Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

ozimandias

Quote from: irina on December 23, 2009, 08:53:52 AM
cuscra ia fata si barbatu si hai cu colindatul in Ardeal, incingem o masa mare.
A nu se intelege ca noi nu avem "masa mare"  :D (am una care se intinde si-mi ocupa toata sufrageria  :D)
Decat ca-mi place atat de mult caltabosul incat am senzatia ca nu-mi ajunge niciodata. De aceea va rog sa va ganditi la mine. Mama face caltabos de acum pana prin februarie, cand zice ca nu mai poate, ca s-a saturat ea facand asa ceva  ;D
Atat.
:D

irina

mai cuscra mai
io stiu ca ai ''avere'' doar nu dau baietu oricui.

vivi23ro

pt cine are chef si timp pt votat bb, un vot

http://photocontest.babystages.ca/en/vote/ballot.php?photo_id=156370
intra pe link-ul de mai sus ca sa votezi pentru angelo gabriel si cand ajungi pe pagina iti scrii adresa de mail si dai enter.
dupa accea te uiti in inbox-ul tau ca iti vor trimite un mail de confirmare dai clic pe adresa si gata.

myky

'neta!
s-a intrat in concediu fara plata, mamaaa e pustiu!

georgette

Buna dimineata!
Cam ai dreptate Myky..hai,cine vien sa infasuram sarmalutele si sa tocam  zarzavatul pentru salata? :D pun de a a doua cafea... ;)
sa aveti o zi cu spor si Sarbatori fericite si linistite! :-* :-* :-*

lala

Buna dimineata!
Eu pun cozonacii la cuptor....sunt harnica nu ??? ??? ???

ozimandias

'Neata dragilor.
Nu e nimeni in concediu.
Si eu sunt trezita cu noapte-n cap, insa nu am avut acces la calculator, ca dormea copilu'. Copilu' care nu stie ce sa mai creada.... exista mosul, sunt parintii.... Nu cred ca mai stie. Mos Nicolae i-a adus mai multe decat isi dorea, si chestii pe care eu sigur nu i le-as fi luat... Deci a intrat in ceata  :D. Acum mai are un test de facut: Mos Craciun... daca si el ii aduce macar o jucarie.... ::) sigur ce-a auzit la scoala nu-i adevarat  :D

Mai am putin sa fie si in jumatate din casa mea luna  :D. Cealalta jumatate... orice as face nu va fi luna niciodata. Asta e  ;D
Despre bunatati... am si eu de toate. Absolut de toate. Mama sa fie sanatoasa ca de luni numai in bucatarie a stat.

Va pup pe toti.
Sarbatori cu bine.
Diseara voi fi aici sa-l imtampin pe Mos.

myky

ce-ti pasa, mami sa traiasca! :D
am calcat, am udat florile, am aspirat, ma duc la bucatarie, dar mai trag eu cu coada ochiului pe aici. diseara o sa fiu franta, da asta e, io sa fiu sanatoasa :D

vernil

Sotul meu va fi din nou "Mosul", este al doilea an cand  mergem  cu daruri la copiii prietenilor nostri. Este un moment emotionant si plin de semnificatii si pentru noi, adultii care participam. Ne echipam amandoi corespunzator, cu haine rosii, caciulite, cizme, sacul plin de cadouri ... sotul are barba alba, cam stralucitoare, ce-i drept ... Si fiindca stiu ca Mosul a existat cu adevarat, in persoana Sfantului Nicolae, este usor sa privesti in ochii copiilor si sa le oferi cadouri. Fiindca in traditia veche, Sf.Nicolae este cel care aduce daruri copiilor, mai ales celor sarmani.  http://www.plasticsusa.com/ortho/sfnic.html

costieanuconstantin

  ""Mai am putin sa fie si in jumatate din casa mea luna  Cheesy. Cealalta jumatate... orice as face nu va fi luna niciodata. Asta e ""
:'(
cine te-a pus sa-ti faci casa asa de mare, sau acolo iti cazezi soacra si nora !!!!! :'( ;) :) :-*

vivi23ro

noi avem cam jumatate de mincare terminata... ramine restul si bradul

ozimandias

Quote from: costieanuconstantin on December 24, 2009, 12:43:53 PM
cine te-a pus sa-ti faci casa asa de mare, sau acolo iti cazezi soacra si nora !!!!! :'( ;) :) :-*
:D costi, sper din toata inima sa nu am niciodata nora  :D Nu de alta, dar singurul meu copil e o fetita de 11 ani  :D Sper sa-mi aduca acasa un ginere  :D

(jumatatea de casa de care spuneam ca nu o "birui" inseamna camera copilului si sufrageria... teritoriile ei.


costieanuconstantin

sper din toata inima sa-ti aduca mosu' sau barza si un baiat !!!  :-*
ca soacra de ginere nu prea are mari probleme , doar ceva zestre consistenta si mancarea !!!  ;) :-*

costieanuconstantin

maaaiiiii fetelor !!!! , sunteti in trebi pana in gat ,ca am ramas singur pe aici !!!! :'( ;)
sotia pe la bucatarie ,imi mai aduce una alta la degustat  !!! ;) :D :-*

vivi23ro

asta da plingere.. prea multe de degustat ;D

larisa

Eu ce sa mai spun ,avind numai baieti ,ajutoare ...canci ,doar la mincat .Ma refer in bucatarie ,la pregatirea specialitatilor ,ca la cumparaturi si la curatenie .nici macar nu stiu cind au aranjat totul.Am pregatit sarmalute ,friptura la ceaun ,salata de boeuf,ciorba de perisoare .ca asta se cauta dimineata ,dupa o noapte de colindat :D :D :D.prajituri .de azi sunt in concediu  :D :D :D,nu mai intru la gatit pina dupa sf Stefan

mamaruta

Neata, musuroi...si Craciun fericit!
Si eu am gatit toata ziua, plus am facut bradul cu baiatul meu, a venit si Mosul ...am fost si cu colinda, dar nu prea mult, ca m-a doborat primul pahar de vinars ...asa ca am dormit bustean. (curatenia o terminasem si eu de cateva zile, dar no problem, e la loc  >:(, ar trebui sa o iau de la capat)
Acum sunt cu voi...e atata liniste...ieri am ascultat toata ziua cantece de Craciun, asa ca am simtit ca intru si eu in spritul sarbatorii.
Azi am musafiri...
Sa va uitati la 16.30 pe Pro Cinema...e un film vechi, cu Bing Crosby:
http://www.youtube.com/watch?v=IMGGll1lNwE

georgette

CRaciun fericit ,furnicutelor! :-* :-* :-*
Am reusit sa intru si eu..sint rupta in "parti componente"  :D..in fiecare an zic sa am grija sa nu mai fac dar tot asa imi iese! Voi zace un pic azi si sint ca noua!
haideti la o cafeluta totusi..asa incepe o zi adevarata!

liana

Craciun fericit si multe bucurii!!!
Eu nu imi doresc decat un pic de liniste...aseara a venit mosu, si a adus trenulete, toata casa am numai sine iar in cap imi suna sirenele(sau ce or fi alea) de la tren >:(

DanaM

Buna dimineata, musuroi si Craciun fericit!

sicamin

Buna dimineata va zic si eu ,si Craciun Fericit!
Acum in loc sa ne bucuram de zapada ,la noi a inceput sa ploua ,dar fiind frig,cum ajunge se transforma in gheata.
Strada luceste ca o oglinda,asa ca nu ma incumet sa ies afara. :D

ozimandias

Buna dimineata!
Craciun fericit!!!!!

Si la noi a venit Mosul :D Pot sa spun ca acum, datorita Mosului, vad mushuroiul din "casa" noua :D

Sa mancati cumpatat. Eu acum plec la masa... mi-e o foameeeeeeeeeeeeeeeeeee

Nicol Caloian

Sarbatori fericite! Cracun imbelsugat si numai bucurii!
La multi ani tuturor!

costieanuconstantin

alergatura ,mancare grea ,un vin bun , !!!! , v-a cam  prins oboseala  :'(:-*

D.ANA

Buna dinineata si LA MUNLTI ANI FERICITI ,tuturor membrilor acestui forum .