Discutii diverse

Started by Ella, October 23, 2009, 04:33:31 AM

Previous topic - Next topic

vernil

Am si eu o curiozitate, care este data infiintarii forumului ? Am vazut ca Felix este inregistrat pe 31 iulie 2006, banuiesc ca asta este data forumului ? In cazul asta, ar trebui serbata.

diana

Forumul acesta a inceput sa fie functional in ziua cand m-am inscris eu... 7 august cred 2006 !

Ionela

Wow, acusica face 4 anisori!  ;D ;D
Vernil, sper sa avem cu cine sarbatori in 7 august.
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

stefana

E in aceeasi zi cu fii-miu, cu 12 ani mai tanar :D.
Ionela, a mai trecut forumul peste momente dificile...
Asa se caleste otelul: se incinge, apoi se raceste brusc ( nu sunt inginer metalurg, zic doar din ce-am mai citit  8) ).

Ionela

Quote from: stefana on March 14, 2010, 10:39:12 AM
E in aceeasi zi cu fii-miu, cu 12 ani mai tanar :D.
Ionela, a mai trecut forumul peste momente dificile... asa se caleste otelul ::)

Sa iti traiasca fiul si sa fie sanatos! ;D  Sa ne ajute Dumnezeu sa fie bine!
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

stefana


vernil

Quote from: Ionela on March 14, 2010, 10:16:23 AM
Wow, acusica face 4 anisori!  ;D ;D
Vernil, sper sa avem cu cine sarbatori in 7 august.

igur vom avea o serbare pentru acest forum.  Acum, cu scuzele de rigoare, dar e in zodie de foc, adica in cea a Leului, d-aia o fi asa temperamental uneori .  :D

GetaV

Trebuie sa facem o intalnire atunci ,mai ales cu "fondatorii"

Ionela

Initiativa este laudabila!  ;D Sa ajungem sanatosi pana atunci, ca serbarile se fac! Pana atunci Dumnezeu sa ne ajute/ La gradini si la flori muuuulte! :-* :-* :-* :-*
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

GetaV

Sincer mi-ar place ,ar fi o intalnire deosebita

penelopa

Mă gândeam că, dacă "petrecerea" va fi la Iaşi, să mergem şi pe la Catedrala aia de care ne tot bate la cap Mihail, aducem şi icoanele de prin grădini, şi ne rugăm pentru binele Mushuroiului  :) ............. eventual, aprindem şi-o lumânare. ;)

bella_donna

Nu ma pot abtine sa nu fac si eu cateva comentarii:
- m-a impresionat gestul de solidaritate pentru Ozi, din partea unor fete de bun-simt, pe care le stiu demult;
- in lumea adultilor, oricat am dori sa negam, lucrurile nu (mai) sunt albe si negre, ci - cel mai adesea - in tonuri de gri; niciunul dintre noi nu este detinatorul adevarului absolut, iar faptul ca s-a dat castig de cauza uneia dintre parti, ma face sa-mi pun serioase semne de intrebare ...
- forumul se vrea acum numai lapte si miere, pentru a demonstra CE? este artificiala aceasta atmosfera, in sinea sa, sunt absolut convinsa ca nimeni nu se simte dintr-o data mai senin, mai lipsit de griji, ci - si sper din toata inima - ne punem intrebari asupra contributiei noastra la starea de fapt creata;
Concluzie: Ozi a fost banata gratuit, doar pentru a "spala" niste orgolii.

vernil

Quote from: penelopa on March 14, 2010, 02:36:16 PM
Mă gândeam că, dacă "petrecerea" va fi la Iaşi, să mergem şi pe la Catedrala aia de care ne tot bate la cap Mihail, aducem şi icoanele de prin grădini, şi ne rugăm pentru binele Mushuroiului  :) ............. eventual, aprindem şi-o lumânare. ;)

Sigur petrecerea va fi la Iasi. Doar acolo este nucleul  :D Cu ocazia asta, voi merge si la Vio la mosie, in primavara nu voi avea cum sa vin. Voi admirea lalelele ca si pana acum, virtual.

penelopa

Şi eu la fel! :)
Pot să-l văd şi să-l vizitez oricând pe Vio, având în vedere că este (oarecum) vecinul soacrei mele. ;)

stefana

Quote from: bella_donna on March 14, 2010, 02:51:54 PM
- forumul se vrea acum numai lapte si miere, pentru a demonstra CE?
Cred ca pentru a demonstra ca se poate si altfel. Mesajele de azi "vorbesc" despre plante si ingrijirea lor, nu crezi (nu despre lapte si miere)?

vernil

Quote from: bella_donna on March 14, 2010, 02:51:54 PM
Concluzie: Ozi a fost banata gratuit, doar pentru a "spala" niste orgolii.

Bella, te rog sa citesti la  topicul de maxime.

bella_donna

Nu reusesc sa gasesc, solicit ajutorul celor care stiu: exista vreun topic cu unelte de gradinarit?

Mihai

Nici eu nu am gasit.Poate deschizi tu unul,ce zici?

bella_donna

Eu as vrea sa-l deschizi tu!  :P Sau Myo.

vernil

Cred ca la sectiunea Bazar de afaceri - Materiale pentru gradinarit

stefana

Sper sa citeasca aici ::) Claudiu ce bine ca ai venit iar pe la noi! Ce ne mai povestesti? Am mai scris-o, mereu astept povestirile tale cu nerabdare :D

myosotis

Eu pot sa-l deschid, dar daca o fac, va arat foarfeca lui Petrica (omu'meu de curte) si o sa se oripileze nu numai Mihail, ci toti gradinarii de pe forum  :D :D :D :D :D


bella_donna

Myo, eu contez mult de tot pe experienta ta s-a lu' nea Petrica!  :D

sicamin

Daca mai pun si foarfeca pe care o am eu ,se oripleaza de 2 ori  ;D ;D ;D

penelopa

Iar dacă pun şi foarfeca mea, leşină de-a dreptul! ;D ... şi de-a stângul  :D