Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

GetaV

Cand voi veni pe la tine iti aduc :D

penelopa

Pentru mine, a fost o întâlnire scurtă, de "afaceri"  ;D ....... mi-am recuperat plantele uitate data trecută şi cele trimise de Ionuţ prin Nicol, am preluat snopurile de butaşi de trandafiri de la Genţiana (pentru mine şi Simonaelena) iar, ca urmare a schimbului de experienţă realizat la întâlnire  ::), m-am convins că trebuie să duc şi eu hibi, crotonii şi ficuşii în casă. Ceea ce am şi prestat aseară. ::) 

Pufa

Frumoase ca intotdeauna, va pup fetelor :-* +apl +rsp +dns
Ma bucur ca v-ati intalalnit, cine a pus pisicii la colt? ??? :'(

GetaV

Nu le-a pus nimeni la colt ,Mishu era tot timpul cu ochii pe caini si cand nu-i convenea ceva se zbarlea de credeai ca-i mananca +apl

costieanuconstantin

ma bucur de prietenia voastra
ma tot gandeam sa-mi las din nou mustatza !!! ;) +hug

penelopa

Quote from: costieanuconstantin on October 05, 2010, 10:34:21 AM
ma bucur de prietenia voastra
ma tot gandeam sa-mi las din nou mustatza !!! ;) +hug
Pişicherule!!! >:D ;D

penelopa

Quote from: Mihai on October 03, 2010, 07:30:45 PM
Din poza aia de grup nu lipseste cineva? ;)
Pe "cineva" am ţinut-o eu forţat la o poză dar, se vede că a înduplecat-o pe Ştefana să nu pună poza. ;)

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

gentiana

Multumesc Stefana pt pozele "puradeilor"

GetaV

Plec 3 zile la Ponoare (Mehedinti ) sa fiti cuminti  +dns

sicamin

Drum bun Geta si sa ai timp frumos !  +hug Daca santem cuminti ,ne aduci bomboane? +dns

Pufa

Distractie placuta D-na Geta +dns
SA va intoarceti sanatoasa si sa faceti poze pe acolo +apl +dns

einsteinitza

Sa se incalzeasca macar in zona aia!Drum bun +hug
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

stefana

Eu ajung maine pe la 11.30 in Hornbach, la expozitia de orhidee. Daca mai vine cineva atunci, ne putem intalni la standul respectiv.

GetaV

Abia acum am vazut, oricum nu veneam ca am facut parastas ,dar ce era pe acolo?

stefana

Eu am fost marti, dar fata de anii trecuti aveau cam putine varietati de orhidee (epicattleya, Burrageara, Paphiopedillum, Vanda si nelipsitele Phale, nici o specie botanica). Sper sa mai fi adus si altceva ::).

GetaV


ai achizitionat ceva ,astazi?

gentiana

Azi ,Pene ,Stefana si cu mine ne-am dus la Indagra ca ni s-a parut cum ca ar fi cam liber pe acasa\
Un soi de intalneala adhoc
Stefana v-a pune probabil ceva poze\
Expozitia,din ce am vazut eu,la capitolul plante nu excela si mai ales la preturi
Pene s-a inzestrat cu  cateva ghivece de crizanteme bulgare si cu un copacel
Meritul fiind al sotului ei ,care l-a cautat si l-a ales
Stefana a fost cea mai incarcata
Eu mi-am marit "zestrea" cu niste crizanteme tepoase(doar 2 ca astea erau singurele culori existente)
Altfel o zi frumoasa\
Eu am chinuit-o pe Stefana arantandu-i "mirificele plaiuri"ilfovene si mai ales "sublimii" conducatori auto

Mihai

O intalnire de taina ,dupa cum vad eu :D :D :D

flordel

Si ce mai era pe acolo interesant, ceva plante deosebite?

stefana

Quote from: gentiana on November 14, 2010, 08:31:27 PM
... arantandu-i "mirificele plaiuri" ilfovene si mai ales "sublimii" conducatori auto
Gentiana, ai fost un companion de drum tare placut  +hug
La INDAGRA n-am vazut nimic nou fata de anii trecuti (sumedenie de butasi de trandafirii, bulbi de lalele, zambile, narcise..., puieti de fructiferi ). Mie imi place grozav la sectorul de zburatoare si galinacee (chiar daca mirosul poate anihila altora placerea "vizitei" ).
Apoi am facut o vizita neprogramata fulger la Peris, de unde va arat cateva imagini:
http://home-and-garden.webshots.com/album/579019660qycSNh

Si, pentru cine ii cunoaste ... gasca Puficai

gentiana

Pot sa spun ca in materie de lalele,zambile n-am vazut nimic care sa nu am in gradina si bulbi erau destul de scumpi
Trandafiri am vazut cu radacina nuda la preturi intre 4-6 lei,cred ca erau si mai scumpi dar n-am fost atenta (parca unii de 8 lei?)
Oferta era cam cea vizibila in magazine TH,ceva climberi si cam atat
Pomi,copaci.......
Pomii erau cam 15 ron,in magazine puteti gasi chiar mai ieftini
Nimic extraordinar si nemaivazut
Singurele lucruri  care meritau erau crizantemele si Pene si cu mine ne-am hotarat sa le "adoptam"
E drept ca n-am vizionat toata expozitie,am evitat zona de mancaruri si animale si ne-am rezumat la zona de plante
Ariciule ai dreptate,a fost o intalnire de taina,aproape ca nici noi n-am stiut-o

penelopa

Pe mine m-a dezamăgit total Indagra asta! :( Eu credeam că e o expoziţie de plante şi amenajări de grădini şi când colo .......... talcioc agricol. :(
Noroc că n-am fost singură şi am avut cu cine bârfi, mânca un mic şi bea o bere. ;D
Ar mai fi şi faptul că am găsit un cireş amar .. mai prăpădit  şi care,  sper să facă cireşe amare.
Crisantemele nu sunt nemaipomenite dar n-am vrut să plec  chiar cu mâna goală.
Singura chestie bună din toată întâlneala asta a fost că fetele au trecut pe la mine iar Ştefana mi-a făcut cunoscue fauna şi flora curţii mele. :)
Aţi văzut ce câini frumoşi şi deştepţi am, nu? ;D
Dar de violete, ce ziceţi?!! Sunt 2 fiţoase din cele peste 30 primite de la Diana (majoritatea au plecat în lumea de dincolo a plantelor  >:().
Muşcatele aduse în casă îşi mai fac de cap, helleborusul a înflorit iar iarba de pampas are 2 spice grozave.
Cu această ocazie am mai scăpat şi de câteva plante. ;)

flordel

Toate-s frumoase Pene, dar cu Gardenia m-ai lasat fara cuvinte! Dar flori a facut, sau doar si-a facut de cap si a crescut asa fara masura?

Haiosi cateii!  ;)

penelopa

Da, Flor, aproape tot timpul are flori sau boboci gardenia asta. De aia nici nu m-am îndurat s-o tund.
Uite o poză din vară, ascunsă (Gardenia  :) pe sub cireş:
http://penelopa.sunphoto.ro/Flori_si_alte_chestii_2010/17959017