Discutii diverse

Started by Ella, October 23, 2009, 04:33:31 AM

Previous topic - Next topic

gabriela jalba

cind e vorba de convingeri...!!!  berbec is !!!!! (20 aprilie)
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

ozimandias

Quote from: cara on November 04, 2009, 07:03:03 PM

Cara, super tare.
Mai multe nu mai spun, ca am zis ca nu pomenesc de politica aici, dar e super-tare.



opiadc


simonaelena

Asta e Cara de care mi-a fost dor!  :-*

ozimandias

Cum? Asta?  :o inseamna la ca intalnire nu a fost ea?  ::)



;D

:D

bella_donna

Poate ar trebui ca mai multi forumisti sa poarte avataruri identice:
Quote from: cara on November 04, 2009, 07:03:03 PM

??? ??? ???

Ella

Hei, oameni buni, vine Craciunu' nu Halloweenu'   ???

cara

Quote from: gabriela jalba on November 04, 2009, 07:13:10 PM
cind e vorba de convingeri...!!!  berbec is !!!!! (20 aprilie)

departe de mine sa incerc sa-ti schimb convingerile! voiam doar sa-ti schimb poza!  :-*

si daca ma gandesc bine si eu pot sa fiu taur si sa-mi pun, totusi, poza asta la avatar! numa' pana la alegeri!  :D

deci votati dintzosu' presedinte! !

ura!



lala

Chiar am uitat de catina,data la robot si combinata cu miere  :P :P :P

stefana

Atunci, Cara, o sa te rog sa nu mai postezi nimica pana la alegeri... sau macar fa si tu avataru' de 50x60 pixeli :(

cara

da' a lu' gabi iti place?  :D

stefana


gomez99

Il dentone a fost un film superb cu Alberto Sordi. a fost la un moment dat reluat intr-un scheci :) la rai uno, cu fernandel.
daca as avea timp sa mor, as amina pentru ceva mai urgent.


http://ro.fotoalbum.eu/gomez99
http://ro.fotoalbum.eu/gomez999

Claudiu

Patru ardeleni de-ai mei se urcara in tren la Bucuresti ca sa vina, catre casilor lor, in Cluj.
Erau singuri in compartiment si tat drumu privira numa in podea.
Pe la Ploiestii unul ofta lung:
- Offfffffffffffffffff...
Pe la Brasov un al doilea ofta o data scurt si odata lung:
-Off, offfffffffffffffff...
Pe la Sighisoara un al treilea ofta de doua ori scurt si o data lung:
- Off, of, offfffffffffffff...
Cand trenul intra in Cluj, al patrulea ofta o data mai mult scurt decat lung:
- Offff.
Si fara a ridica ochii din podea continua:
- Bine ca se gata si drumu asta, ca zece ore numa politica am vorbit.

costieanuconstantin

se zice ca  , pt intarirea sistemului imunitar cel mai bine ar fi cosumul crescut de vitamina D - ca atare sau in diverse alimente-ingrediente sau statul la soare,

penelopa

Quote from: costieanuconstantin on November 05, 2009, 12:25:47 AM
................ sau statul la soare,
Ntţ,  că facem riduri.  :P

Claudiu,  deşi nu's ardeleancă, cam tot aşa  vorbesc şi eu "politică".  :-\

costieanuconstantin

fetelor , stateam si ma gandeam ( ca eu asa fac cand gandesc stau , ca altfel ma impiedec ) cum miscarea feminista din Romania, nu ia atitudine impotriva emisiunilor de tip " te pui cu blondele " ca parca prea va injoseste . acu e drept ca sa si batut multa moneda cu promovarea frumusetilor pe sticla si ca unii barbati au putin profitat de asta . eu am lucrat mult cu femeile ,pe cele profesioniste si constiincioase chiar le-am promovat ,nu zic ca nu am mai luat-o in freza de la niste doamne, care dupa ce s-au vazut un pic sefe m-au fautat , doar ca sunt barbat si aveau ele ceva probleme in familie cu barbatii. prima mea revelatie cu o femeie sefa ,a fost la f-ca de tricotaje, unde sef mec. era o ing mec. frumoasa  (bruneta, nu am nimic cu blondele),desteapta, hotarata , energica ,severa cu cu subordonatii -femei si barbati-, am ramas placut impresionat !!!

simonaelena

Costi, atat lumea femeilor, cat si a barbatilor isi are "uscaturile" ei. Oameni mai putin inteligenti se gasesc si intr-un grup si in celalalt. La fel si geniile.
Cat despre emisiunile acelea de trei parale nu am ce sa comentez.

ozimandias

 :D
eu nici nu stiu de ce emisiuni vorbiti...
Singura emisiune de "divertisment" pe care o urmaresc  cu placere (cand am vreme) e "Cronica carcotasilor".
Cat, despre emisiuni favorite,  nu pot sa adorm pana nu-l vad pe Gadea... De aceea vinerea, cand nu e el, ma uit la "fantomite" pe discovery. Cam atat...
Desigur, televizorul merge non-stop in bucatarie, pe un program de stiri, iar cand lucrez ascult Radio Romania Actualitati.




penelopa

Printre  picături, eu văd  frânturi din toate emisiunile TV. Îmi place să  văd tot, să ştiu tot,  să-mi fac propria-mi părere şi să-mi aleg emisiunile care "mă aranjează".  ;)  (oarecum, ţine şi de natura activităţii mele profesionale).
Nu mă simt deloc înjosită de prostia fetelor alea blonde şi frumoase. La fel de proaste pot fi şi brunetele şi şatenele cum, la fel de deştepte, pot fi toate fetele/femeile.
Eu ştiu foarte bine cum se fac aceste emisiuni (deseori se fac filmări şi în aeroport),  cum se face casting-ul, pe ce criterii se aleg participanţii etc.
Prin urmare, sunt mândră că sunt femeie  ::)

simonaelena

Nu pot sa cred ca fetele acelea sunt chiar atat de proaste; totul este regizat de dragul audientei. Din acest motiv nu mai uit la astfel de emisiuni, insa butonez mereu telecomanda si inevitabil dau si peste asa ceva. Nu am rabdare sa ascult urletele acelea fara rost prea mult timp si schimb. Pacat ca posturile romanesti nu difuzeaza si emisiuni la care sa te poti uita si sa ramai cu ceva.
Ozi si eu ma uit la fantomite, insa unele emisiuni sunt chiar infricosatoare.



ozimandias

Quote from: simonaelena on November 05, 2009, 02:59:59 PM

Ozi si eu ma uit la fantomite, insa unele emisiuni sunt chiar infricosatoare.
Mie-mi spui...
Nu am curaj sa ma uit decat daca e Stefan langa mine (macar ca doarme.... ;D) Si stau cu genunchii la gura, cu patura pana sub ochi si cu lumina pe hol aprinsa  :D :D :D
:D :D :D
Dar nu stiu de ce, imi plac... Cu toate ca nu prea cred ca-s reale 100% (mai ales cand sunt familii cu copii care nu fug de acolo din prima clipa...  ::) )


Si, Pene... si eu am privit, de-a lungul vremii, diversele emisiuni... si am constatat ca la "genul" respectiv nu pot rezista sa ma uit... Orice emisiune noua are credit de la mine. Macar ca si doar 2 minute  :D

myky

bai, imi pare rau sa va contrazic, dar la emisiunea aia cu blondele chiar am mai invatat una alta. e adevarat ca ma uit doar cand sunt la serviciu, dar sunt multe chestiuni pe care ori le-am uitat ori nu le-am stiut niciodata, si decat sa ma uit la mizeriile astea de stiri sau de emisiuni de politica, mai bine ma uit la blonde.

gomez99

eu ma uit si la brunete...  8)
daca as avea timp sa mor, as amina pentru ceva mai urgent.


http://ro.fotoalbum.eu/gomez99
http://ro.fotoalbum.eu/gomez999

penelopa

Aşa e, Myky! Eu sunt la întrecere cu Florin cine ştie răspunsul la întrebări.   ;) În plus, el se uită şi la blonde  8)