ozimandias

Quote from: martipan on August 04, 2008, 06:01:05 PM
In loc sa previi suicidele noastre,tu ne dai vant inainte  :P ?!
Cred ca vernil ne-a pus gand rau catorva... Altfel isi vedea de treaba ei si nu posta nici noutatile de la dibleys.... Eu, saraca de mine, dupa ce mi-am reconstruit apartamentul si inainte de concediu, fac liste si listute, il buzunaresc pe sotul meu... ma gandesc la pusculita copilului... ;D
Asa ceva nu se mai poate... >:( ;D :D

Nicol Caloian

Quote from: ozimandias on August 04, 2008, 07:20:54 PM
... Eu, saraca de mine, dupa ce mi-am reconstruit apartamentul si inainte de concediu, fac liste si listute, il buzunaresc pe sotul meu... ma gandesc la pusculita copilului... ;D
Asa ceva nu se mai poate... >:( ;D :D
Pai, fa si tu o strigare cu ce ai trecut pe liste. poate te ajutam sa nu ajungi in sapa de lemn!  :D  ;D  :D  ;D  :P

martipan

Merci mult,Cara,mostenirea ta va fi folosita cu drag :D :D :D :D !
Ozi,pai poate Vernil vrea sa te ajute pe tine financiar,de-aia a si facut planul cu sangele ! :D

ozimandias

Quote from: Nicol Caloian on August 04, 2008, 07:43:57 PM
Pai, fa si tu o strigare cu ce ai trecut pe liste. poate te ajutam sa nu ajungi in sapa de lemn!  :D  ;D  :D  ;D  :P

Multumesc, sunteti dragute... Insa eu as vrea toata Dibleys  Nurseries  ;D (ca-n bancul ala cu " cat ati munci sa cumparati BMW?" ;D)

vernil

Ozi, ma ai pe constiinta! Fiindca fiica-mea de mult este pasionata de orhidee si vrea sa ma cadoriseasca de ziua mea cu 2-3 exemplare, in sfarsit am spus DA! Cumpara-mi orhidee!

Pai daca tu ai renuntat la violete ::)  ::)  ::), eu de ce nu m-as apuca de orhidee ?

Daca vrei, fac imprumut la CAR  sa mergem impreuna la Dibleys, ce ne mai incurcam cu comenzi ... Mergem la fata locului, sa vedem ce si cum .... Vedem si noi Anglia, ca altfel, ne tin sotii incuiate in Bucuresti  ;D

ozimandias

Ti-am raspuns la caut o planta...

georgette

Quote from: ELA on August 01, 2008, 10:12:45 PM
georgette, imi plac tare mult gladiolele iar ale tale sunt superbe!
multumesc Ela! sa vedem la anul..am o promisiune(comanda mai exact!)  de gladiole OSCAR..sint nebuna dupa ele...rosu-grena,catifelat la atingere,cupe mari..si inflorescenta bogata 15-20 de cupe!mmmm ..deja le vad in gradina ! am si anul asta doar  doua salvate..le urmaresc in fiecare zi dimineata si seara sa vad cit au mai crescut!!si cum se deschid---SEDINTA FOTO!! :D

ELA

banuiesc ca l;ocuiesti intr-o zona mai racoroasa, pe la noi, in sud-est, s-au cam trecut gladiolele!

georgette

Nicidecum! de la mine vad cind aprind bulgarii din Russe ,luminile in apartament! ;)
Dar am descoperit misterul: cele care infloresc tarziu sint din bulbilii mai cu forta!! le am dat si ingrasamint lichid atunci cind udam muscatele ,ca sa i ajut sa intre in iarna cu rezerve pentru a inflori la ..anul!iar ele mi au facut surpriza si au inflorit de pe acum..

ani

"Frumusetea lucrurilor exista in sufletul celui care le admira" David Hume

penelopa

Superb, Ani! Hibi mai frumoşi ca ai tăi n-am văzut  :o

myky


Erwin

Dupa cum ati observat am "[re]amenajat" lista de albume :-P
Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro