Site-uri de gazduire a albumelor

Started by Aricica, March 30, 2007, 09:32:20 PM

Previous topic - Next topic

liana

Am o problema cu albumul meu de pe webshots. Nu mai pot incarca poze, imi spune ca incarcarea nu a reusit si sa incerc din nou. Am incercat de mai multe ori , cu mai multe poze dar nu vrea si pace. Poate am setat ceva aiurea dar eu nu prea stiu engleza ca in scoala am facut rusa. Aveti voi vreo idee?

cara

io zic ca daca incerci acum din nou, merge!  ;D

liana

Cara, cred ca nu m-am exprimat cum trebuie. Nu mai reusesc sa incarc poze de pe calculatorul meu pe webshots . nu de pe webshots pe forum. Ma gandeam ca poate ati patit si voi si stiti ce e de facut ???.

cara

io n-am folosit niciodata webshots, deci nu stiu cu ce sa papa, poate vin fetele si-ti zic...

Fleurf

 Am patit si eu asta pe sunphoto si i-am dat un mesaj administratorului site-ului care a remediat problema, ca era una tehnica.

liana

Am incercat acum sa incarc si pe sunphoto si nu am reusit. Imi spune ca al meu calculator e vinovat, ca in acest moment e configurat sa nu se poata trimite poze. Banuiesc ca al meu baiat a mai umblat aiurea , a schimbat o setare ceva iar eu habar n-am unde sa ma uit

larisa

acum am si eu o nelamurire.Cind am venit asta primavara acasa ,am vrut sa pun pozele facute de copii la flori in album ,dar mai pune daca mai poti ,imi stersese contul pentru inactivitate ,l-am facut iarasi ,primele poze din primul album nu le-am mai putut recupera ,asa ca am incropit in fuga cu ce mai aveam acasa ,acum ma gindesc cu groaza ca pina in decembrie iarasi o sa-mi stearga contul .Albumul meu e pe sunphoto,stiti alt site de gazduire care sa nu-mi stearga contul pentru o perioada de inactivitate?ca nu vreau ca din 3 in 3 luni tot sa ma apuc sa-mi fac alt album,Multumesc

ozimandias

Printre cele cu mai multe facilitati (spre exemplu, poti posta o miniatura a pozei in forum, iar cand noi dam clik pe ea, ne duce fix la poza din album) este webshots. com. Fireste, cu www in fata.
Curios lucru cu stersul albumului... Mai ales ca cred ca ai mai intrat in el sa-ti vezi pozele...

gabi_gabriella

Si photobucket- ul are mai nou destul de multe facilitati, inclusiv ce spunea Ozi .

larisa

pai asta e ,ca eu unde lucrez ,nu am mereu acces la internet ,si deci a fost o perioada din decembrie pina in martie unde nu am avut acces,in martie am avut dar numai postam pe forum ,ca poze ,ce sa va pun -?de unde?asa ca in april cind am ajuns acasa ,m-am trezit ...fara album .
Sa inteleg ca pe webshot si pe photobuchet,nu sunt probleme de genul asta ?
Va multumesc fetelor ,imi fac planul ca , tiganul ,cind ajung acasa sa nu pierd timpul iar ,si pozele

gabriela jalba

Quote from: liana on August 31, 2008, 01:00:36 PM
Cara, cred ca nu m-am exprimat cum trebuie. Nu mai reusesc sa incarc poze de pe calculatorul meu pe webshots . nu de pe webshots pe forum. Ma gandeam ca poate ati patit si voi si stiti ce e de facut ???.
Ai rezolvqt problema?
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

Erwin

Imi place photobucketu, e bun mai ales pentru pozele pe care le pui pe forum.
Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro

liana

Quote from: gabriela jalba on October 16, 2008, 09:13:11 PM
Quote from: liana on August 31, 2008, 01:00:36 PM
Cara, cred ca nu m-am exprimat cum trebuie. Nu mai reusesc sa incarc poze de pe calculatorul meu pe webshots . nu de pe webshots pe forum. Ma gandeam ca poate ati patit si voi si stiti ce e de facut ???.
Ai rezolvqt problema?
Am rezolvat-o :D Problema era de la calculatorul meu, erau niste setari aiurea.

georgette

Quote from: larisa on September 04, 2008, 11:13:42 AM
acum am si eu o nelamurire.Cind am venit asta primavara acasa ,am vrut sa pun pozele facute de copii la flori in album ,dar mai pune daca mai poti ,imi stersese contul pentru inactivitate ,l-am facut iarasi ,primele poze din primul album nu le-am mai putut recupera ,asa ca am incropit in fuga cu ce mai aveam acasa ,acum ma gindesc cu groaza ca pina in decembrie iarasi o sa-mi stearga contul .Albumul meu e pe sunphoto,stiti alt site de gazduire care sa nu-mi stearga contul pentru o perioada de inactivitate?ca nu vreau ca din 3 in 3 luni tot sa ma apuc sa-mi fac alt album,Multumesc
Larisa,lasa unei prietene parola sa mai intre din cand in cand,fara sa puna,fara sa stearga nimik,doar sa tina ''lumina aprinsa".. :D asa nu i nici o problema,ca nu stiu ei cine  a intrat si a "avut activitate" contul!

larisa

Acum ,m-am invatat minte ,intra copiii cei de-acasa ,ei stiu parola si pot adauga si poze cind infloreste cite ceva . :D :D :Dtot patitu-i priceput ;) ;)

rox94ana


penelopa

Vaaai, Zambulio-mutulico, ţi-ai tras album, tu, nebuno!!! :D
Da' ce caută violeta aia roşie la grădină???  :o ...... şi n-ai zis că mi-o dai mie???  :D

vikcelmic

Mi-am pus si eu niste albume pe webshots ca sa pot aduce direct pozele pe forum, dar nu stiu de ce nu pot vedea nimic. Adica nu-mi pot vizualiza niciun album/poza pe site-ul de gazduire. Vi s-a mai intamplat poate si voua, sau ar putea fi o pb din calculatorul meu? Please, help!  +rsp

stefana

Si care este albumul tau pe webshots? Poate reusim sa te ajutam  ;)

Editez mai tarziu  :D ca am vazut postarile tale cu imagini: tare frumoase orhidee ai  +apl

Pufa

Vikcelmic, niciu eu nu pot sa-mi vad al;bumele pe webshots, am observat ca de cand au schimbat fundalul site-ului :(
Eu mi-am facut cont si pe photobucket si bag de pe amandoua +dns

vikcelmic

Quote from: stefana on October 25, 2010, 11:29:20 AM
Editez mai tarziu  :D ca am vazut postarile tale cu imagini: tare frumoase orhidee ai  +apl
Stefana, multumesc frumos , am vazut acum mesajul tau, eu nu vad decat Trandafiri cand intru pe TM. :D M-am virusat rau de tot.

Pufa, eu nici acum nu am reusit sa vad albumele din contul meu, dar intru la ele cu search pe Google; atat ma pricep +ham

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro


Carina

sa nu radeti de mine, dar desi stau zilnic cu calculatorul in fata nu stiu cum sa bag un album de fotografii sub fiecare postare. Mi-am facut un album pe sunphoto si as vrea sa apara la semnatura dar nu prea ma duce capul cum. Si cum fac sa atasez poze direct in text sau sa bag un link catre o poza? Multumesc

vikcelmic

Carina, pentru a adauga link catre album in josul postarilor tale, intra in Profile-Modify Profile-Forum Profile Information -Signature si dai copy-paste adresa ta de pe sunphoto. Pentru a aduce poze direct pe forum vezi ca pe sunphoto tb sa fie undeva optiunea Copy the code to post photo in a forum/ URL