poze de impresionat poporul

Started by cara, March 29, 2007, 07:51:27 AM

Previous topic - Next topic

vernil

Ar fi super sa facem o traditie din a ne intalni periodic. Eu am in gand sa ma plimb prin tara la anul, asa ca sigur ne vom intalni inainte de octombrie ...

lala

Bai da macar aici nu vorbiti de zana surprizelor ca ma fac precum ariciul ;D ;D ;D ;D ;D....si cand te gandesti ca e soldoveanca >:( >:( >:(
vernil,poate te plimbi si prin zona focsani  si nu ma anunti ;) ;) ;)

vernil

Lala, habar nu ai ce plimbareata sunt! NImic nu ma motiveaza mai mult decat sa merg unde ma duce drumul ...  :D

cara

mai vreti un apus made in brasov;D

vernil

Ai suflat peste apusuri ? Nu de alta, dar au ajuns si-n Bucuresti  :D  Ca dimineata, la cat sunt de obosita si la cat e de intuneriic afara, abia de sunt atenta pe unde merg  ;D ... Iar acum, ca te-am prins cu mata in sac, sa-mi explici de ce m-ai pacalit ca nu te uiti pe cer ? Ai zis ca nu stai cu capul in nori ca sa vezi Constelatia Orion  :D Iar egiptenii si aztecii au construit temple ghidandu-se dupa aceasta constelatie ... Daca nu vreti sa invatati, treaba voastra ... eu am incercat  :D

cara

deci nu te-am minciunit, ca poza asta e facuta la orizont(ala), n-am ridicat capul spre nori! :D  :D :D

vernil

In cazul asta, rusinica  :D Faci gusita si nu e bine ... Oricum, te uiti pe cer, adica te impresioneaza ...

Dar de Myky mai stie cineva ceva ? Ca nu mai scrie nimc   >:(

cara

dar de Ninutz cine mai stie ceva?  ::)

gabriela jalba

Ninutz are un sericu ingrat:pleaca noaptea,vine noaptea. In plus anul asta a reusit la facultate si e si studenta....si mama,si sotie!!! Tineretea le poate pe toate. Ii e tare dor de forum!!!! Eu mai vorbesc la telefon cu ea si de fiecare data zice ca pupa fetele!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

cara

noa, zi-i atunci ca si noi o pupam si-i simtim lipsa!  ;D

vernil

Gabriela, sa-i transmiti toate gandurile noastre bune. Tot respectul pentru astfel de oameni !

lala

cara,parca e dintr-un film sf...... :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o,moamaaaaaaaaa!!

doina

Foarte interesanta poza , Cara. Am salvat-o si acum o am pe desktop.  :-*

martipan

Cat de frumoasa e poza,Cara .... acuma sti ca mi-o doresc si pe ea,nu  ;D ?
Merci fain !

cara

multumesc, dar tre sa impart aprecierile cu colegul meu  ;D

eu bantuiam prin mushuroi si m-a sunat el din oras:  "iesi in balcon si vezi apusul!"     ;D

martzi, da-mi un buzz sa-ti trimit poza in marime originala.

si tu doina, daca-o vrei la rezolutie mai mare...


amalia2008

Imi place mult topicul asta, poze frumoase. In legatura cu discutiile de pe ultimele pagini, eu sunt o mare pasionata de stele. CAnd sunt acasa, imi place sa stau seara, daca nu e frig, in gradina, ca sa pot avea cer liber si sa urmaresc stelele... Nu cunosc decat foaaarte putine constelatii, dar... imi place s ale admir, e minunat sa stai si sa privesti cerul... seara, sau chiar noaptea. Apusurile de soare, nu mai zic! Rasaritul nu il vad prea des, cand sunt acasa, dorm dimineata mai mult, ca ori sunt in vacanta, ori.. vreo cateva zile de pauza, iar la Iasi, nu-s sanse sa vad rasaritul printre blocuri, abia daca vad vreo cateva stele... Ce bine ca vine vacanta! O sa am iarasi timp sa ma uit la stele!

Si.. inca ceva! Ce aveti voi cu 'zana' care e din orasul meu? Va rog, vorbiti frumos de personalitatile din orasul meu, ha, ha, ha!

GetaV

Fericiti cei ce vad stelele.......Da ,sunt unii care nici macar stelele nu le vad din cauza poluarii.

vernil

Macar in poze sa admiram nisipul fin si alb, apa limpede si albastra ... cerul senin ...




Aici fac plaja cei cu fitze si bani, priviti pe ce stau si cum isi ocrotesc pielea de razele fierbinti ale soarelui ...


gabriela jalba

Ceea ce nu va spune Vernil,din modestie,e ca fiul ei e acolo,in Maldive.  Deci are parte de frumos si bine(baiatul ).
Cind o mai prindeti ca scinceste ca vai e departe,smotociti-o !!!! Sa-i ajute Dzeu lui,sa va plimbe si pe voi ,parintii,prin locurile ale.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

myky

da, gabi, asa facem!
dar ce bine ii sade cu palarie din paie de orez!

Fleurf

Sa fie sanatos si norocos baiatul Marianei ca uite asa ne bucuram si noi de aceste privelisti de vis!
Si ce bine seamana cu Mariana in poza aia Myky  ;)

Ella

Vernil, daca nu ne arati baiatul, prezinta-ne macar autorul pozelor ;) Am dat de album :D
Se vede pe fata lui ca este multumit, sa fie sanatos, sa se poata bucura de tot ce viata ii ofera.

vernil

Ma bucur ca va plac fotografiile, sunt realizate la fata locului, vi le-am aratat ca sa vedeti cum petrec revelionul altii ... si cum arata lumea asta mare, eu una daca as avea bani as colinda-o toata, de la un capat la altul ...

Uite aici http://s87.photobucket.com/albums/k132/vernil_2006/Andrei-Dubai/Arhipeleagul%20Maldive/

Chiar ma miram de unde l-ati vazut pe Andrei  cu palarie :D  A plecat pentru cateva zile in Maldive, dupa care se intoarce in Dubai. Oricat de bine i-ar fi lui acolo, nu are cum sa nu ne fie dor de el ...

martipan

Foarte frumos Vernil !
Bucura-te,a avut norocul sa ajunga departe si sa se plimbe,sa vada atatea lucruri frumoase la care unii doar viseaza !
Vaaaaaaai,ce apa albastra,e superb peisajul  ::) ::) ::)