Crisanteme si tufanele

Started by penelopa, August 21, 2007, 04:38:41 PM

Previous topic - Next topic

GetaV

Gabi daca le acoperi cu folie sau ziare ,nu patesc nimic,daca nu poti le tai si le tii in apa la rece

liana

sunt foarte frumoase toate..... dar cele violet sunt superbe!!!

gabriela jalba

Doua(cele mai neinflorite) le-am acoperit cu folie cu bule de aer . Chiar mi-a fost mila sa le tai. Stiu ca-s numai patru zile de frig,apoi iar se incalzeste. M-am gindit ca poate-poate scapa si ma mai bucur mai mult timp de ele.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

lala

Mai Gabi,da frumoase mai sunt!Aia alba cu mijloc roziu m-a dat gata :o :o :o :o

costieanuconstantin


simona72

nea vio ,daca vrei sa iei dela iei sa ma anunti si pe mine ca vreau si  eu,bine nu toata tavita dar vreo 5-6 de fiecare tot iau.ce zici? te bagi? ;D ;)

Mihai

gabriela jalba,toate sunt frumoase.

lovetulip

Quote from: simona72 on November 02, 2009, 03:19:47 PM
nea vio ,daca vrei sa iei dela iei sa ma anunti si pe mine ca vreau si  eu,bine nu toata tavita dar vreo 5-6 de fiecare tot iau.ce zici? te bagi? ;D ;)

De ce-mi zici nene?Am aceeasi varsta cu tine daca inteleg bine ca 72 este anul nasterii tale. :D :D :D

Eu i-am intrebat si uite ce mi-au raspuns.Eu ma bag la intreaga lor oferta dar trebuie sa fim vreo 15...20.

Buna ziua
   Comenzile de crizanteme se aduc pana cel tarziu in iulie. Butasii vin in tavi de 100 de fire si asa se livreaza: pe tava. Intr-o tava este un singur soi si o singura culoare. Nu se pot face amestecuri si nici livra cu firul. Noul catalog va apare in februarie si incepand de atunci se primesc comenzile.
    In aceasta perioada primim comenzi pentru plantele anuale. V-am trimis atasat oferta noastra pentru ele.


gabi_gabriella

Gabi, faine de tot crizantemele tale !!! Sa ti se inmulteasca  ;) cat de mult!!!

Nicol Caloian

Gabi, inveleste-le asa cum ti s-a mai spus si o sa le ai inflorite multa vreme. Sunt prea frumoase ca sa renunti asa usor.

gabriela jalba

Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

opiadc


      Da, si eu zic la fel! :D :D :D :D
       Multumesc foarte frumos! :)

penelopa


GetaV

Ionut iti multumesc pt. marinimia ta  .Pene ti-a retinut dorinta si a trimis si pt. tine crizanteme,asa ca vii sa le ei ;D

opiadc


         Cine e cotoharla acum? :D :D :D :D :D ;D ;D ;D ;D ;D


Mihai

Sa inteleg ca Ionut v-a trimis crisanteme?.......multe-multe?
Si eu m-am trezit la spartul targului?

GetaV

Cate o radacina din ce a avut .Daca nu mai are ,in primavara iti dau butasi din ele .

penelopa

Dragă Mihai,  ca să nu mai fii supărat pe mine ( la naiba'n puii mei  :D), coţohârla de mine îţi promite:
-  nu-ţi mai fur tufănica  roşie,
-  primii pui de la crisantemele lui Ionuţ, ai tăi sunt.  :-*

Mihai

Am inteles, stiam eu ca esti o persoana deosebita,ca toti membrii forumuilui dealtfel!
Nu sunt suparat pe nimeni......de unde ai venit cu ideea asta ca as fi suparat pe tine?

simonaelena

Cred ca de la ochelarii aia galbeni ti se trage :D

penelopa

Quote from: simonaelena on November 05, 2009, 09:10:33 AM
Cred ca de la ochelarii aia galbeni ti se trage :D

Ba nu, de la "gelozia"  mea i se trage!  ;)

simonaelena

Io credeam ca din lipsa de spatiu, nu ai "calitatea" asta  ;D

GetaV

Pene  ,tu vinzi pielea ursului din padure :D ;D :o Sa te vad ca vii sa le ei ;D

penelopa