De unde procurati trandafiri

Started by einsteinitza, September 16, 2010, 05:20:49 PM

Previous topic - Next topic

Schnuppe

Da , am vazut , de fapt e o prostie cu numela asta " Indigoletta " , e pur comercial si am impresia ca nici macar nu este pus de creatorul lui .

Dar de ce nu intrebi Flordel daca esti curioasa ?

einsteinitza

Asa vad ca zice pe HMF ca numele Indigoletta nu e agreat de creator.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

flordel

Fiindca i-ai tot "infierat" pe comerciantii astia gen Bakker, sa nu crezi ca fac misto...
Cand ai spus ca i-ai comandat, m-am uitat pe site-ul lor si Indigoletta m-am gandit ca ai luat, la ala m-as fi infipt si eu. :D

Schnuppe

Nu arata ca pe site-ul lor , nici pe departe .

einsteinitza

Unde nu arata?
Adica tu vrei sa imi spui ca ai crezut culoarea de la Bakker? Tocmai tu?
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

flordel

Ai zis sa intreb daca sunt curioasa, iaca intreb, de ce l-ai luat?

Mihai

Quote from: flordel on November 23, 2010, 01:58:30 PM
Ai zis sa intreb daca sunt curioasa, iaca intreb, de ce l-ai luat?

Probabil simte nevoia sa se pedepseasca din cand in cand :D :D :D

Schnuppe

Ma refeream la site-ul Bakker , ala din uk . Eu acolo ma uit la trandafiri , sant mai multe poze , si la Santana si la Indigoletta . Ce este asa de greu de inteles ? 

Indigoletta este un trandafir foarte deschis , un fel de Sissi mai deschisa , nici pe departe nu este prosteala aia de albastru sau mov inchis sau ce or pune cei de la Bakker in catalog sau pe site . Mie mi-a placut cum arata pe HMF si l-am comandat , oricum nu stiu multi urcatori cu genul asta de culoare , ma refer la culoarea reala .

L-am plantat fata in fata cu Santana , vor avea intre ei un fel de panou-grilaj din lemn , fiecare va fi pe o parte a panoului .

Asa , mai aveti alte intrebari de genul asta ? Sau va asezati in bancutele vostre si va continuati activitatea .


einsteinitza

Ne asezam in bancutele noastre si asteptam poze cu ei infloriti pe grilaj +dns
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

flordel

Sau macar poze cu dansii plantati, sa avem si noi ce face fiind deja asezati pe bancute si asteptand.

Schnuppe

 :D

Poze la anul , cand va exista si panoul ala care este superb dar lipseste cu desavarsire .

Din rezerve sau din nerezerve si-au umflat mugurii , asa ca par a fi vii . Un singur lucru as avea de comentat , au costat o caruta de bani . Chiar nu stiu cum naiba nu m-am uitat bine cand i-am comandat , unul cam 60 de lei si unul cam 40 . Cand am ridicat coletul am ramas perplex , 2 trandafiri si 5 prosteli de bulbisori de anemone cca 130 lei . Inteligenta comanda ...   

Mihai


Schnuppe


Mihai

Stii ceva ?
Chiar ma bucur ca vine iarna.Mai imi odihnesc si eu unu',doi neuroni ce mai am.
Si in primavara debutez cu forte proaspete pe glia patriei.Si imi fac si liste pana atunci.Fara Ebb............

flordel

Daca-ti faci listele iti odihnesti neuronii? ???
Mie cel mai greu mi se pare cu alesul.

Schnuppe

Pentru mine e cel mai simplu , nu mai aleg ca nu mai am loc . Am scapat de agitatie , acum am alte preocupari . Vreau sa-i vad cum se dezvolta in cativa ani , in primii ani ala nu e trandafir cum trebuie .  :)

einsteinitza

Asa este, si e destul de mult de asteptat, iar daca nu esti multumit sa schimbi.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Schnuppe


flordel

Acum am inteles de ce-i nervos S, a scapat de agitatie!

einsteinitza

Eu am mutat in toamana asta un monstru numit Parole. Desi e Th, s-a facut ceva de groaza, niste tije extrem de groase, inalte, tufa larga, e ca un th cu gene de urias. A fost complicat si am mari emotii.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Schnuppe

Sant nervos ca de fapt nu am terminat , astept sa vad englezestii aia fantomatici din Serbia si apoi pot spune ca am terminat . Pana atunci raman in asteptare .

einsteinitza

Eu deja urasc mailul, cred ca dupa asta nu voi mai deschide mailul un an +ham
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Schnuppe

Daca nu raspunde este un nesimtit . Si putin tampit din punctul meu de vedere . Vezi ca ai primit o comanda maricica si diversa si tu taci ca boul , nu spui nici macar ca nu mai ai de unde trimite sau dimpotriva , ca trimiti dar a intervenit ceva ( bagi si tu o minciunica dar ti-ai pastrat obrazul ) . In felul asta nu faci decat sa-ti pierzi potentialii clienti .

claude

Pai e balcanic si el...boala comuna, poate, cu romanii, cand ai destui clienti ti se drapeleaza, incepi sa devii neserios...pleaca unul da' vine altul  >:D

Daca nu iese nimic cu sarbul cred ca in primavava aduc cu mine din Italia de la furnizorul asta, ca livreaza in ghiveci si-atunci n-am probleme cu plantatul
http://www.ninosanremo.com/department/17/Rose-Inglesi.asp
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

flordel

Nu-mi aduci si mie unul? Dar n-am voie sa-i spun numele :-X, trebuie sa-ti spun in particular, asta daca n-o fi de notorietate deja. ;D ;D ;D