Ani- colectie hibiscus

Started by ani, April 03, 2009, 11:40:33 AM

Previous topic - Next topic

geodezia

Ani pune-ma si pe mine pe lista cu ce prinzi ca nu am decit rosu simplu si duble ca cel roz simplu are draci .Asa ca pune-ma pe lista cu cite unul din fiecare .Multam

ani

Geodezia, te pun pe lista, dar lista e lunga, fetele care au vazut-o iti pot spune. Te anunt cand am lastari excedentari.
Intr-adevar toamna si iarna nu prea se prind lastarii, acum este timpul lor. Pene, cred ca ai jumulit bietul Gator!
"Frumusetea lucrurilor exista in sufletul celui care le admira" David Hume

geodezia

Astept ,astept ca deasta avem o viata si trebuie sa o traim .Trece-ma acolo ca e timp berechet

penelopa

Quote from: ani on April 27, 2010, 02:56:31 PM
Geodezia, te pun pe lista, dar lista e lunga, fetele care au vazut-o iti pot spune. Te anunt cand am lastari excedentari.
Intr-adevar toamna si iarna nu prea se prind lastarii, acum este timpul lor. Pene, cred ca ai jumulit bietul Gator!
Eee, doar l-am coafat puţin  mai mult  :D (să se regenereze, că mie îmi plac plantele mari  ;)).

Ionela

"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

YuaNa

felicitarile mele! eu tot incerc de ceva vreme sa ii fac sa mi se prinda cativa lastari da nu-mi reuseste cred ca o sa cumpar o floare cu radacini si incep de acolo. ;)  ;D :P

einsteinitza

YuaNa, au aparut acum varietati deosebite, merita sa iei una.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

e si asa incetul cu incetul suflam pe tine YuaNa  cum s-a suflat si pe mine .Azi unul mic ,miine altul si as afcai colectie

ani

"Frumusetea lucrurilor exista in sufletul celui care le admira" David Hume

einsteinitza

Unul mai frumos ca altul.Ai tot strans acolo tot felul de bijuterii. Ma uimeste frumusetea hibrizilor noi, atat de deosebiti, gofrati, rasuciti, combinatii de culori neasteptate.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia


Rux

Tare  de tot tot ce am vazut aici !

penelopa

.........  şi când vă gândiţi că mai au vreo 90 de hibi de înflorit la Ani  :o :o :P

YuaNa, dacă vrei, poţi începe cu 2-3 butaşi (în curs de înrădăcinare) de la mine. Sunt  hibi roz şi piersiciu, involt. Când i-am tăiat pe ai mei, am pus câţiva lăstari în apă, la înrădăcinat. Am mai dat la fete din ei dar mai am vreo 3 butaşi.

ani

Penelopa nu exagera, 94 sunt toti si cei mai multi au inflorit, mai cateva surprize.
"Frumusetea lucrurilor exista in sufletul celui care le admira" David Hume

stefana

Ani, albumul tau concureaza cu site-urile producatorilor de hibi :D. Multumesc ca le-ai pus nume, acum pot sa stiu si eu cum ii cheama pe unii din ai mei cumparati no-name.
Cel mai neasteptat  :-\ mi se pare ca a inflorit Stormy days , parca este celebrul hibi secretara. Sper sa revina la culorile lui originale, cu nuante de gri inchis. Sau, si mai grozav, sa se coloreze a mea "secretara" precum Stormy ::)

vernil

Quote from: ani on June 28, 2010, 12:23:58 PM
Penelopa nu exagera, 94 sunt toti si cei mai multi au inflorit, mai cateva surprize.

Mi-e rau  :D cica 94 nu e mult  :D :D :D Dar care e limita, Ani, 1000 ?  :D :D :D Doamne, si mai ai si multe alte floricele frumoase, nu doar hibi ... Musai sa-i zic sotului ca o colectie inseamna peste 100 plante, musai.

sicamin

Ani sant superbi ! zici 94 ? Eu cand am avut 60 am fost fericita, si acum cand am doar 6,nu mai am rabdare sa-i vad infloriti .

ani

Recunosc, sunt multi, dar mici, mici. Unii nu au nici 10cm inaltime si fac flori, cum sa nu-i iubesc?
"Frumusetea lucrurilor exista in sufletul celui care le admira" David Hume

geodezia

cind spun eu ca e chestia cu dragostea

myosotis

dragostea, ceva experienta, ceva stiinta, perseverenta,   ::) si cred ca ar mai fi ceva calitati necesare  :D

geodezia

Asa e d-na Myo ca eu degeaba dragoste daca nu m-am priceput la ei da acu cu ajutor de la musuroi invat ce sa fac ata e si sper sa am si eu ceva nice

ioana_ralu

Quote from: ioana_ralu on May 09, 2009, 08:39:51 PM
Ani,cand ai lastari in plus vreau si eu(contra cost) :-*
Buna Ani ,sper sa nu te deranjez.Stiu ca ai foarte multe cereri,dar daca vei avea vreodata lastari in plus de schizopetalus,swan lake sau ben lexcen as dori si eu sa cumpar

geodezia

D-na Ani are mina buna garantat tot ce am primit  de la dinsa ,eu care nu am putu prinde nimic , s-au prins si au si facut floricele .Multumesc inca o data d-na Ani

geodezia

hei ceva nou ca mi se lungira ochi pe postrea asta a dvs ce frumuseti ametitoare . foarte frumosi de cite ori deschid calculatorul scriu hibi si ma uit la colectia d-nei Ani ce frumosi pot fi foarte frumosi

Rux

Desi o cunosc doar virtual pe Ani ,am tot respectul  pentru ea si ceea ce face . Clar : sufletul ei  este ca si chipul . Blind ,iubitor si vesnic luminos. +rsp