Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

ozimandias

Am pus si eu pozele in album. Scuze, le-am incarcat fara sa le vad si unele sunt intoarese (am sa revin asupra lor). Eu am facut 2 poze pe drum spre Vio, apoi duminica. Sambata nici nu mi-am dat seama ca ar trebui sa fac poze ca i-am promis Ellei (macar). Insa a facut si Nicol, si Mada... Deci sunt.
http://community.webshots.com/album/571025487DejCzP

georgette

Mai,sa va fie de bine distractia! Nu mi  pare rau decat ca am ratat dansul,dar promit ca ma revansez.."pre multi voi obosi si eu" cand voi veni! :D :D :D

mihail

Ma gindesc si acum(am facut-o si ieri) uitindu-ma la fotografiile lui Ozi ,ce-au zis localnicii cind au vazut atitea masinutze acolo ?
Asa ,dintr-o data. :o

p.s. :sa ai si poze cu unghiile,asta-i chiar prea de tot.Adica client sosit,client servit!

stefana

Au fost si niste momente deosebit de vesele. Cum a fost la inceput cel in care asteptam sa apara dintr-un moment in altul, la poarta pensiunii, masina cu Anamaria si sotul  :D. Eu (plus camera video pregatita), Gabi Jalba si Mada. Cu un minut inainte sa ajunga ei, a semnalizat pe sosea un Mitsubishi impunator ca face la dreapta si a intrat pe langa noi in curte. Entuziasm general, semne de bucurie, rasete, filmare scena, dar... nu era Anamaria  :-\. Ce o fi zis omu' ??
Sau, a doua zi dimineata, cand Penelopa ne-a dat trezirea batand in usi (cum promisese de cu seara) pe la ora 8. Si ... desi credeam ca numai noi suntem in cladirea principala a pensiunii, din nefericire, mai era o camera fara forumusti in ea... restul sa povesteasca protagonista scenei  ;D
Iar tu, Mihaile, nu mai face atata gat pentru slanina aia! Dupa ce te-am scapat de surplusul de colesterol, absolut neindicat la tineretea ta, mai si protestezi!

mihail

Exact..ha-ha-ha...faceam si eu bascalie de tine.Am mincat slaninutza cind mi-ati adus voi omleta,era un pic in farfurie.Imi ajunge.In rest ai dreptate,e bomba atomica pt. sanatate.
Da' de ce sa mori numai tu in chinuri ?
Sa vezi ca se enerveaza Mada si vine data viitoare cu tot porcu'...ca sa ne sature pe amindoi. :)
Stai linistita,doar am glumit....important este ca am fost acolo.Merita !
Am tras concluzia ca,acolo,citeva ore nu sint suficiente,trebuie neaparat,cel putin o zi.De dimineata pina seara.Sintem multi si nu avem timpul necesar sa discudam pe-ndelete.

Atentie:de miine scade temperatura drastic in toata tara !

gabi_gabriella

Bine v-am gasit ! Acum am ajuns si noi acasa
Intilnirea a fost minunata , iar Vio o gazda perfecta ! Multumim Vio pentru invitatie .
De gradina ...ce sa zic ??? n-am cuvinte ... atata frumusete !!
O sa pun poze maine .

Ozi, mersi ca ai adus orhideea, si nu-i nimic ca nu mi-ai dat-o ..cu alta ocazie :)
Cara, multumesc pentru violete . Cateva au ajuns la mine .

cara


ozimandias

Gabi-gabriela, te rog sa-mi dai adresa, ca mai am puiuti.

mihail

Am avut trei "colete" de livrat.Cel in cutiutza rosie a fost livrat azi.Punga/sacosa alba va fi livrata in decursul zilei de miine(pt.Danero).Mai ramine ghiveciul de la Penelopa,care...evident mi l-a dat dar nu a stiut sa-mi indice destinatarul.Sper sa nu fie mopul din Iasi.
Sotia mea a primit cadou de la voi doua chestii: o sticla de palstic cu o frunza mare si o plantuta care se face tufa.Va rog sa-mi spuneti,acum despre ce este vorba ,ca sa stiu apoi cum le plantez.Am fost atit de socat de voi,de intilnire,de asaltul la intrarea in pensiune...incit deabia azi am inceput sa-mi revin.
Atitea gagici pe capul meu,una se indesa cu balcoanele la mine chiar de la intrare :o...parca era ziua mea,ce mai !Nu-mi mai revin. ::)

p.s. cineva,iar am uitat,a vorbit cu sotia ca sa-i trimita reteta tortului.Va rog sa-mi spune-ti despre cine este vorba.

lovetulip

Ne bucuram ca v-a placut Vasluiul.Eu nu am avut nici un merit.A fost doar o locatie unde s-au intalnit prieteni care nu se vor desparti niciodata.Va iubim pe toti.

                                                                                                    Vio si Doina

ozimandias

In sfarsit  :D
Credeam c-ai fugit dupa intalnire.

Meritele tale Vio, ar fi mai multe, printre care: ca ai facut posibila intalnirea, ca te-ai ocupat sa avem tot ce ne trebuie, ca ai stat cu noi, in calitate de gazda!

Ca sa fiu sigura, eu am vorbit cu o doamna de acolo (nu stiu daca era patroneasa) si i-am spus ca peste un an sunt inapoi  :D

penelopa

 :D Până la urmă tot n-am înţeles ..... "aia" avea ori nu balcoane  38  ;D ........  săraca ta nevestică, un pic i-a lipsit să leşine şi, vrei nu vrei,  trebuia să-i faci ei respiraţie gură la gură  :D

Oricum, apariţia ta de  şofer rănit în amorul propriu a fost o surpriză. Mi te imaginam ... altfel  :)
Dar cea mai mare supriză a întâlnirii a fost prezenţa Dianei printre noi. Mi-a adus şi premiul de la Concursul cu surprize ... mulţi pui de violete din care n-am vrut să dau la nimeni  :P
Cara, şi de la tine m-am înfruptat cu violete şi chiar am prins şi o gloxinică .......... că era cu autoservure !! ;D

Punga abandonată am recuperat-o eu fiindu-mi milă de ea. Nu ştiu ce vă mai amintiţi voi dar punga cu pricina conţine: una camelie pt. Irina Marmoset,   un pet mic  cu ceva verde în interior  pe care scrie "Pt. Irina de la Ani " deci, Mădă, rectific, nu-i vorba de nicio Irina de la Deva, un pahar mic de plastic transparent cu un beţigaş  cu un mic moţ verde (pare să fie ... hibi), un pahar de plastic mai mare cu o plăntuţă care seamană cu ... kohleria, un pui de orhidee albă şi un recipient mic cu o plantă ciudată ... ceva ca o euphorbie  "ţucali"  :D   sau cum i-o fi zicând ( o îmbârligătură de beţişoare verzi )şi, cam atât. Două vârurif de hibi cu rădăcinuţe le-am dăruit soţiei lui Mihail.

Mihail,  planta din  juma de pet de plastic  care se face tufă de 1,5 - 2 m este Kerria Japonica şi este pentru grădină.
Ţi-am dat un ghiveci cu Ismene (scrie pe el) este pentru Vikylucia din Iaşi. Voi lua  eu legătura cu ea. Până atunci ai grijă de ismenele mele.  :)

myky

Quote from: penelopa on April 13, 2009, 08:52:01 PM
:D Până la urmă tot n-am înţeles ..... "aia" avea ori nu balcoane  38  ;D ........  săraca ta nevestică, un pic i-a lipsit să leşine şi, vrei nu vrei,  trebuia să-i faci ei respiraţie gură la gură  :D

Oricum, apariţia ta de  şofer rănit în amorul propriu a fost o surpriză. Mi te imaginam ... altfel  :)
Dar cea mai mare supriză a întâlnirii a fost prezenţa Dianei printre noi. Mi-a adus şi premiul de la Concursul cu surprize ... mulţi pui de violete din care n-am vrut să dau la nimeni  :P
Cara, şi de la tine m-am înfruptat cu violete şi chiar am prins şi o gloxinică .......... că era cu autoservure !! ;D

Punga abandonată am recuperat-o eu fiindu-mi milă de ea. Nu ştiu ce vă mai amintiţi voi dar punga cu pricina conţine: una camelie pt. Irina Marmoset,   un pet mic  cu ceva verde în interior  pe care scrie "Pt. Irina de la Ani " deci, Mădă, rectific, nu-i vorba de nicio Irina de la Deva, un pahar mic de plastic transparent cu un beţigaş  cu un mic moţ verde (pare să fie ... hibi), un pahar de plastic mai mare cu o plăntuţă care seamană cu ... kohleria, un pui de orhidee albă şi un recipient mic cu o plantă ciudată ... ceva ca o euphorbie  "ţucali"  :D   sau cum i-o fi zicând ( o îmbârligătură de beţişoare verzi )şi, cam atât. Două vârurif de hibi cu rădăcinuţe le-am dăruit soţiei lui Mihail.

Mihail,  planta din  juma de pet de plastic  care se face tufă de 1,5 - 2 m este Kerria Japonica şi este pentru grădină.
Ţi-am dat un ghiveci cu Ismene (scrie pe el) este pentru Vikylucia din Iaşi. Voi lua  eu legătura cu ea. Până atunci ai grijă de ismenele mele.  :)

hai fata, nu mai apareai!
sa faci inventaru la gradina, ca s-a laudat corcodel ca-ti da atacul la plante. :D

penelopa

L-am făcut!  :D  M-a anunţat Mădă de pe drum  cu isprava ce-o punea la cale Corcodel.  El nu ştie că am informatori de elită dar ştie că, dacă îi prind piciorul la furat ..... îl trag în ţeapă. ;) 

Nicol Caloian

Quote from: mihail on April 13, 2009, 07:40:42 PM
Am avut trei "colete" de livrat.Cel in cutiutza rosie a fost livrat azi.Punga/sacosa alba va fi livrata in decursul zilei de miine(pt.Danero).Mai ramine ghiveciul de la Penelopa,care...evident mi l-a dat dar nu a stiut sa-mi indice destinatarul.Sper sa nu fie mopul din Iasi.
Sotia mea a primit cadou de la voi doua chestii: o sticla de palstic cu o frunza mare si o plantuta care se face tufa.Va rog sa-mi spuneti,acum despre ce este vorba ,ca sa stiu apoi cum le plantez.Am fost atit de socat de voi,de intilnire,de asaltul la intrarea in pensiune...incit deabia azi am inceput sa-mi revin.
Atitea gagici pe capul meu,una se indesa cu balcoanele la mine chiar de la intrare :o...parca era ziua mea,ce mai !Nu-mi mai revin. ::)

p.s. cineva,iar am uitat,a vorbit cu sotia ca sa-i trimita reteta tortului.Va rog sa-mi spune-ti despre cine este vorba.

Multumesc pentru livrarea "cutiutei rosii"  :-* Iar cat priveste reteta, eu am rugat-o pe sotia ta sa ne-o impartaseasca. Asa ca fii barbat gentil si da o raita pe la "Cafetarie" la topicul "Papa-bun" si ajut-o sa ne invete cum se face minunea aia de tort. O sa-l fac numai cand nu-i Virgil acasa ca sa nu-l fac sa sufere (glicemia, deh!)

ELA

aoleu...plantutele  mele :'(; din descriere continutului sacosei abandonate cred ca era sacosa lui Ani, din care cateva plantute le trimisesem eu pt:
- puiutul de kohleria era pt. Doina-Oltenita+pachetel mic,alb( nu a venit la intalnire dar mi-a transmis ca e suficient sa ajunga la cineva din Bucuresti iar la urmatoarea intalnire a 'capitalistelor' se va duce si ea si o sa o recupereze....)
- camelia este pt. Irina -Marmoset
- plantuta cu frunzele ca betigasele este un pui de h. retusa pt. Gabi Jalba ???
Pene, acum le ai in custodie ...vezi ca hoya retusa nu vrea decat putina apa, odata pe saptamana si sa o tii la lumina, dar nu in soare( nu ma pot abtine sa nu dau sfaturi ;D)

Nicol Caloian

Caraaaaaa! O gloxinuta a ajuns si la mine  :-*  :-*  :-* !

mihail

Doamneeee,nu-i nimeni sanatos aici.Auzi sa pierzi plantele ,sa le ratacesti...sa vina Penelopa sa le "recupereze".
Balamuc dom'le !
Bai,slabeste-ma cu 38 tau,era sa cada pi spate din cauza ta.Unde s-a mai pomenit sa te bagi in sufletul omului,de abia intrat si sa "balconezi" la el ? Noroc ca nu s-a pierdut si a remarcat cat de nevinovata esti.Iar o sa ma monitorizeze.
Tortul de portocale il face mama mea,nu-i deloc greu ori complicat.Trebuie respectate niste reguli mici.O savorbesc cu ea,lasa-ma te rog o zi sau doua.E cu fundu'n sus.
Bey,ce sa fac la ghiveciul ala al tau ? E la nevasta-mea in portabagaj,il hurducana bine...e suficient ? Da-mi indicatii de ngrijire,c-o sa ma chemi la trebunal.
Tu nu ai poze ?...c-am vazut peste tot ca Florin era-n capul mesei.Ceee,s-a nascut sef ?

Vio tu si cu sotia ta aveti cele mai mari merite.Aparent nu se vad,dar ...sint evidente,daca nu erati voi,invitatia voastra,preocuparea ca totul sa se-ntimple conform planului tau,noi am fi fost tot acasa.Caldura,discretia si atentia cu care ne-ati primit nu pot fi uitate.


Mada,are o idee interesanta: un Iasi.
Personal sint cam nemultumit de alegere (pe care o respect) deoarece eu ma gindeam undeva pe la mijlocul tarii.Asta ca sa fie comod pt. toti, asa mi se parea mai corect.
Diana  este entuziasmta de ideea Madalinei,ea nu ar fi indraznit sa propuna asa ceva cu toate ca-si doreste din toata inima sa ne vada impreuna la iasi.Ia placut foarte mult la Vio,la Vaslui.Eu cred ca si ea este surprinsa,placut,de atitudinea tuturor.
Asadar,stiu ca este cam devreme,dar ne putem deocamdata "juca" cu ideea unei noi intilniri la Iasi,ce spuneti ?

GetaV

Iti dau dreptate ,Mihail , o intalnire tot in Moldova? Poate ar fi mai rezonabil prin centrul tarii ,cat da cat echidistant!Asteptam si alte opinii.

gabriela jalba

http://family.webshots.com/album/571042077JAhSlw

In stanga -jos,sub fiecare poza,am facut un comentariu,pt a marca momentul.  E trecut de 12 noaptea.....mai scriu !!!! Va pup!!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

myky

Quote from: gabriela jalba on April 14, 2009, 12:22:27 AM
http://family.webshots.com/album/571042077JAhSlw

In stanga -jos,sub fiecare poza,am facut un comentariu,pt a marca momentul.  E trecut de 12 noaptea.....mai scriu !!!! Va pup!!!!

gabi j. merci de plantute, au ajuns la mine! :-*

ozimandias


penelopa

Da, măii Myky, aşa e! Tot timpul făceam referire şi la tine.  ;) Ne-a lipsit spiritul tău războinic  ;D ... nu vezi ce  imitaţie a încercat Ozi să facă ?  :D  Ţine  arma "crimei", mânjită, ca pe un trofeu obţinut la concursul de dans la "bară-perie" , pentru că, trebuie să ştii, n-am dansat singură ci cu ea  :) ......... e adevărat că apuca mai puţin bara şi-mi striga din când în când " Băi, da`  mai lasămi-o şi mie "     :D :D

În altă ordine de idei, întâlnirea asta de la Vaslui a fost un vis frumos care aş fi vrut să nu se termine niciodată.
Petrecerea a fost cel mai reuşit "bairam" la care am participat vreodată. Singura mea dezamăgire a constat în faptul că niciun bărbat de acolo nu ştia ( sau n-a vrut) să danseze  :(   L-am prins un pic pe Mateu (soţul   Mădălinei) dar săracul, l-am învârtit  până era să pice, de ameţeală, la locul faptei. Am încercat şi un dans popular cu soţul meu dar şi ăsta m-a abandonat la mijlocul dansului . Aşa că, în general, m-am desfăşurat singură sau în compania fetelor. Fetele , toate, sunt bune dansatoare.
Nicol, promit ca data viitoare să nu mai fac improvizaţii la Zorba Grecul  ;)

O altă surpriză plăcută a fost să constat că Ani, Gabi-gabriela şi Larisa arată ca ...... nişte puştoaice  ;) Aveam impresia că sunt  nişte doamne  voinice şi bine înfipte. Când colo ... sunt atât de micuţe şi drăguţe !!!!  :)
Iar Mihail .... este un adevărat Don Juan  ;) Norocul lui că a avut  "scutierul" lângă el. Dar tot i-am pregătit o scenă de coşmar .. fiindcă a zis că nu mă pricep la mărimile "balcoanelor" înseamnă că n-am, m-am prezentat la la prima vedere cu balcoane improvizate din muuulte şerveţele  :D  Săraca nevastă-sa, era să facă infarct!  ;D

Prea multe poze nu s-au făcut fiindcă eram preocupaţi mai mult să ne simţim bine împreună.
Ceea ce am şi făcut.

Eu aş zice ca următoarea întâlnire să fie pe teren neutru: Moieciu sau Predeal.
Dar, şi dacă va fi  la Iaşi, nu voi lipsi !  :-*

penelopa

Ela, stai liniştită că plantele tale au ajuns pe mâini bune  :P Văd eu cum mă descurc cu ele până le dau la adevăratele stăpâne. ;D
Aşa că, orice sfat e binevenit.

Mihail, scoate ismenele alea din maşina nevesti-ti şi ai grijă de ele până te întâlneşti cu Vikylucia. Nu ai decât să le pui la lumină , puţină apă când pământul este uscat şi .. atât.

diana

Quote from: mihail on April 13, 2009, 10:28:52 PM
Diana  este entuziasmta de ideea Madalinei,ea nu ar fi indraznit sa propuna asa ceva cu toate ca-si doreste din toata inima sa ne vada impreuna la iasi.Ia placut foarte mult la Vio,la Vaslui.Eu cred ca si ea este surprinsa,placut,de atitudinea tuturor.
Asadar,stiu ca este cam devreme,dar ne putem deocamdata "juca" cu ideea unei noi intilniri la Iasi,ce spuneti ?

Mai ce mi-ai citit gandurile ;D ;D