CONCURS - VIOLETE de la frunze la plante

Started by Erwin, November 18, 2007, 10:18:09 PM

Previous topic - Next topic

liana

Nu chiar in calculatorul meu. in transformatorul de langa casa mea. Si s-au ars toate electrocasnicle care erau in priza , la toti de pe strada mea. Am avut noroc ca aveam doar calculatorul in priza.

lyana

Felicitari multe si tie Liana !!! :-* ....si-mi pare rau de calculatorul tau sincer.... :-*

Oana


Nicol Caloian

Rezultatele pana in prezent:
1. Liana primeste violeta de la mine
2. Gabriele Iuliana primeste de la Cara violeta Prity Miss Kely
3. Lyana primeste violeta de la Erwin
Mentiune va avea prima care se va anunta cu pui iesiti la frunzele din concurs si va primi frunzele de la Oana

cara

sa traiti, am inteles!
deci pun la posta pe Miss Kelly, cu destinatia gabriela iuliana!

draga gabriela, te anunt cand o expediez, ca sa stii s-o astepti la gara! 

felicitari castigatoarelor, bezele, lauri, alea-alea!  ;D

gabriela iuliana

 :DOk,multumesc frumos Cara,am sa astept... :-*

Erwin

Ok, deci violeta mea pleaca la lyana. Cool! lyana vrei frunze si de la celelalte violete?
Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro

lyana

Cum sa nu vreau Erwin ,vorba ceea : "mananci calule ovaz?" ;D mersi mult !!!

cara

daca nu v-a impresionat frunza de gloxinie de la concurs, ia uitati-va si la asta de violeta, unde s-a apucat de inmultire:

;D

[attachment deleted by admin]

AngelEyes

Interesant...n-am mai vazut asa ceva.Nici la gloxinii,nici la violete.I s-a urcat la cap inmultirea  :D

Nicol Caloian

Cara, daca vad eu bine, frunza are pui si la baza, la suprafata pamantului. In cazul acesta, daca vrei ambele grupe de pui lasa-i si pe cei de jos sa creasca suficient ca sa suporte separarea de frunza mama. La transplantare, pe cei "aerieni" pune-i in substrat cu frunza cu tot ca sa-si faca propriile radacini.

lyana

Da , si eu tot asa zic , Cara si in felul acesta vei avea 2 plantute dintr-o frunza ;D super bine !!!

cara

doua plantute, zici? poi is vreo 5 plante numai sus plus vreo doua deocamdata la baza frunzei.... ::)

AngelEyes

Uau,asta da productie!A fost fertila nu gluma  ;D

lyana

Cara vreau si eu unul din puii violetei tale productive , te rog frumos.... :-*ce culoare este? :-*

cara

nu ma-ntrebati ce culoare e ca habar n-am!  ;D

pentru donatii mai tre' sa asteptati, daaaa?
ca sunt inca mici puii!

lyana

Sigur  nici o problema , avem destula rabdare , pana vor creste puisorii ...mersi frumos Cara! :-* ;)

Nicol Caloian

Liana, n-am expediat violeta premiu din lipsa de timp si gandindu-ma ca e caldura prea mare. Va ajunge sigur la tine, sper sa nu te supere intarzierea.

liana

Nu-ti fa probleme, Nicol, cum sa ma supar?. Ai sa o trimiti cand poti si cand se mai racoreste..cred ca acum e prea cald pentru ea.Eu iti multumesc din suflet pentru ca renunti la asa frumusete.

Nicol Caloian