Discutii diverse

Started by Ella, October 23, 2009, 04:33:31 AM

Previous topic - Next topic

Ionela

Ia te uita, Cara, gand la gand cu bucurie ;D Tot la IP-urile de Cipru ma gandeam si eu :-*
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

muma padurii

@ Ionela: De regula nu raspund la rautacisme, este o impunere.
Este o optiune personala daca te desecretizezi ori nu.
Nu pot merge cu notebook-ul prin oras, deoarece profesia impune o dimensiune mai mare.Este o tableta, prevazuta cu un modem Vodafone. ;D
Deobicei folosesc un "desk" la birou, in general acelasi.
In sfirsit, constructia ta cu IP-urile ramine o speculatie frumoasa in/pt zilele urite de februarie.

Ionela

Dear Muma,
Citind cu atentie post-ul Dvs,am de spus urmatoarele:

1. Bingo:)) Singura presupunere gresita a fost ca ar fi laptop, dar asa am aflat ce e de fapt ;D - deci am folosit metoda corecta ;D (Picat la primul test)
2. Da, este si un IP de Vodafone pe lista (confirmare suspiciuni)
3. O fi acelasi unic desk, dar sunt n IP-uri diferite asociate cu nickul muma padurii - nu am inima sa ii cer lui Felix sa le treaca aicea pe toate (totusi e o joaca, nu?)
4. La "rautacisme" poti sa raspunzi, te-as ruga mai ales din Cipru...  ca sa fiu eu mincinoasa! ORICE femeie raspunde, nu se poate abtine pur si simplu. (Picat si la testul acesta)
5. Nu m-am desecretizat. Pe undeva am zis oamenilor ca ma pot gasi pe pagina de start a Tot Mush-ului sub semnatura reala. Efectiv deschizi pagina de start si... ce vezi acolo?? A, da, "Miracolul Reishi" scris de mine. Ai crezut ca era o invitatie generala la.... desecretizare??? :D Era o precizare pentru cei cu care am vorbit pana acum under Christine. (Asta nu era test, dar tot ai picat. Cum reusesti???)
6. Sunt utile speculatiile, nu-i asa??? Afli o multime de lucruri facandu-le ;) De altfel, si teoria conspiratiei e speculatie, dar asta nu inseamna ca nu exista! (cea mai "tare" speculatie pe care o stiu e ca la zero absolut Universul ar inceta sa mai existe)

Ultima intrebare (RETORICA): Ce vei face acum? Iata si speculatiile de rigoare:
1. O vei lasa balta  ca un gentleman, pe principiul desteptul cedeaza primul.
2. Iti vei impune noi limite - acelea de a reactiona endlich wie eine Frau.
3. Vei face un curs despre Logica discursului feminin (pe asta vreau copyright, Felixe!).
4. Vei participa la intrunirile persoanelor suferind de multiple personality disorder pentru a-i cunoaste mai bine si a putea mima credibil orice tip de personalitate.
5. Te vei plange la administrator (da, el o sa ma puna la punct!).
6. Imi vei scrie urari de bine pe private, pe care probabil o sa le ignor.
7. Si ultima varianta: vei recurge la... desecretizare, cu scuzele de rigoare. I.e. daca noi (cocoanele cu telenovela) am gresit, ne vom inclina pana la pamant. Iar daca nu am gresit, iti vom accepta scuzele cu gratie si seninatate. Cocoane, cocoane, dar totusi Ladies! (Si pe asta copyright!) Este cea mai fantezista, nu-i asa?

Te rog sa ma scuzi daca ti-am dat senzatia ca dezgrop securea razboiului. De fapt am reactionat la ceea ce eu am presupus a fi lipsa de sinceritate. Merit si eu prezumtia de nevinovatie!
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

gomez99

Quote from: Ionela on February 25, 2010, 11:16:23 AM
ORICE femeie raspunde, nu se poate abtine pur si simplu.

mare adevar graisi  ;D
daca as avea timp sa mor, as amina pentru ceva mai urgent.


http://ro.fotoalbum.eu/gomez99
http://ro.fotoalbum.eu/gomez999

Ionela

Gomez, nici acum nu ma pot abtine sa iti raspund :D I know my limits 8)
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

muma padurii

@Ionela:

-nu am ascuns nici un IP sau ceea ce folosesc. Nu te mai iluziona atit, ai aflat ceea ce am vrut eu ca sa afli. Sint blonda, insa nu am fost niciodata suspectata de apropiati c-as avea carente intelectuale.
-mai adauga la inventarul tau si doua telefoane mobile cu care pot accesa internetul.
-la birou am la dispozitie 3 pc-uri, din care folosesc numai unul. Toate au abonament la Romtelecom.Tableta o folosesc rar, a fost construita pentru lucruri serioase. Am si acasa un desk, tot cu abonament Romtelecom.

In rest, iti inteleg dorinta de a scrie, de a etala o inteligenta sclipitoare, pe care nu o cotrazic.
Nu am timp de aiureli. As fi mai curioasa daca poti sa produci ceva legat de tema forumului (ai  26 de postari din care 2 la "bun venit" si celelalte 24 la "Cafeterie" ).
Intrebarile tale "retorice" vor ramine in continuare tot asa. N-ai ghicit.
Nu am nicio nevoie ca sa-i scriu administratului, sau mai rau...ca sa-ti scriu mesaje private, considera-l un privilegiu ca ti-am raspuns.

P.S: "Dincolo" orice femeie...nu raspunde,se abtine pur si simplu.
Stiai ca sintem in Post?

simonaelena

Quote from: muma padurii on February 25, 2010, 12:50:54 PM
@Ionela:

-la birou am la dispozitie 3 pc-uri, din care folosesc numai unul. Toate au abonament la Romtelecom.


Vrei sa credem ca ai la birou cate un abonament la internet pentru fiecare din cele trei calculatoare? Greu de crezut....... insa mai lucreaza si altii in birouri cu multe calculatoare, TOATE conectate la internet pe un singur abonament.

myky

deci, carari intortochiate ai in gradina ta Doamne, si ce mareee e!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D

Ionela

Muma, se poate???  ;D Ce spun eu si ce raspunzi tu! Exact ca in bancul pe care sigur il stii.... Iarasi ma obligi sa ma distrez METODIC:
1. Cine te-a acuzat ca ascunzi IP-uri??? (Suferi de mania persecutiei???) In mod normal, ca femeie blonda (stii,cea mai desteapta blonda pe care o cunosc e dr in biologie, nemtoaica si fara probleme de ama intelege chiar cand vorbesc germana, desi nu e limba mea materna!) ar trebui sa intelegi ce scriu eu. ( Ai nevoie de cursul acela, definitely!)
2. De unde stii ce am vrut eu sa aflu??? Pentru rigurozitate, am aflat mult mai mult decat am intentionat vreodata, asta rugandu-l pe Felix sa scoata o lista a IP-urilor de pe care te loggezi. Si a fost... inspiring. De la tine am obtinut doar confirmari, nici o informatie de maxima importanta sau noutate.
3. Ma bucur pentru tine ca esti atat de inzestrat(a) dpdv tehnologic.  Trecand peste remarca simoneielena (admirabila!), chiar marturisesc ca am devenit VERDE de invidie.... Eu, care am un telefon jerpelit, vechi de ani de zile, fara camera video, fara posibilitatea de a ma conecta la net  :D si fara dorinta de a avea vreodata un altul! Asa incat abundenta in care te inconjori ma impresioneaza cam cat.... o ceapa degerata. Altele sunt valorile mele. ( Glumeam cu invidia, mai degraba te compatimesc.... Si aici iti dai seama ca ai mai picat un test.... In imensa majoritate a cazurilor BARBATII sunt cei fascinati de tehnologie, de valoarea telefonului - chestiuni de suprafata care nu au nici o legatura cu ceea ce esti sau cine esti cu adevarat!)
4. Nu, nu intelegi nimic din ceea ce scriu si ce sunt. Atata vreme cat acesta e forumul familiei mele, chiar as putea scrie orice tampitzenie, cu conditia sa respect oamenii de aici si regulamentul lui Felix. Nu am nevoie de alte scuze sau de dorinta de a-mi etala inteligenta - multumesc pentru apreciere - pentru a scrie la absolut orice topic LA CARE MA PRICEP. A cerceta netul si a ma da desteapta in fatza altora ar fi foarte usor, dar nu e genul meu. (Ti-am zis ca nu am nici cea mai mica doza de respect pentru cei care fac asta?)
5. Experienta mea in cultivarea si ingrijirea plantelor este NULA - am zis deja.  Nu vad ce as scrie la topicurile de prima marime, eventual  lucruri copiate de pe net si care nu au nici o valoare ! Acolo e regatul oamenilor care chiar cresa plante si au cu ce se mandri. Acolo pasesc cu sfiala si ma minunez, apreciez, intreb daca vreau sa aflu. ATAT. Cand voi avea ceva cu adevarat important de spus, voi indrazni sa imidau cu parerea... avizata.
6. Imi ajunge pagina de start pentru stiinta de categorie grea. Stii, chiar am facut asta candva. Hm... daca as scrie aici, la plante, despre experimentele mele cu UVB pe Arabidopsis thaliana, ai considera ca fac un lucru serios?? (In loc sa ma joc prin cafeteria!) A, sorry, nu ar interesa pe nimeni o buruiana, oricat ar fi ea de cobai al geneticii!
7. Numararea postarilor mele - alta chestiune barbateasca :D Iti multumesc pentru atat atentie!
8. Acum cireasa de pe tort - Ce este o intrebare retorica? O intrebare la care NU SE ASTEAPTA RASPUNS. Se poate? Iar nu era test si l-ai picat. Desole! Si cand ma uit aici, tu chiar ai raspuns la ea: "Nu am nicio nevoie ca sa-i scriu administratului, sau mai rau...ca sa-ti scriu mesaje private, considera-l un privilegiu ca ti-am raspuns." Imi dai voie sa rad din toata inima??? Si sa ma simt privilegiata?

Asadar ce am demonstrat astazi??? Ca ai reactionat conform speculatiei mele numarul 2, dar tot in stil barbatesc! Absolut necesar cursul acela pe care voiam copyright!

PS Iertare, nu vad legatura! Postul Pastelui cu scrierile femeilor pe forum??? Vrei sa zici ca fetele ar trebui sa tina post de postari??? Oder was??
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

Ionela

Cer iertare tuturor oamenilor seriosi pe care i-am innebunit cu "polemica".  Tuturor celor ce s-au simtit lezati in demnitatea lor. Lui Felix pentru ca i-am stricat Cafeteria. Regret ca am alimentat disensiunile, am omis ca suntem in post, am vrut sa demonstrez si am demonstrat ceea ce nu era de demonstrat, am luat o axioma drept teorema si o ipoteza drept concluzie. Greseli fundamentale! Chiar vreau sa ma indrept, sa nu mai supar pe nimeni.  :'(
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

vernil

Imi permiteti sa schimb subiectul ? Fara sa va suparati, va rog mult!
E ca o stire de ultim moment, care merita atentie. S-a deschis Baumax in Bucuresti si am inteles ca pana pe 7 martie vor pastra aceleasi preturi la plante. Nu stiu la alte produse, dar la plante da. Ca le-am innebunit pe femeile de la raionul cu flori intrebandu-le de hoya ... Nu aveau hoya  >:( >:( >:( A fost singurul motiv pentru care m-am dus pana acolo.
In schimb, aveau muuuuulte phale - inclusiv arlechin - la 10 ron, insa sa stiti ca nu au decat 3-4 boboci sau flori, majoritatea. Au oncidium, miltonii, dendrobium-phale la 19 ron sau 50 ron, depinde de marimea plantei.
Multe primule, camelii scumpe, bulbi in disperare (nu am vazut lalele), multi trandafiri. Am vazut ca fetele sunt interesate de dalii mov. Au multe dalii mov. Preturi ceva mai mici, ca pentru deschiderea magazinului.
Concluzia finala: phale muuuulte, dar nu nemaipomenite, cateva varietati de orhidee dar la preturi avantajoase (cam 1/2 din ce se gaseste de obicei in capitala).

Marmoset

Wow, Vernil, bine ca ai schimbat subiectul!
Pe unde-i Baumax-ul asta? Suna tare interesant ce spui tu acolo!


penelopa

Vernil,  îmi spuneai despre o orhidee care mi-ar plăcea mie. Ai văzut ceva în acest sens?

ps. Ionela, eşti o fată de o inteligenţă rar întâlnită şi de o cultură şi mai rar  văzută.  :-*
Chiar crezi că merita Mumu atâta efort din partea ta?!
Zău, doar n-a omorât pe cineva.
Personal, mă aflu în acest moment într-o grea cumpănă a vieţii: soţul meu a făcut zilele trecute un accident vascular pe fondul unei supărări generate de neputinţa celor de la serviciu  de a comunica ............. uman.  >:(

liana

Multa sanatate sotului tau , Pene!

vernil

Pene, inca o data, multa sanatate sotului tau! Si tu sa fii mereu puternica!
Orhideea pentru tine se numeste "Ploaie de aur", Penelopa.  :D Aveau si din cea cu miros de ciocolata, este la fel ca ploaia de aur, numai ca are florile rosu-grena. Adica asta

bella_donna

Ionela, esti sclipitoare! Imi place la nebunie discursul tau argumentat!
Aseara ti-am citit articolul de pe prima pagina, te-am cautat cu google si am descoperit ca esti autoarea unei carti. Te felicit pentru toate!

Penelopa, imi pare foarte rau pentru sotul tau, bine ca e tanar si are toate sansele sa se refaca. Si noi traim o drama, de acum 2 ani, cu tatal sotului meu. Dumnezeu sa-i dea sanatate, iar tie putere!

bella_donna

A! Sa nu uit: sunt sigura ca Muma Padurii este Mihail (desi la vremea cand am devenit eu activa, el era deja explulzat de pe forum)!  8)

Marmoset

Penelopa, Doamne ajuta sa treaca cu bine si incercarea asta! Nici n-ai idee cat de bine te inteleg, pentru ca stiu ca supararea e cel mai sadic criminal! Multa, multa sanatate, tarie si putere ii doresc sotului tau, iar tie mult curaj si multa gandire pozitiva!  :-* :-*


luiza

Multa, multa sanatate sotului tau, Penelopa. Si tie multa sanatate si putere sa treceti peste hop-ul asta. si cum zice si Marmo, gandire pozitiva...

vickylucia

Eu am trecut prin aşa ceva, cănd şi soţul meu a făcut accident cerebral. Îi doresc însănătoşire grabnică soţului tău şi ţie putere. Nu dispera că  această boală, dacă acţionezi la timp, are şanse de reuşită. Doamne ajută!

gabriela jalba

Ionela,esti ok!!!   :-* :-* :-* :-*]
Ce zici sa-ti dai o intilnire cu MP si sa  discutati,ca se vede treaba ca sint multe motive de discutii. Cu mine si cu fetele nu  vrut sa se intilneasca la gradina botanica la azalee,poate esti tu mai privelegiata !!!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

sicamin

Pene ,ii doresc si eu multa sanatate sotului tau iar tu sa fii tare ,sa ai puterea sa treci peste incercarea asta grea.

mamaruta

Ionela, unde ai fost pana acum, soro? Mi-ai placut! asa discurs  sclipitor (cuma spus bella - ca si ea la fel vorbeste, si e chiar pacat ca nu se intinde la vorba cu noi...asa cum facea altadata  :-*).
Deci, Ionela...scrie, soro, unde vrei tu....iau eu ban pentru orice off-topic, dar scrie!
Vio, baga o invitatie speciala pentru Ionela la Vaslui! (sper ca si diana aude, ca ea nu are nevoie de ''speciale'').
Hai ca mi-ati inseninat ziua! care a fost furtunoasa, pana la un moment dat, apoi a fost...ok..am reusit sa propun si sa obtin finantarea pentru 2 locuri de joaca in oras, reparatii la o gradinita, iluminat pe o strada uitata de lume...
Pene, Florin va fi ok!  :-*