CONCURS - VIOLETE de la frunze la plante

Started by Erwin, November 18, 2007, 10:18:09 PM

Previous topic - Next topic

Shalymar

La mine frunzele sunt la fel ca in ziua de 19, nici o schimbare in plan, sa vedem pe saptamana viitoare poate sa gandesc sa faca si ele radacini! :-[

simona72

si la mine tot asa ,cel putin nu sau inmuiat asa ca eu cred ca se vor prinde.


Shalymar

Azi de dimineata am verificat frunzele, una era decedata, celelalte se prezinta in cpntinuare multumitor!

lyana

Si eu am verificat frunzele dar din 5 cate am pus , doar 2 stau bine mersi , celelalte 3 s-au inmuiat rau ...dar sper ca sa le mearga bine celor 2 , sa pot continua concursul :'( :D

Fleurf

 Si frunzele mele sunt OK, dar va trebui sa mai treaca ceva timp pana se va vedea o miscare ;D

vciupa

Si ale mele arata tot asa cum le-am pus.

simona72

si ale mele stau bat,le verific de foarte multe ori pe zi si sper sa nu li se intample nimic.succes in continuare

gabriela iuliana

 :)Frunzele mele arata bine,pana in prezent nici o miscare.

simona72

nici nu ma mai uit ca imi fac nervi degeaba,stiu ca dupa vreo luna doua incep sa ies asa ca...

gabriela iuliana

 :)Ai foarte mare dreptate Simona,si ai sa vezi ca atunci cand nu te astepti o sa apara puisorii.Spune-mi te rog ce planta este cea de la avatar caci e superba. ;)

Shalymar

e o violeta africana IUliana ceva cu Irish parca in denumire, si mie imi place mult! :-*

simona72

e bishop.nici eu nu o am.am pus-o la avatar ca poate o are cineva si se mileste de noi sa ne dea o frunza.

Shalymar


gabriela iuliana

 :)Asa-i .foarte buna ideea  :D,cred ca violeta este o Winter smiles.

simona72

nu nu este ca sa te convingi da pe www.avsa.com sau org cam asa ceva si o sa mori incet asa cum fac eu

cara

Simona, am intrat la link-ul tau si n-am stiut de ce tre' sa mor....  ::)

de ciuda ca nu arat ca fatuca aia imbaiata de soare?  :D

simona72


Posts: 1872
Location: Bucuresti
Posted: Mon Jan 14, 2008 5:45 pm    Post subject: Societati internationale   

--------------------------------------------------------------------------------

African Violet Society of America
http://www.avsa.org/

trebuia org,dar mai greseste omul

vciupa

Frunzulitele mele de violete puse in apa, au inceput sa faca radacini.
Le pozez cat de curand sa vi le arat.

simona72


Shalymar

Ale mele cele doua care au mai ramas a trebuit sa le mai tai putin din codite ca se inmuiasera nitel la varfuri, cred ca mine le trec in banuti !Acolo macar sunt sigura ca nu mor de prea multa culoare sau altceva de genul! ;D >:( ::)

simona72

frunzele mele tot asa se prezinta adica nimic nou.voi?

Shalymar

Frunzele mele de la concursul cu violete au decedat, toate trei, concluzie gelul pentru hidrocultura nu merge la ele, gloxiniile deja au facut radacini in el, cele cu care nu particip la concurs asa ca eu sunt prima care abandoneaza cursa! :'( :'( :'(

gabriela iuliana

Imi pare rau Shalymar,si eu care credeam ca ai sa fii prima,dar macar ai incercat si stii acum ca metoda nu este buna,succes tuturor. :)

Shalymar

Exact, incercarea moarte n-are ! Acu stiu ca pot sa pun gloxinii dar nu violete, poate capat vreun premiu pentru curaj ;D ::)