De unde procurati trandafiri

Started by einsteinitza, September 16, 2010, 05:20:49 PM

Previous topic - Next topic

myosotis

Eh, cui nu i-ar placea ? Dar cu vantul asta rece care sufla a paguba, ne clatim ochii cu pozele. Or veni si vremuri mai bune. Nu m-am lamurit cum e cu trimisul banilor, totusi. Claude ? stii tu ?

claude

Myosotis, pe site apar informatii privind livrarea doar pentru Italia, nu si pentru strainatate. Daca te intereseaza serios eu le scriu si ma informez daca trimit si in strainatate si cat costa. Mie imi place de ei ca au un sortiment bogat.
Si eu salivez dupa ceva clematite la ei si vreo 2-3 bujori dar cu astea mai astept pana la toamna, sa ma organizez cu spatiul si sa evit sa ajunga barbata-miu in puscarie ca ma omoara daca mai iau acum si de-alea, ca si-asa am acum in plan trandafiri cu radacina proprie de vreo 200€ deci e jale  +ham
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

myosotis

Aha, multumesc. Nu te interesa. Poate la toamna, sa ajungem sanatosi pan-atunci.

flordel

A cumparat cineva de aici:http://www.rozsa-szoreg.hu/apoulsen.html?
Poulsen si Meilland, preturi bune din ce vad eu si sortiment destul de bogat.

BoboROM

Quote from: flordel on January 20, 2011, 01:10:49 PM
A cumparat cineva de aici:http://www.rozsa-szoreg.hu/apoulsen.html?
Poulsen si Meilland, preturi bune din ce vad eu si sortiment destul de bogat.

Super oferta. Si mie imi plac foarte mult cei de la Meilland (am pana acum The McCartney Rose si Frederic Mistral).

Este foarte frumos si Eddy Mitchell.   

flordel

Pentru cine este interesat, am sunat astazi la Coral sa intreb de oferta de primavara ca nu au site-ul actualizat. Ma macina ca nu stiu ce pot lua de acolo. Mi-au spus ca in jur de 15 februarie deschid comenzile si actualizeaza stocurile. N-am putut afla mai multe, am incercat sa vad daca nu-mi spune totusi ce va fi disponibil si acum apare momentan stoc epuizat,dar fara succes.

gentiana

HM...auzi la ei !!!
De ce nu-i cumparam de la supermarket odata cu cosul zilnic,ar fi mai nostim

vikcelmic

Flordel, pentru prioritate la livrare, poti lansa o comanda cu ce soiuri sunt existente deja, ei iti emit o facura proforma, dar te suna inainte de a-ti trimite coletul. Atunci mai poti adauga si alte soiri care acum nu sunt, dar pe care ti le doresti si apar mai tarziu.

Amu, vin ca baba si intreb, da ce soiuri doresti? :D

flordel

Ahhh, deci lista va rog:

Larissa (este)
Eric Taberly sau Red Eden (nu este)
Rosarium Uetersen (nu este)
Purple Rain (nu este)
Alexandra Princess of Luxemburg (nu este)
Eden Rose (este)

Si ma mai gandesc...

gentiana

Si iti mai incap?
Sau mai dai la emigrare si alti tranafiri existenti?

flordel

Pai astia sunt pentru gradina de la tara.
Nu spusesi ca fu totul sapat la zero? Inclusiv gazonul care se inburuienase.
Pe Herkules l-am exilat in spatele unei thuja daca o vrea sa suporte schimbarea, cu toate ca trebuia sa-l arunc, peste tot apare prin poze ca vai de el.

gentiana

Aha!
E bine de stiut,aia cu sapatul la zero mi-a scapat

BoboROM

Doar pentru consultare, nu pentru cumparare (are si trandafiri pe la pagina 48).   


http://catalogue.jacques-briant.fr/library

flordel

Ce ma bucur ca mai sunt si altii ca mine, asa bolnavi... ::)

einsteinitza

Asa ca tine :o :o :o :o Hoooo, sunt altii muuult mai rau, fii convinsa! :D :D :D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

flordel

Da, dar ma bucur de fiecare caz in parte atunci cand il intalnesc! ;D

claude

Ce ziceti voi de trandafirasii astia?

http://www.gardens4you.ie/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=27&category_id=55651&lang=en&page=shop.browse&vmcchk=1

Mda...tocmai m-am uitat si pe HMF...nu de alta, da' era sa-mi cada fata cand am vazut pozicile de pe site-ul de mai sus...si m-am calmat... :D :D :D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

geodezia

vroiam si eu sa iau da cica pe hmf arata poze cu ei prin gradini si nu arata foarte bine asa ca am sa renunt

einsteinitza

Dupa mine, in realitate sunt niste hidosenii!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia


nicol

Quote from: flordel on January 21, 2011, 02:50:39 PM
Pentru cine este interesat, am sunat astazi la Coral sa intreb de oferta de primavara ca nu au site-ul actualizat.
Cei de la Coral au reactualizat stocurile!!

geodezia

repede repede sa ma uit multam Nicol gata ma uitai .macar nu mai vezi peste tot stoc epuizat stoc epuizat

claude

Nu stiu daca furnizorul asta mai apare, nu-mi amintesc si acum n-am timp sa rasfoiesc... ???
http://www.roses.uk.com/
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

geodezia

eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee +ham +ham +ham +ham :yrk :yrk :yrk

claude

Mi-au sosit trandafirii comandati la www.ninosanremo.it   Sunt in stare de soc, nu-mi dau seama daca trebuie sa tzopai sau sa bocesc...Ma gandeam eu ca o sa aiba ceva frunzulite...da' astia-s boscheti de-a dreptul, sunt in vegetatie de-a binelea.  +hypno +hypno  Culmea e ca cei mai mici, Louise Odier, care are aproape 30 cm, are vreo 6 boboci grasuni...iar Gloire de Dijon a lui Schnuppe, care-i mai mica, abia vreo 20 cm, la fel...
Arata bine cam toti, Stanwell Perpetual e deocamdata cel mai chel, in schimb Charles de Mills are butasul initial gros cat degetul si ghiveciul plin de lastari dati din radacina, Cornelia e ditamai tufa de juma de metru...Ce naiba ma fac eu cu ei cand ajung acasa daca vremea e friguroasa?  +ham Asta daca mai incap si eu in masina sa vin acasa  :o :o   Sper sa reusesc maine-poimane sa fac ceva poze, desi nu vor fi prea grozave ca le fac cu telefonul   
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot