Clematis Mazury

Started by anasstasia, June 24, 2012, 08:28:59 PM

Previous topic - Next topic

anasstasia

Clematis grupa 3, infloreste teoretic din iunie pina in septembrie si poate ajunge la 3m.


free image hosting

hosting images

upload pictures

upload images

hosting images

Dalia


paraschivvvv

Anastasia splendide imaginile ,dar nu vreau sa te dezamagesc dar nu este Mazury,caci acesta are floare dubla si infoiata;de unde ai procurat planta? eu de la starkl am luat papara cu Solidarnosc,Mazurysi una alba si a iesit altceva.Astia sunt angrosistii.Eu m-am oprit la cumpararea de plante de la angrosisti;nu poti nici sa-i iei la intrebari caci raspund ca nu ai facut reclamatie la timp si ti-au inchis gura.Fii multumita ca este frumoasa totusi.

anasstasia

Eu cred ca este mazury. Floarea nu este simpla, este dubla. Ultima poza este facuta dupa ce floarea s-a trecut si a fost mincata de omizi.  Este cumparat din polonia. Oricum este cumparata in aceasta primavara, la anul o sa vad ceva mai clar de la ea.

paraschivvvv

Anastasia imi cer scuze ca te cical la cap dar vezi pe google cum este mazury si cred ca si polonezii sunt tot neseriosi ca si alti angrosisti sau printre multe mai scapa si altceva.M-as bucura ca la anul sa fie in adevar mazury.

anasstasia

Nu ma cicali, iar de uitat pe google m-am uitat, iar mie mi se pare ca seamana. Insaaaa, cum sint mioapa e posibil si sa ma insel  ;D Nu tin mortis pina la urma sa fie mazury. Ce a iesit mie imi place.

Opal

Pana la urma asta e important sa-ti placa ,indiferent ca e cu nume sau o buruiana de la padure

paraschivvvv