Ce plante v-au inflorit in gradina?

Started by papusica, May 11, 2007, 08:57:13 PM

Previous topic - Next topic

Corcodel

Quote from: cara on April 12, 2009, 11:14:19 PM
Quote from: Corcodel on April 12, 2009, 11:12:16 PM
Ai pus poza, am filat deja locul. Sa nu te miri daca n-o sa vezi de dimineata un butas.
...cica  se prinde mai bine daca-l furi... Am zis!

am impresia ca nu citesti tot forumul, ca altfel ai fi stiut ca tre sa furi de prin gradinile vecinilor niste lavanda ca sa-mi lasi in locul de unde furi graptopetalumul  :D

...recunosc, si mi-e rusine. nu citesc tot forumul, mi-e greu si mie... dar am plicu' de lavanda-n buzunar si cazmaua prinsa elegant pe lavaliera.

cara

Quote from: Corcodel on April 12, 2009, 11:28:21 PM
...recunosc, si mi-e rusine. nu citesc tot forumul, mi-e greu si mie... dar am plicu' de lavanda-n buzunar si cazmaua prinsa elegant pe lavaliera.

deci pardon, nu seminte, ca eu vreau plante anul asta, nu la anu'! furi o tufa intreaga, marisoara, asa....  :D :D

vernil

Bre, Corcodele, am stat acasa sa-mi pazesc lalelele si crinii ... Mi-era ca mi le fura cineva ... Si nu particip la congrese, ca nu-s fotogenica, sunt trecuta, maica ... ce sa fac .. da eram curioasa sa vad si eu, la batranete, dansul la bara sau la matura  :D :D :D poate mai am ceva de invatat  ;D ;D ;D
Bre, Corcodele, ia ce hippe am eu

Corcodel

Quote from: cara on April 12, 2009, 11:29:59 PM
Quote from: Corcodel on April 12, 2009, 11:28:21 PM
...recunosc, si mi-e rusine. nu citesc tot forumul, mi-e greu si mie... dar am plicu' de lavanda-n buzunar si cazmaua prinsa elegant pe lavaliera.

deci pardon, nu seminte, ca eu vreau plante anul asta, nu la anu'! furi o tufa intreaga, marisoara, asa....  :D :D

Gata, s-a rezolvat! am gasit un lavand inalt de 3m si ceva. poti sa ta si cateri in el daca te tine.
Singura problema ca are 2 veverite.

cara

Quote from: Corcodel on April 12, 2009, 11:36:08 PM
Gata, s-a rezolvat! am gasit un lavand inalt de 3m si ceva. poti sa ta si cateri in el daca te tine.
Singura problema ca are 2 veverite.

nu-i bai, cumpar doua alune!  :D

vernil

Corcodel, maica, ce-i smocul ala din crestetul avatarului tau ? E par rosu, sa nu te deochi ?

Corcodel

Quote from: Vernil on April 12, 2009, 11:30:33 PM
... Si nu particip la congrese, ca nu-s fotogenica, sunt trecuta, maica ... ce sa fac .. da eram curioasa sa vad si eu, la batranete, dansul la bara sau la matura  :D :D :D poate mai am ceva de invatat  ;D ;D ;D

bre vernilo,... se vede ca esti frumoasa dupa cum ti-a cresct hippe ala. Uite, mie nici un mugur nu mi-a facut.
Cat  despre dancingul la bara... crede-ma... e subtire... cre' ca noi am fi daramat scena. de aplauze.

Corcodel

bine.. hai iti trimit si un alun. no charge.. asa de la mine.
BTW, nici tu nu esi la congres?

cara


Corcodel

...tentant...
congres in doi...
yummy...
...da bagam si poze p'orma...

vernil

Eu as invita-o si pe Daveco la un dans printre corcodele, sa le strivim pana tasneste tuica, direct  :D

Corcodele,  :-*, pentru frumusetea crinului  :-*

Corcodel

daca as face eu un congres d'asta, ar fi cre'ca sport extrem. pentru unii.

Corcodel

Am vrut sa pun o foto cu corcodeii mei. N-am facut-o pentru ca n-am vrut sa disturb forumul asta cu asemenea frumuseti nebanuite.

vernil

Hai, uimeste-ne! faci poze bune, ca ai muschi  :D

Corcodel

btw.. narcisa cu trei capete, zambila cu 6 brate, muscata cu 4 picioare, cara ruia cu doua poteci...
....imi dau fiori...
nb aud culori...

Corcodel

...si ca sa dormiti linistite,... la Vaslui  a plouat.
YuppYyyy.....

popgeo

Vernil, ma ofer eu sa  cresc zambila galbena. Contra cost sau la schimb ...

Stii cumva  care e varietatea ?  Cred ca ai cumparat de la mama ceva  bulbi in anii trecuti parca, nu ?

Quote from: Vernil on April 12, 2009, 11:16:34 PM
Cara, eu am zambila cu floare involta galbena. Mai e si erecta, pe deasupra. O vrei tu ? Nu ma dau in vant dupa zambile ...

cara

Vernil, Geo merita zambila mai mult decat mine, sa mearga la el, deci!  :) :)

mihail

N-a plouat deloc,esti nashpa informat.

vernil

Quote from: Corcodel on April 13, 2009, 12:23:55 AM
...si ca sa dormiti linistite,... la Vaslui  a plouat.
YuppYyyy.....

Ma bucur ca nu a plouat, mi-ar fi parut rau sa nu poata fi vazuta minunata gradina a lui Vio. Ti-am zis, Corcodele, iti desenam fiecare cate o planta, un copac, iar tu le agati de o sarma in gradina ta,

mihail

nu cred ca-l intereseaza,baga-i niste poze cu pameleanderson,nicoleteluciu,...chestii de astea !

vernil

Quote from: mihail on April 13, 2009, 08:41:26 AM
nu cred ca-l intereseaza,baga-i niste poze cu pameleanderson,nicoleteluciu,...chestii de astea !

Adica fete cu IQ cat mai scazut, da ?  ;D Nu stiu sa desenez d-alea, poate ne dai tu cateva imagini din colectia personala, asat daca ai cumva sa ceva, le returnez imediat dupa ce le xeroxez. Poate ii plac si sotului meu ...  ;D

costieanuconstantin


mirelush

M-as mira ca fetele alea, la caresefacereferire, sa aiba IQ-ul scazut ! Pur si simplu sunt frumoase, dotate si destepte ;)

Codruta

Nu stiu ce fel de prun e (avea eticheta dar era prea mult de retinut ;D ) si nu e in gradina mea, ci a altora dar tare mi-a placut.