Discutii diverse

Started by Ella, October 23, 2009, 04:33:31 AM

Previous topic - Next topic

stefana

Eh, uitandu-ma la pozele tale  +hug, am uitat putin de vipia de afara, pe care va trebui sa o strabat in drum spre casa .
Frumoasa-i Mita cu ochi de peruzea (ai uitat sa zici ca are picioare lungi, de manechin  ;D ).

sicamin

Claudiu, i-mi plac mult pisicutele ! A mea cea mica (2 luni) care umbla numai prin ghivecele de flori sa doarma,acum a gasit ghiveciul cu stapelii.Tot ma uit ca sant boboci la ele ,sa nu-i rupa .Abia astept (o zi ,doua) ca va inflori ,si poate de miros ,nu o sa mai mearga la stapelii  :D
Acum am o intrebare la tine Claudiu ; poti sa-mi spui de ce pisicuta de 2 luni mananca foarte mult si miauna daca nu ii dau ,de scoala toti vecinii  +ham
Am adoptato de la o luna (fiul meu a aduso) .Am fost cu ia la medic,deparazitare ,etc. si de atunci mananca de toate si nu face pauza. Mai am  una mare care nu vine decat dimineata si seara la mancare ,dar asta mica ,daca nu stau langa ele ,ii mananca si mancarea ei.

simonaelena

Io am un pui de pisica surd  ??? Cred ca e surd, fiindca daca il strig nu vine, nici nu reactioneaza la zgomote, in schimb daca vede pe vreunul dintre noi, vine sa se joace. Culmea, vine chiar si la mine, care o tot gonesc, fiindca nu permit animalelor sa stea in casa. Afara, prin magazii, prin cotete, da, insa insa in casa le este interzis.

taiana

Se pare ca si pisicile noastre sunt iubitoare de flori, precum stapanele!  :D Cotoiul meu Cipi doarme tot intre  ghivece si e foarte atent sa nu rupa florile.


einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Ionela

Sunteti prea tari cu pisicile acestea +hypno Fata mea are acum 5 (evident la bunici!) - 2 adult si 3 pui... Nu pot sa va spun ce indura saracele... Cursa contra cronometru cu camionul de carat nisip, plimbare in cosul de la tricicleta, consemnare in casute facute pentru pasarele (noroc ca-s destul de mari si incap acolo pisicutele!) Se urca saracele pe bolta de vie direct pe casa, numai sa scape de micul tiran +ham
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Ionela

"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

GetaV

Es. le pui mancarea in papuci  +apl

einsteinitza

 :D :D :D :D
Nu chiar, dar cele mici se joaca in papucii mei de gradina :D :D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

GetaV

Si nu i-au ros pana acum?

riana

ce draguti sunt si mie imi plac tare mult ,dar nu am avut noroc de ei :(

einsteinitza

Nu iii rod, doar se ascund in ei ;D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

gabriela jalba

- numai 8 ? Ce s-a intimplat cu restul?
Imi pare rau ca n-am facut poze sa vedeti ce jocuri se pot incinge in copaceii de hibiscus !!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

einsteinitza

Nu toata lumea e fotogenica sau sta la poze,  un exemplu sunt cele din locul bilelor de biliard, de mai inainte ;)
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

doina

Acum am deschis forumul si am vazut multe mesaje scrise de emelflames si immoferber , mesaje postate aiurea din care eu nu inteleg nimic  +ham

diditel

hehehe s a umplut mushuroiul de extragradinari...pe unde or fi moderatorii?(sa ne traduca eventual)

penelopa

Biata Ionela a rămas singură şi nu o ajută nimei, oare ???

cara

bre, oi fi lipsit eu cam mult de pe forum si n-am mai pus osul la treaba, dar azi am recuperat la greu!  ;D

n-am sters in viata mea atatea topice  +hypno

amu hai la bal, ca pe ei i-am trimis la spital  ;D

stefana

Saru-mana, Cara  +hug felicitari pentru actiune  +rsp
Masa si dansul (balul, deh   +dns ) cand s-o mai racori afara si s-o face mustul  ;D

einsteinitza

Cu plecaciune, in sfarsit gasesc si eu topicurile noastre in lista, ca ma zapacisera. +hypno
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

diditel

Quote from: cara on August 19, 2010, 12:25:46 PMca pe ei i-am trimis la spital  ;D
da di ce?ai folosit beretta??

Mihai

I-ai ciuruit pe toti!!!

vernil

Cara, draga, nu vrei mata sa dai o fuga pana la guvern ? Cred ca ai face o treaba "brici" daca ai poposi cateva luni. +hug