Asteptam critici

Started by Felix, August 08, 2006, 05:16:24 PM

Previous topic - Next topic

costieanuconstantin


cara

moftu' zice ca n-are ce cauta la noi, cauta alte forumuri!  :D :D :D

vernil

Quote from: cara on January 20, 2008, 09:58:23 PM
moftu' zice ca n-are ce cauta la noi, cauta alte forumuri!  :D :D :D


;D ;D ;D

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

penelopa

Desi sunt adepta muzicii gen "Razboiul Stelelor", pe fondul sonor  benefic al "Anotimpurilor"  lui Vivaldi  imi cer si eu iertare daca am suparat pe cineva cu "intepaturile"mele. Dar va asigur ca,  intotdeauna, au fost insotite de cel mai nevinovat zambet!!! ;)

...Si dragilor: Nu ma pot schimba!!!!  ;D

cara

pene, cred ca esti un "cactus" din ala care are tepii moi si pufosi! asa ca nu tre' sa te schimbi!  :-*

penelopa

Multumesc, Cara!
Daca tu (calutul meu de bataie) spui asta ........... atunci m-am linistit.  :D

Mosu Tuti

Buna ziua. Sunt f. nou pe forum. Am citit cu sarg cam toate capitolele. Am vazut de nenumarate ori ca imaginile postate de forumisti sunt sterse de moderator. Stiu ca se pot introduce albume prin site-urile de imagini, dar ma intrebam de ce o mica fotografie nu poate fi postata ? Am citit si regulamentul, cu atentie si am gasit asta :
10. Este interzisa postarea oricarei informatii/material/imagini fara a avea drept de copyright   ; In situatia in care folosirea acestora este necesara, precizati imediat sursa/autorul.
Nu ca o critica, ca o informare. Se pot posta direct poze pe forum ? Sunt cumva limite de dimensiune ?
Multumesc ! Mosu Tuti.

mihail

Cred ca administratorul a vrut sa-si ia toate masurile de siguranta,vis a avis de drepturile de autor.Sa nu se trezeasca dat in judecata.

opiadc


            Momentan nu cred ca se mai pot atasa direct poze, eventual mai incearca l: da click pe 'Additional options' care apare in stanga jos si acolo ar trebui sa mearga cu Browse;sunt specificate si limitele dimensiunilor.Teoretic ar trebui sa mearga, dar de vreo saptamana, doua, se pare ca nu mai merge.Nu stiu exact care e motivul asteptam sa apara Felix sa ne spuna.
         Pana atunci, daca vrei sa pui poze, vezi la rubrica 'Probleme tehnice' sunt date cateva solutii. ;)

gomez99

cel mai simplu e sa lipesti linkul catre poza din album.
poti sa o embeduiesti si asa:


daca pui link, se vede linkul si se poate accesa poza din album
daca faci embed, se vede direct poza la dimensiunea normala, dar preluata direct de pe serverul albumului, nu incarcata pe serverul TM.
daca as avea timp sa mor, as amina pentru ceva mai urgent.


http://ro.fotoalbum.eu/gomez99
http://ro.fotoalbum.eu/gomez999

cara

lamurire pt Mosu Tuti (si Mihail, ca vaz ca nici el nu stie  ;D )


ceea ce a citat Mosu tuti din regulament e adevarat, nu avem voie sa copiem fotografii fara acordul "proprietarului".

dar, ceea ce a semnalat dumnealui, ca vede poze sterse de moderatori este fals.
niciun moderator nu sterge poze. ceea ce apare la unele postari mai vechi, adica  [attachement deleted by admin] se datoreaza faptului ca la vremea respectiva s-a terminat spatiul alocat forumului si trebuie luata o decizie rapid. decizie ce a luat-o Felix si pe care o puteti vedea aici:  (de la postraea #218 in continuare) : http://www.totalmush.com/plante/index.php/topic,204.210.html

asadar, pana nu se mareste iar spatiul n-o sa putem pune poze direct din computerul personal.

si da, este o limita de dimensiune a pozelor atasate, 200 kb/ poza.

mihail

aaaa,stiam de postarea lui Felix,defapt le citesc cu atentie pe toate,ca sa nu derapez exagerat din limitele impuse.Eu incalc cu "gratie" orice regula,asa sint eu,de aceea trebuie sa cunosc din timp pozitionarea mantinelelor.
Nu am corelat problema lui Tuti cu postarea administratorului,cred ca am fost si superficial.Ma bazez mult in astfel de chestiuni,pe Cara.

stefana

Quote from: gomez99 on June 14, 2009, 12:49:57 PM
se vede direct poza la dimensiunea normala, dar preluata direct de pe serverul albumului, nu incarcata pe serverul TM.
Ei chestia asta nu prea am inteles-o eu (si nu a reusit sa mi-o explice nici programatoru' familiei :D ):
imaginile mari, postate dintr-un album, "mananca" sau nu din spatiul alocat forumului?

cara

nu, Stefana, pozele gazduite de alt site nu "mananca" din forum  ;D

e ca si cum poza ta ar sta la mine in album iar tu te uiti pe geam la mine in casa si-o vezi. e clar ca nu ocupa o pagina in albumul tau de familie   ;D

stefana

Aaa! m-am lamurit acu' ;D
Pai nu mai pun de azi inainte piticaniile de miniaturi, link la pozele mari din album

gomez99

mai e o problema de care trebuie sa tineti cont, in special cind va legati de poze care NU sint in albumele voastre.
legarea directa consuma si largimea de banda alocata serverului respectiv. ca sa folosesc o comparatie legata de explicatia carei, e ca si cum fiecare ins care se uita pe geam la albumul vostru ocupa o particica din fereastra. in felul asta, cu cit sint mai multi legati la poza respectiva cu atit este mai greu de vazut. de aceea unele situri impiedica legarea directa de imaginile postate acolo.
am pus explicatia asta pentru ca s-ar putea intimpla asa ceva cind veti vrea sa aratati imaginea unei plante - sa zicem - de pe un alt site, veti posta linkul dar veti avea surpriza sa nu o puteti accesa din link.
daca as avea timp sa mor, as amina pentru ceva mai urgent.


http://ro.fotoalbum.eu/gomez99
http://ro.fotoalbum.eu/gomez999

lovetulip

Stie undeva unde e stapanul forumului?Eu am auzit ca i s-a ars placa de baza.Facem o cheta?Am o verisoara care vrea sa scrie si ea.Nu va fie frica...nu o sa participe la concursuri.Ma simt din ce in ce mai strain pe forum.Unde e Vernil,Mihail.Diana,Es?Daca as sti limba engleza m-as duce pe forumuri straine.Aici insa sunt prietenii mei.

                                                                                                                                                         Vio

Claudya

nasule ce spui tu acolo?cum te simti tot mai strain pe forum? ti-am dedicat o melodie sa te mai inVIOrezi :-* :-*

stefana

Quote from: vio on October 11, 2009, 05:22:08 PM
Aici insa sunt prietenii mei.
                                                                                                                                                         Vio
Vio, asta este indubitabil ;D
Eu astept mereu mesajele tale, chiar daca n-am gradina sa pot pune covor de lalele. Dar pasiunea ta pentru flori este atat de mare incat impresioneaza pe oricine iti vede gradina  :-* 

ozimandias


Quote from: vio on October 11, 2009, 05:22:08 PM
Aici insa sunt prietenii mei.                                                                                                                                                         
Asa gandesc si eu!
Indraznesc sa zic chiar familia mea mare, pe care mi-am dorit-o mereu.


Quote from: vio on October 11, 2009, 05:22:08 PM
Unde e Vernil,Mihail.Diana,Es?
Pai daca nu sunt aici inseamna ca... inseamna ca nu sunt aici .

Cat despre Felix  :D cred ca respira linistit dupa vijeliile de acum o vreme  :D :D :D

Vio, nu stiu de ce zici ca te simti singur.
Eu una nu ma simt. Mi-e atat de bine sa stiu ca daca ajung in Vaslui am pe cineva acolo... in Pascani... in Deva... in Zalau... in Iasi... in Sibiu.... in Timisoara... in Iernut...peste tot. Oriunde m-as duce sigur nu as fi singura. Tu nu simti la fel?



Myrela

 si in Bistrita  :-*

sant aici si eu , intru rar , citesc cat apuc , franturi, va admir frumusetile de plante , desi nu-mi mai ramane timp sa si scriu, sant aici , in familie.ma bucur ca aceasta familie creste mereu . s-auzim de bine!
http://myrela.sunphoto.ro/
Din IUBIRE ne nastem, pentru IUBIRE traim, doar cu IUBIRE ,,plecam,,.

ozimandias

 :D
Si in Bistrita, fireste.
Peste tot, am vrut sa spun. Si sa dau cateva exemple.

:D

Myrela


Am vrut sa intaresc cele spuse de tine, si eu simt la fel, aici sant prietenii mei .
http://myrela.sunphoto.ro/
Din IUBIRE ne nastem, pentru IUBIRE traim, doar cu IUBIRE ,,plecam,,.

mamaruta

Nasule, prietenii adevarati nu trebuie sa strige ''prezent''....pe ei ii simti alaturi, chiar daca tac zile intregi...ei raspund la orice chemare....si nu te dezamagesc niciodata.
Nu mai spune ca esti singur.....suntem aici si abia asteptam sa ne vedem! Mai avem cateva zile!