Crisanteme si tufanele

Started by penelopa, August 21, 2007, 04:38:41 PM

Previous topic - Next topic

penelopa

Quote from: Mada on September 23, 2009, 11:37:08 PM
Parca ai fi sora cu pene...si ea tot asa gardulet are in dotare.... :)

Am vrut  să zic şi io! Da' am lăsat-o pe sor-mea să se desfăşoare! ;D

gabriela jalba

Cara,tufanele zici??? Alea-s tufanele ca-s cumparate amu.Ia lasa-le tu pe la anul tot acolo,sa vezi ce mari cresc !!!! Cind or inflori "tufanelele" mele achizitionate anul trecut o sa-ti arat.
asta da!!! tufanica : 
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

lovetulip

Daca aveti crizanteme mai deosebite prin gradina va rog mult sa le faceti poze.Putem face schimb sau sa va dau ce vreti voi de la mine din gradina.Incepand de la primavara reorganizez locul destinat acestor flori minunate.

ionut

vio sa mi spui daca ti plac,iti pot oferii cate vrei

ozimandias

Ionut! Sunt minunate amandoua, dar mai ales a doua  :D

lovetulip

Quote from: ionut on October 30, 2009, 05:52:38 PM
vio sa mi spui daca ti plac,iti pot oferii cate vrei

Mai intrebi daca-mi plac?Ca sa folosesc un cuvant des intalnit pe forum...sunt dementiale :D :D :DSpune-mi daca ai rasaduri de crizanteme.Poate ai vreun catalog? Am un spatiu destul de mare destinat crizantemelor pe viitor.Nu conteaza pretul.

                                                                        Vio

ionut

trimite mi adresa,iti voi trimite radacini si ceva din tulpina,din soiurile postate si eventual din alte soiuri cu floarea ca un bulgare (galben),mentionez ca sunt crizanteme inalte de gradina pretul consta in a plati tu transportul coletului prin curieret rapid

GetaV

Ionut ,ma faci sa vin la Craiova ;) :D

ionut

GetaV,daca ti plac pot sa ti trimit si tie,aceiasi poveste ca la vio,trimite mi adresa

lala

Wow..........ce frumoase sunt :o :o :o :o

opiadc


          Da, sunt intr-adevar deosebite! :) :) :) :)

gabi_gabriella

Ionut!! sunt o minunatie !!!!  :o  :o  :o
Mai ai si pt mine vreo radacina ? Scuze ca ma bag asa , dar tare mult imi plac .

simonaelena

Asa,Gabriela,  cerseste tu, ca anul viitor, cand s-or inmulti ale tale, trimit un mesager sa te ajute la rarit ;D

lovetulip

Multumesc Ionut pt amabilitate.Astept sa deschida oferta la firma afisata de Gomez.Vad ca perioada de livrare este din aprilie pana in iulie.O sa dau un telefon sa intreb daca nu trimit pana la sosirea iernii.

ionut

Vio nu te inteleg,oricum e optiunea ta,oferta mea e valabila pt acest inceput de saptamana pentru ca urmeaza curatenia generala si soarta lor e cruda
gabi_gabriela,grabeste te cu adresa,

gabi_gabriella

Multumesc mult Ionut. Iti trimit adresa
Simona, te astept cu drag :)

simona72

ce firma ca nu vad unde .sunt si eu amatoare de crizanteme.vio sa imi spui si mie de unde sa iau radacini.

simona72

nenea ionut matale vinzi cumva si in strehaia?

lovetulip

Quote from: ionut on October 31, 2009, 07:48:04 AM
Vio nu te inteleg,oricum e optiunea ta,oferta mea e valabila pt acest inceput de saptamana pentru ca urmeaza curatenia generala si soarta lor e cruda
gabi_gabriela,grabeste te cu adresa,



Nu am zis ca nu vreau.Am pus adresa la MP.Nu am rabdare sa marcotez o crenguta.Te rog daca-mi trimiti,pune-mi doar radcini de care ai.Firma de care vorbeam,livreaza doar in perioada de vara.La anul daca-i mai gasesc,cumpar toata oferta lor.Pana la urma scot toata via. :D :D 

Mihai


penelopa

Măi Mihai,  ce puii mei, vii aici  ca un meteorit, ne-o tragi în barbă cu plantele tale, şi fugi iar ............. treaba ta!  >:(
Deci, prima tufănică .... aia roşie, dacă nu semnezi condica în fiecare zi pe Mushuroi ..................... n-o s-o mai ai  (tufănica, bre  ;D)

Ionuţ,  dacă îţi prisosesc din crisantemele alea  deosebite, trimite la GetaV porţie dublă.  Merci!  :-*

Mihai

Ionut,sincer m-as inscrie si eu la o "portie" de crisanteme.
E tarziu?
Multumesc!

Nicol Caloian

Mihai, Pene are dreptate! Nu te-am mai vazut de mult pe aici. Ce face oxalis-ul?

opiadc


          Ionut e plecat din oras de vineri seara sau sambata si nu are acces la calculator.

gabriela jalba

Le-am facut poze acum,ca cica incep nopti cu -4grade,si cred ca mi le omoara. As fi vrut sa le vad mai inflorite pe unele.
                                           
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=