Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

Nicol Caloian

Voi toate vorbiti de galbena lui Vernil! Eu nici nu m-am atins de ea (pedeapsa soferilor  ;)  ;D). Sa stiti ca a fost o zi splendida. Nici nu-ti vine sa crezi ca ieri ningea de zor, asa soare si cald a fost. Fetele, toate ca niste flori si gurese ca vrabiile. Pacat ca am plecat mai devreme, ca s-a contramandat "actiunea" de dupa amiaza, asa ca am pus in pamant nou niste achimenesi si mi-am udat florile. Mai am o groaza de ghivece la care trebuie sa schimb pamantul dar incet, incet, o sa le rezolv. Si zic si eu ca celelalte: abia astept o noua convocare!

penelopa

Quote from: georgette on March 07, 2010, 09:07:58 PM
Quote from: gabriela jalba on March 07, 2010, 08:50:23 PM
Mai,florile din sera...,hai ca sint in sera!! Dar alea de afara? Deci e vreme buna de si-a scos Geta ghivecelele afara,si voi in flanelute in curte... Puteti zice ca v-ati sarbatorit 8 martie !!! Pentru astfel de momente e bine de gasit cit mai des motive.
Gabi a fost frumos dar  soare cu ceva dinti! fetele care au iesit in flanelute cred ca au tremurat putin!Noi cele cu hainele  groase eram pe picior de plecare! GetaV ca de obicei -o curajoasa-si-a scos o parte din flori afara intr-adevar! Eu insa am pierdut  muscate ce au stat in sufragerie la 0(zero grd.. daca mai scot afara la -5 sau -6 cat anunta astia peste noapte,pierd si ce mai am! >:(
Şi ţi-ai mai uitat leandrii la GetaV. :)

GetaV

deci are motiv sa revina :D

Nicol Caloian

Apropo de uitat! Geta, a luat Gentiana butasii de coleus?

gentiana

nu
i-a luat pene
n-am stiut ca-s pentru mine
nu te amara Nicol ca-i iau de la pene la urmatoarea intalneala
Daca vrei iti pot da si eu unii grena grena

GetaV

 :D :D :D :D :D :D :D
Nu-i pt. cine se pregateste!

penelopa

Păi, Nicol, aşa mi-au zis fetele  :D ......... că sunt pentru mine.  ;)
Genţiana, i-am dat un "moţ" dintr-un lăstar lui Myo. Mai vrei lăstarul fără  moţ? ;D

Nicol Caloian

Pene, lasa ca am si pentru ea  si pentru cine mai doreste! Nu poti sa-i dai unul "fara mot". Pune-l in apa ca face radacini foarte repede si apoi il pui in pamant. se dezvolta mai bine decat daca-l pui direct in pamant.

Gentiana, daca cel grena, grena, e deosebit de al meu. nu ma supar sa-mi dai un lastarel

vernil

Coleus se dezvolta mai bine la umbra ? Ca daca da, te rog Nicol sa-mi pastrezi si mie un butas.

Nicol Caloian

N-are nici un fel de pretentii. Doar in functie de lumina, culorile frunzelor sunt mai intense sau mai putin. Am si pentru tine, daca vrei.

gentiana

da e grena grena si bate usor spre violet
il tund si pun la prins pt cine mai vrea;e si crestat pe margini

Nicol Caloian

Pai si ala ce l-am adus eu astazi are marginile ondulate.

gentiana

ca al tau ,doar ca frunzele sunt grena inchis spre violet

Fleurf

Acum am ajuns si eu sa citesc pe aici ca aseara pe la ora 20 cand am ajuns....toata lumea voia cate ceva de la mine: unii macare, unii impresii.
Vremea chiar a fost super si a tinut cu noi ca suntem fete bune.  :D
Intalnirea a fost mai mult decat placuta si ca intotdeauna prea scurta.

mamaruta

Am citit si eu ca v-ati intalnit...ma bucur mult pentru voi, va doresc si eu o primavara insorita!
Poate ca, daca nu era asa in graba lansata invitatia, am fi putut si noi ajunge, cei din provincie. Mai ales ca scrisesem si eu in 5 martie, ora 8.57 PM, ca vin saptamana viitoare la Bucuresti.
O citez pe Fleur....pe care o salut cu mult drag si ii doresc tot binele din lume:

Quote from: Fleur on March 06, 2010, 07:42:36 AM
Hai, mai fetelor v-ati hotarat asa subit. N-ati mai avut rabdare pana duminica viitoare sa vona si primavara  ???  :D



myky

lucrez marti si sambata, deci vezi cum faci, si in centru. :-*

mamaruta

Lasa-ma cu centru, ca ma duc sa dorm la obi si la baumax! (sa vad ce economii a facut fiu-meu, ca altfel, no chance de cumparaturi!)

myky


Fleurf

Multumesc Mada! :-*
Se pare ca se hotarasera de ceva vreme da' cine stie prin ce gradina au pus la cale intalnirea (si nu la topicul potrivit) asa ca n-am citit-o  ;D

mamaruta

Cu mare placere, Fleur!
Avem topic de intalniri. Daca intalnirile se  pun la cale in alte gradini, atunci inseamna ca sunt private si noi ne simtim exclusi. Eu asa m-am simtit, neinvitata si exclusa.

Nicol Caloian

Nu va suparati degeaba. Initiativa a fost a lui Vernil si a fost lansata tot pe topicul acesta, nu in vre-o gradina, pe 21 februarie. De altfel, sub mesajul lui Fleur, cel care a fost citat, cateva mesaje mai jos este o revenire cu trimitere la momentul cand s-a lansat invitatia. Deci nimeni nu a fost exclus.

mamaruta

Nicol, nu imi place sa te contrazic. Dar asta se intampla cand nu se respecta regulamentul: postam peste tot, orice, oricum.
daca la "oxalis versicolor" convocam intalniri, si moderatorii nu au voie sa cracneasca, sa nu supere pe cineva, atunci apar nemultumiri.
Quote from: GetaV on March 05, 2010, 07:17:26 PM
Georgette , Doina, se pregateste o intalnire duminica,ce ziceti?
Intalnirea se pregatea in PM-uri? ca pe forum a fost doar o convocare, cum spui tu, in 21 februarie, dar in rest, nimic.

stefana

Quote from: Mada on March 08, 2010, 03:45:15 PM
Intalnirea se pregatea in PM-uri?
Cum poti sa spui asta, Mada  :o ?
Cred ca nimeni nu a fost exclus de la vreo intalnire si cine vrea, vine fara nici o invitatie speciala (de cand este nevoie de asa ceva ??). GetaV a spus mereu ca gradina ei este deschisa oricui. N-a fost nici o pregatire, chiar Nina, pe care o cunosti si tu, a fost binevenita, fara sa fie membra in mushuroi.

mamaruta

Multumesc, stefana, ca mi-ai explicat. Ca sa fie liniste, ma prefac ca am inteles si imi cer scuze daca v-am suparat cu ceva.


Fleurf

Mada te rog sa fii sigura ca la Geta in curte toata lumea este primita cu drag. Stiu ce spun fiindca o cunosc de mai multi ani  ;).
A fost situatia ca fetele au vrut o avanpremiera la ziua noastra  :D dar vine ea caldura si ne intalnim de cate ori vine cineva la Bucuresti.