Discutii diverse

Started by Ella, October 23, 2009, 04:33:31 AM

Previous topic - Next topic

Ella


penelopa

Eu ştiam că Mădă e o "Domnă"!  ;)
Şi tu, Ella, eşti o "doamnă"  ;) ............. şi mă bucur că ţi-ai făcut timp să intri pe forum.  ;)  Tu faci parte din nucleul de bază al forumului şi trebuie să fii cât mai des prezentă pe el. :-*


Nicol Caloian


larisa

Quote from: georgette on January 07, 2010, 10:06:17 PM
Larisa,asta e cartea pe care o am eu! zi mi daca o vrei si ti fac pachetul!
http://georgette.sunphoto.ro/achizitii_de_primavara/RMMMSDFFMTCZEAYCRPS
imi pare rau ca nu pot pune poza direct!
Cred ca asta am avut-o si eu ,o carte cu coperti maro ,avea si goblen in mijloc.Multumesc georgette,raman datoare la tine

larisa

Quote from: gabriela jalba on January 07, 2010, 07:26:22 PM
Stati sa vorbesc eu cu ea ca am gasit cartea mea.

Larisa,fixul tau suna mereu ocupat.
Nu mai am acelas nr de fix ,sotul a trecut pe rds in vale ,nu mai avem de la Burtila .Va sun eu maine sa vad ce carte e ,si poate mi-o scaneaza Andrei

georgette

DEci ,Larisa ce fac: o trimit cu fan curier au ba? :D
am banuit ca asta o aveai si tu ...treaba e ca te invata cam prea putine  lucruri fata de  cate sunt,daca vrei trimit si modele facute de mine.

Ella

Quote from: penelopa on January 08, 2010, 08:59:11 AM
Eu ştiam că Mădă e o "Domnă"!  ;)
Şi tu, Ella, eşti o "doamnă"  ;) ............. şi mă bucur că ţi-ai făcut timp să intri pe forum.  ;)  Tu faci parte din nucleul de bază al forumului şi trebuie să fii cât mai des prezentă pe el. :-*

"Multumesc", Pene!

:D :D :D

larisa

Quote from: Fleur on January 07, 2010, 12:00:57 PM
Larisa, daca te ajuta pot sa-ti trimit niste modele de umplutura, pe mail ca am niste carti mai vechi. Nu incerci pe niste forumuri, mai bine, sa gasesti modele? Cred ca gasesti mai multe decat in orice carte.
Acum nu am timp sa caut pe forum ca marti plec,dar daca poti sa-mi trimiti pe mail .e bine ,le gasesc mai tirziu,si poti sa.mi dai si linkurile forumurilor .Multumesc anticipat

daveco

AHAHAHAAAA ,A VENIT VERNIL INAPOI!!!!BAI , ASTA DA SURPRIZA PE ZIUA DE AZI.bun venit ,draga!la cat de activa am fost eu in ultimul timp,iaca acu am scris un post cu toata placerea ca sa recuperez.

gabriela jalba

Daveco!!!! ce dor mi-era de tine!!!! cit am mai intrebat de tine! Poate ti-o mai cade ceva timp si pentru noi,ce zici ? Sa stii ca in toamna,la intilnirea de la Dobru am tot tras speranta ca te repezi o fuga.Poate ne si vedem in primavara la Vaslui,la Vio. Spor la munca!! :-* :-* :-*
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

vernil

Quote from: daveco on January 11, 2010, 04:24:30 PM
AHAHAHAAAA ,A VENIT VERNIL INAPOI!!!!BAI , ASTA DA SURPRIZA PE ZIUA DE AZI.bun venit ,draga!la cat de activa am fost eu in ultimul timp,iaca acu am scris un post cu toata placerea ca sa recuperez.

Wow! Muzica, sampanie si foc de artificii !Multumesc mult, Daveco!  :-* :-* :-* :-* :-* Daca as putea, te-as lua cu mine in Dubai, peste 10 zile plec  :D Sigur iti voi duce dorul :-* :-* :-* Dar ma gandesc eu la ceva special pentru tine. Meriti!!!

Marmoset

Vernil, sa faci poze cu plante deosebite din Dubai! Si poate furi ceva butasi sau seminte de...diverse!  :D :D :D
Esti o fericita, calatorie tihnita si incantatoare iti doresc!

vernil

Quote from: Marmoset on January 11, 2010, 10:20:18 PM
Vernil, sa faci poze cu plante deosebite din Dubai! Si poate furi ceva butasi sau seminte de...diverse!  :D :D :D
Esti o fericita, calatorie tihnita si incantatoare iti doresc!

Multumesc, scumpa ! Ar trebui sa pun pozele la alt topic, sper sa nu se supere Cara prea tare  :-*
Uite cateva imagini suprinse de fiica-mea de la etajul 124 al Burj Khalifa, a urcat cu liftul in exact 54 secunde  :D Si am curaj sa ma urc si eu acolo, chiar daca ma ia ameteala doar uitandu-ma la poze ... Soseaua are 5 benzi de circulatie pe fiecare sens, dar de sus zici ca-i un snurulet

http://ro.fotoalbum.eu/vernil/a407051/00000001

Marmoset

Au, Doamne, cata frumusete!
Stau si ma intreb daca vom vedea vreodata in Romania asa ceva, macar pe sfert!

daveco

Quote from: Vernil on January 11, 2010, 07:50:26 PM
Quote from: daveco on January 11, 2010, 04:24:30 PM
AHAHAHAAAA ,A VENIT VERNIL INAPOI!!!!BAI , ASTA DA SURPRIZA PE ZIUA DE AZI.bun venit ,draga!la cat de activa am fost eu in ultimul timp,iaca acu am scris un post cu toata placerea ca sa recuperez.

Wow! Muzica, sampanie si foc de artificii !Multumesc mult, Daveco!  :-* :-* :-* :-* :-* Daca as putea, te-as lua cu mine in Dubai, peste 10 zile plec  :D Sigur iti voi duce dorul :-* :-* :-* Dar ma gandesc eu la ceva special pentru tine. Meriti!!!


sa stii ca merit.
eu sunt o fetita foarte ......ce mai,intr-un cuvant am multe....merite
. ::)
calatorie placuta!

daveco

salutari si tie ,gabi.
mi-e si rusine sa zic,dar la dobru n-am nimerit .m-am plimbat eu in cu totul alta parte a judetului.oricum nu puteam sa stau decat cateva ore.intentia a fost. a lipsit finalizarea.

gentiana

Quote from: Marmoset on January 11, 2010, 10:20:18 PM
Vernil, sa faci poze cu plante deosebite din Dubai! Si poate furi ceva butasi sau seminte de...diverse!  :D :D :D
Esti o fericita, calatorie tihnita si incantatoare iti doresc!
la arabeti pt furt se taie mana !
si la cat sunt aia de nebuni mai bine cere voie

vernil

Quote from: gentiana on January 13, 2010, 04:44:05 PM
la arabeti pt furt se taie mana ! si la cat sunt aia de nebuni mai bine cere voie

Daca esti strain te extradeaza pe loc, fara drept de apel, daca esti de nationalitate araba si esti femeie te alunga familia, adica fie alegi sa mori singura, ca nu poti munci nicaieri, fie fugi. Daca esti, barbat faci inchisoare, fara sa mai fii judecat. In 3 zile esti inchis Stiu suficient de multe despre viata de acolo. Si nu-mi sta in fire sa "pun mana" .... cer sau cumpar ...

Sa va povestesc cam ce inseamna pedeapsa pentru infractiuni rutiere. Un mic exemplu : fiecare intersectie este monitorizata (camere de luat vederi). Daca ai depasit cu putin linia la semafor, sau daca ai trecut pe rosu, iar asta ai facut-o de 3 ori, vine politia acasa cu filmul respectiv si te anunta ca masina ta va fi presata, adica ti-o fac praf ... Chestia asta o stiu din sursa de la fata locului  :D

Multumesc ca-mi purtati de grija, fetelor!  :D Sigur ma descurc si nu fac de ras pe nimeni  ;D

gabriela jalba

Quote from: daveco on January 13, 2010, 11:32:46 AM
salutari si tie ,gabi.
mi-e si rusine sa zic,dar la dobru n-am nimerit .m-am plimbat eu in cu totul alta parte a judetului.oricum nu puteam sa stau decat cateva ore.intentia a fost. a lipsit finalizarea.
Nu m-am gindit sa fi vorbit cu Cara de numar de telefon. Oricum eu te-am asteptat si n-am zis la ailalti;vroiam sa fie surpriza. DEi,dar...timpul e in fata.. ;)
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

Marmoset

Vai, eu n-am instigat la furt, oameni buni!  :'( :'(

vernil

Quote from: Marmoset on January 13, 2010, 06:55:39 PM
Vai, eu n-am instigat la furt, oameni buni!  :'( :'(

Irina, era o glumita nevinovata  :D :D :D

gentiana

Quote from: Marmoset on January 13, 2010, 06:55:39 PM
Vai, eu n-am instigat la furt, oameni buni!  :'( :'(
stai linistita! am inteles
numai ca ,mie ,de arabeti mi-e frica
costructiile din dubai sunt high tech ,adevarate minuni ale tehnicii moderne,dar nu mi-ar place sa le vad pe la noi
(doar daca se hotarasc ca sa mute centru administrativ si politic separat  si sa lase Bucurestiu in pace;baiul ar mai fi ca in Buc ,cu zona seismica mare si cu teren"slab" costurile unui turn de 140 de etaje ar fi de vreo 3 ori mai mari ca in Dubai; asta in conditiile in care nu s-ar umfla costurile si nici nu s-ar fura;nu cred ca ar merita)

gentiana

Sunt un pachet de nervi1
mi-am trimis de pe adresa de la job pe adresa mea de mail niste poze si acum dupa vreo 4 ore n-au ajuns

stefana

Mai bine le incarcai direct intr-un album. Sau sunt prea mari? De-aia n-or fi ajuns.