Albumele plantelor noastre

Started by Aricica, March 29, 2007, 10:45:49 PM

Previous topic - Next topic

cara

finule, se poate, am incercat eu! totul e sa fii perseverent, sa incerci de mai multe ori. pe bune, si eu cand intru tre sa click-uiesc de tre-patru ori. habar n-am de ce!  ::)


in alta ordine de idei, Aricica nu mai frecventeaza forumul nostru.

si intr-o ultima ordine de idei, pe langa oaie si vin, iti dau eu si bulbi de oxalis. acum. (sa-mi lasi o adresa in PM )

la primavara, o sa-ti pot da, sper, si Passiflora citrina. am un butas pus la prins, sper sa faca pui.

iaca ce nasa ai!  ;)


penelopa

Şi, măi dragă Gty, chiar dacă pe mine mă ignori, eu pot să-ţi dau (tot la primăvară)  achimenes mov şi oxalis Iron Cross.
(Îţi dau întâlnire la piaţă  în Ploieşti  ;))

gty

 ::)
  buna ziua tuturor
 
  ptr Cara si Penelopa cu nerabdare vreau sa primesc de la voi
  iata adresa mea de mess : florin_gty
 
sa-mi dati de veste cu ce nick intrati ca sa stiu cui sa-i dau accept
    scuze ptr ca am timp sa le vad toate albumele
  P.S.  penelopa nu am vazut inca ce ai
          esti tot din ploiesti ?
          ok pai vb pe mess mai amanuntit

penelopa

Din Ploieşti nu-s, mess n-am!  ;D
Da' când mă supăr pe capitală, îmi fac piaţa în Ploieşti.  Mai ales, primăvara..... când ţi-am promis şi plăntuţele (adică, rizomi de achimenes şi bulbu de oxalis). :)

martipan

Quote from: penelopa on September 29, 2009, 03:34:51 PM
Din Ploieşti nu-s, mess n-am!  ;D
Da' când mă supăr pe capitală, îmi fac piaţa în Ploieşti.  Mai ales, primăvara..... când ţi-am promis şi plăntuţele (adică, rizomi de achimenes şi bulbu de oxalis). :)

Hai mai,Pne,si mie nu imi dai de veste , mergeam sa cumparam o telina,niste patrunjel  ;D :D :D :D !

gty

 :o   :o    :o
in sfirsit gata cu albumul nasica )))
nu e chiar pus la punct dar deja ma apucasera crizele
cu timpul am sa mai adug la ele una alta
apropo nasa ai o colectie ft interesanta - bravo
ai putea din acestea pe care ti le zic sa-mi dai si mie te rog : Stephanotis floribunda, Asolbia , Sinningia speciosa , Hoya compacta ??
  si daca i-ti place din ale mele si pot sa le multiplic sa-mi spui  ok ?
  valabil si ptr ceilalti
 
          va urez o zi buna


Marmoset

Faine plante ai si...multe!  :D :D Pune-ti link-ul cu albumul la semnatura, si atunci oricine il va putea accesa mai usor!  ;)

gty

 ???
ok
marmoset cum fac ceea ce mia zis
cam greu sa ma pricep la mai multe
dar daca ma inveti  fac

     ms

cara

ti-am explicat in PM cum se face. daca nu te descurci scrie-mi

penelopa

Gty, multe floricele ai şi tare îngrijite! Cel mai mult mi-au plăcut  aranjamentele de cactuşi cu lemn. Mă voi inspira şi eu din ele.  ;)
Şi încă ceva: ai o fetiţă dulce-rău iar tu semeni foarte bine cu un amic, originar din Buzău.  :)

Marmoset

Pe mine m-a distrat cum a adaptat cuierul ala pom, de moda veche, pe post de suport pentru ghivecele suspendate!  :D :D :D :D

gty

 ;D va multumesc
  am ceva imaginatie ha ?
 
    marmoset nu am reusit cu albumul
     :-[

daca mai ai rabdare sa-mi mai explici  pls ..
 
     

cara

bre finule, da' mesajele personale le citesti?  ;D

ca io ti-am explicat acolo ce si cum tre sa faci cu postarea albumului la semnatura....

meri tu fain-frumos  in bara de sus, albastra, si apasa pe "My messages" si-ai sa gasesti doua mesaje de la mine. citeste-le si vezi de te luminezi cum tre sa faci.

gty

 :(   >:(
nasica sunt praf
nu m-a descurcat cu albumul ...
poti sa faci un screenshot ??
asa e cu copii astia nestiutori te bat la cap
         
         P.S.  - ai reusit cu coletul ?  ;D

Marmoset

Quote from: gty on October 05, 2009, 09:45:06 PM
:(   >:(
nasica sunt praf
nu m-a descurcat cu albumul ...
poti sa faci un screenshot ??
asa e cu copii astia nestiutori te bat la cap
         
         P.S.  - ai reusit cu coletul ?  ;D

Hai sa incerc sa-ti spun cum am facut eu:
1. click sus, sub titlul forumului, pe "profile";
2. in fereastra care s-a deschis, in stanga, ai mai multe rubrici scrise cu caractere mai mici; dai click pe "Forum Profile Information";
3. dai din scroll, in josul paginii care se deschide, pana gasesti "Signature";
4. deschizi o alta pagina, acolo unde ai albumul, iar sus de tot, unde apare adresa albumului tau, in browser, dai "copy" la tot ce scrie acolo;
5. in caseta aia goala de langa "Signature", dai "paste" la adresa de la album;
6. dupa ce-ai dat paste in caseta aceea, te duci in josul paginii si dai click pe "change profile".

Eu asa am facut, poate te descurci acum. Iar daca vrei sa-ti pui si o poza de avatar, cauta una, salveaz-o pe desktop, apoi tot pe "Forum Profile Information" bifezi "I will upload my own picture", si-ti va aparea browse. Dai click pe browse, mergi la desktop la poza salvata, dai click ca sa o incarce, apoi in josul paginii dai din nou click pe "change profile".

Cara, sper sa nu te superi pe mine ca am venit cu lamuririle astea si n-am asteptat sa raspunzi tu!  :-\

cara

Quote from: gty on October 05, 2009, 09:45:06 PM
:(   >:(
nasica sunt praf
nu m-a descurcat cu albumul ...
poti sa faci un screenshot ??
asa e cu copii astia nestiutori te bat la cap
         
         P.S.  - ai reusit cu coletul ?  ;D


cum sa ma descurc, bre, daca nu mi-ai dat adresa? unde sa-ti trimit coletul?  ;D

gty

 ;)
cred ca am reusit Marmoset
ms mult
nasica am rezolvat si cu adresa
 
          ;D

Marmoset

Aproape ai reusit, doar ca ai trecut adresa albumului in caseta de la "Custom Title"  :) Sub "Custom Title"asta se afla "Signature", pune acolo adresa de la album, caci altfel nu poate fi accesat de nimeni!  ;)

LauraB

Buna, eu sunt Laura, sunt noua pe forum si va prezint gradina mea cu floricele :) :D
http://bcclaura.sunphoto.ro/Gradina_mea-2010

einsteinitza

Laura, bine ai venit, am sa ma uit cu rabs=dare la album sa-ti admir florile cat timp imi beau cafeaua. +dns
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Codruta

Buna Laura si bine ai venit printre noi! Ti-am admirat floricelele din gradina. Multe si frumoase. Sa o tina tot asa!

myosotis

Laura ne-a aratat florile si a fugit la mare  :D

penelopa

Eşti sigură?!! ... sau, a fugit la mare depărtare de noi?!! :D

Dragă Laura,  fii mai îndrăzneaţă că ai cu ce! ;)  Hai, la taclale despre verzăciuni şi ..... uscăciuni! :D