Gradina lui Taz

Started by Tazmania, June 05, 2013, 10:00:34 AM

Previous topic - Next topic

zamfira

Heidi Klum e foarte frumos, daca ar avea si miros...ar fi cel mai cel!

Penelopa

Cu-așa trandafiri, nu pot decât să-ți spun și eu "Bine-ai revenit"!
Nu știu pe ce meleaguri trăiți voi de aveți trandafirii așa frumoși  ::)
Cățărătorii mei (cei care au scăpat) sunt acum doar în stadiul de tufă  ;D

einsteinitza

Bine ai revenit! In forța!  +apl
Arată superb, nu ma Mir ca se oprește lumea sa ii admire. Pe măsura ce creste grădina, devii si mai bun fotograf, si mai bun grădinar! Astea merg bine împreuna! :-bd
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

einsteinitza

Lara, cred ca iarna de anul asta a creat multora probleme, dar depinzând foarte mult de poziția grădinii! La mine chiar si înflorirea e întârziată. Ieri am vazut ca se deschide prima floare la trandafirii de dulceața, am pregătit zaharul si lămâile!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Penelopa

Trandafirii de dulceață i-am plantat, preferențial,  în grădina de legume, la gardul însorit dinspre vecinul de la răsărit  ;D, așa că toți 5 sunt înfloriți, doar zahărul și lămâile să le pregătesc! ;)

flordel

Bravo, arata bine! Se vede o mana de gospodar ordonat! ;D
Poti sa-mi spui cateva impresii despre Emilien Guillot? Eu i-am dat tarcoale multa vreme.

Tazmania

Multumesc.
Foarte multe despre Emilien ... nu-ti pot spune deocamdata. Mai spre toamna.
Eu am comandata in primavara anului 2014 4 guilloti: Emilien, Chantal Thomas, Laurent Cabrol si Salma ES-said. Nu mi s-au prins (De fapt Salma s-a prins intr-un final, dar a cam suferit anul trecut - acum e minunat). Apoi am inteles ca au fost ceva probleme cu ei, iar dna Maria (clematite.ro), mi i-a trimis din nou, toamna trecuta.
Deci saracul Emilien e prea mic, ca sa pot sa-l "judec". Pot doar sa-ti spun, ca asa mic cum e, are deja 2 flori si e foarte parfumat. Il astept cu drag sa creasca.



paraschivvvv

Ce regi ai gradinilor!

flordel

Multumesc pentru raspuns, nu ne ramane decat sa asteptam sa vedem ce poate! ;;)

gabriela jalba

Felicitari !!! Frumoasa gradina si se vede ca s-a muncit . Cit despre cum va arata peste ani...,sa stii ca-ti va depasi imaginatia.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=