Discutii diverse

Started by Ella, October 23, 2009, 04:33:31 AM

Previous topic - Next topic

mamaruta

Quote from: Vernil on March 01, 2010, 07:40:11 PM
Quote from: mihail on March 01, 2010, 03:06:30 PM
Pare o minune ce ai tu acolo.Nu vrei ca sa postezi si niste fotografii ?

Bine te-ai alaturat mushoroiului, Mihail!

Deocamdata....

gentiana

mama,tot mama a reusit sa puna in gradina primulele si bine inteles ca se gandeste sa-mi "pomeneasca neamurile" ca i-am dat de lucru
au ramas de plantat trandafirii noi  si salixul si de mutat trandafirii vechi(da cica in we da iarna si viforul)

Mihai

Poate a schimbat si el registrul...... ;)

mamaruta

Mihai, eu sunt blonda ....dar stiu zicalele cu naravul....
Sunt aici si il monitorizez....sa stie ca e filat si urmarit pas cu pas. Si nu numai el.
Dupa jocul de-a mumu...e normal sa deschida moderatorii ochii. Stia din 2 ianuarie ca nu mai are blocat contul...de ce a trebuit sa se reinventeze?

Mihai

Mada,la ultima intrebare nu eu trebuie sa raspund..............poate criza asta este de vina ;)

Ionela

Errare humanum est... perseverare diabolicum! (Dar parca trebuia sa o dau la "Maxima zilei" !)
Punem accentul pe prima parte si mai vedem! 
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

mihail

Gentiana: imi pare rau ca nu ai posibilitatea de ceva poze,poate totusi te razgindesti.
Vernil: multumesc,inca odata!
Mada: editez,pe baza acestui subiect,o singura data: Mihai m-a anuntat,acum doua sau trei zile ca Felix a anuntat o "gratiere generala".
Ma crezi sau nu,sintem totusi in Post (pt. mine conteaza enorm) nu stiam.Si doi,te rog inceteaza ca sa ma combini cu oricine altcineva.Esti libera ca sa ai orice opinie.Pe aceasta tema nu voi mai raspunde niciodata. Nu ma intereseaza absolut deloc starile conflictuale,sau ca persoana mea sa fie generatoare de "flame".Inca ceva,te rog nu ma ameninta,nu ma afecteaza,fa ce ai de facut.Iti cer ca sa ma respecti,asa cum si eu te respect.
Nu ezita ca sa ma abordezi cu orice problema,nedumirere,etc,pe PM. Iti multumesc pentru intelegere.
Mihai: ce registru moncher ? Poate ala de stare civila,nuuu? Tu ce zici,cind o sa fii mos ca mine,vei fi mai breaz ?

gentiana

Mihail e cazul sa umblam la "dosare"?
ca si alea de stare civila sunt tot dosare! ;)
As inclina sa-l cred pe Mihail ca nu stia(dar nu spun si argumentele ;D)

mihail

Stai,ca ametesc,ce stia..sau ce nu stia ? Cit despre dosare,nu vorbi de funie in casa spinzuratului.  ::)

gentiana

sa stii ca  daca ametesti nu pot decat sa arunc cu niste apa pe tine sau sa-tzi fac vant in Prut(observi cat sunt de gentila si cum ma gandesc io la sanatatea ta ;D)
pai nu-s cum d-a mi-a zis mie o pasarica ca tie iti plac dosarele(al meu cica ar fi roz,ca cila le aleg dupa sex ;))
am zis io ceva de funie?
aoleu ma bagi la cheltuieli mari ca acu ma silesti sa iau si bucata de "sopon" si nu stiu unde se mai gaseste "sopon Cheia" ;) :D

mihail

De aia am cinci ? S-o crezi tu ca-mi plac.
E mai greu cu Prutul,prin localitate trece o chestie,de se cheama Bahlui.

Ionela

"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

gentiana

domnule da-i suficient de adanc sa te cuprinda?
am toate scuzerle din lume ..prima data cand tzi-am calcat in urbe era sa mor,iar anul trecut concetatenii lu matale au abuzat de buna mea credinta si m-au dus la crasma sa ma indoape,abia abia am scapat cu viatza pe la 12-1 noaptea si am ajuns in patucul rezervat undeva parca in bucuim
pot sa-tzi spun spre lauda mea ca intr-ale orientarii ca am trecut pe langa gara si pe langa o gara mai veche si pe langa niste frumoase sensuri giratorii..da ca n-aqi pretentia sa reeditez aventura la volanul propriei mele masini(nu de alta da' o pierd prin gropane si bani de altya inca n-am;iar la domnu nu ma duc cu milogeala)

mihail

Aha.
Bahluil este micut ca nivel,dar compenseaza prin damf si murdarie.Cica vom face un baraj pe el.
Deci:asteptam o tira,barajul.

gentiana

construiesc o minihidrocentrala pe el?
hm..........pai daca n-are apa ce sa invarta turbina?

Claudiu

Buna,
Nu v-am uitat si din cand in cand mai trag cu coada ochiului sa vad daca sunteti bine. Mai si citesc.
M-am mutat si acum nu prea mai am timp asa mult. Adevarul e si ca neavand gradina nu prea mai am inspiratie in domeniu.
Ma bucur ca sunteti bine si ati scapt de iarna grea. Pe Mos Tuti nu l-am mai vazut cam de mult. O fi inca iarna grea la el?

Doamnelor si domnisoarelor e 1 Martie, bucurati-va de primavara si pregatiti-va de florile ce va asteapta. Cine nu are gradina iesiti afara in camp si cu sau fara aparat foto bucurati-va de natura, florile salbatice sunt inegalabile. Cine are gradina nu incercati sa le mutati in curte. Ele sunt acolo pentru ca asa trebuie. Oricum nu ar rezista transplantului, eventual incercati cu seminte.
Imi pare rau ca nu sunt pregatit mai bine pentru ziua de 1 Martie dar sper sa va placa orhideea:

http://www.youtube.com/watch?v=4De8nf5xjfE

Fie ca fiecare dimineata sa va aduca numai bucurii de-a lungul anilor ce vin.

Claudiu

ELA

superb martisorul tau, claudiu!

mamaruta

Claudiu, bine ai revenit! ne-a fost tare dor de tine!!!! (as pune un emoticon cu imbratisari, dar nu am in dotare...)  :)
Ai adus primavara?

sicamin

Multumesc Claudiu ! Mi-a incantat ochiul si mi-a bucurat sufletul.

Ionela

"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

vernil

Quote from: Mada on March 01, 2010, 07:55:31 PM
Mihai, eu sunt blonda ....dar stiu zicalele cu naravul....
Sunt aici si il monitorizez....sa stie ca e filat si urmarit pas cu pas. Si nu numai el.Dupa jocul de-a mumu...e normal sa deschida moderatorii ochii. Stia din 2 ianuarie ca nu mai are blocat contul...de ce a trebuit sa se reinventeze?


:o :o :o


Claudiu

Imi pare bien ca v-a placut.
Dupa ce am pus martisorul m-am chinuit de numa sa-mi pun un avatar de primavara. Uitasem cum se redimensioneaza. Acum stiu.  ;D
Va las cu bine ca trebuie sa fug.  :D

mamaruta

Quote from: mihail on March 01, 2010, 08:39:30 PM
Mada: editez,pe baza acestui subiect,o singura data: Mihai m-a anuntat,acum doua sau trei zile ca Felix a anuntat o "gratiere generala".
Ma crezi sau nu,sintem totusi in Post (pt. mine conteaza enorm) nu stiam.

Mihail, e un forum liber..asa ca, da-i drumul! Exceleaza.
Dar nu imi pune la indoiala bruma de inteligenta (de blonda, repet):

mihail
Posts:  1439 (4.374 per day)
Position:  Roza
Date Registered:  March 05, 2009, 04:11:49 PM
Last Active:  January 02, 2010, 01:50:17 PM

Poti sa te obosesti sa imi raspunzi...dar atat am avut de spus.

simonaelena

Lasa-l Mada, nu are rost!
I s-a demonstrat ca el a fost "mumu" si n-a recunoscut, la ce te astepti?

gabriela jalba

Claudiuuu!!!!  :-* :-* :-* :-* Mai "primavara" !!! bine ai revenit. Sa stii ca(,) chiar de nu am dat semne ca te citesc mereu,totusi,te-am urmarit si acum ti-am simtit lipsa.
...sa vina si Martiii.... :'(
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=