Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

sicamin

Buna dimineata! Si eu  sant la a doua cafea .A plouat cam toata noaptea si ploua in continuare .
Sa aveti un an bun si plin de bucurii!

ELA

buna dimineata!
sunt si eu la cafea dar savurez mai mult filmele de pe ,,antena,,sunt la al doilea  ;D ;D

Nicol Caloian

Nu conteaza ca e cam la pranz dar fiindca sunt inca in pijama va spun BUNA DIMINEATA pentru 2010! Un an nou cu toate bucuriile din lume!

lovetulip

Quote from: georgette on January 01, 2010, 10:23:19 AM
Buna dimineata mushuroi 2010!
Cafeluta e binevenita,acum am facut ochi si noi!E soare deja si miroase a primavara  :D ghioceii deja au scos "nasul "...
Vio cat AMR?? :D


2/3 AMR   Sigur sunt ghiocei?  Mai ai laleaua Ice Cream,sau ti-a mancat-o Bobo?Sau poate cainele cel nou? :D

Marmoset

Eu abia acum reusesc sa spun Buna dimineata la topicul asta!  :D :D :D
Vivi, desi am fost numai cu sotul la revelion, sa stii ca m-am simtit excelent, ca-n fiecare an! Petreceri cu prietenii pot face oricand, dar de revelion, nu ne place sa stam sa depanam povesti sau sa spunem glume, ci preferam un anturaj care sa nu ne tina lipiti de scaune, la masa.
Acolo unde e antren si muzica buna ne simtim cel mai bine!
Toata noaptea aproape am stat numai pe ringul de dans, am si ratat un fel de mancare din meniu, caci la petreceri, la noi mancarea si bautura sunt pe ultimul plan. Daca e muzica buna, cafea, apa minerala si ceva scofeturi de rontzait, e ideal pentru noi!
Vorba lui Ozi, e si chestie de obisnuinta si cel mai important e sa fii voios, fericit si sa te simti excelent! Noi asa ne-am simtit la fiecare revelion si crede-ma, au fost multe revelioane la care am mers fara sa cunoastem pe nimeni! Iar daca sunt cu sotul la un revelion, asta e esentialul pentru ca petrecerea sa fie perfecta! Nicidecum nu simt atmosfera impersonala si rece alaturi de el!

vivi23ro

fiecare cu gusturile lui, craciunul de obicei se face in familie, revelul cu prieteni si cit mai multa lume, de dansat se poate si acasa in fiecare zimai ales ca iti pui ce muzica sti ca iti place, oricum restaurantul ESTE un loc rece si impersonal, atita timp cit nu te reprezinta sau iti reprezinta stilul, de dansat cu sotul o pot face in fiecare zi,fara sa ma duc niciunde :D :D

Marmoset

Exact! Gusturile nu se discuta!
Asa ca eu la fiecare revelion, voi alege sa merg la restaurant! Nu orice restaurant, ce-i drept!

ozimandias

Buna dimineata va spun si eu, desi am avut pretentia sa fiu prima care va ureaza o zi buna pe anul asta.  :D Se pare ca nu mi-a reusit si... cu sampania intr-o mana, cu bomba in alta, am scris (nu ma intrebati cu ce  :D ) la "la multi ani"  :D Asta e... se pare ca varsta isi spune cuvantul.


gabriela jalba

Marmo sa-ti fie de bine si sa te simti mereu bine! Noroc ca sint multi ca tine,ca altfel ar muri restaurantele. Eu,...nu le diger !!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

Marmoset

Quote from: gabriela jalba on January 02, 2010, 05:17:54 PM
Marmo sa-ti fie de bine si sa te simti mereu bine! Noroc ca sint multi ca tine,ca altfel ar muri restaurantele. Eu,...nu le diger !!!

:-* :-* :-* Sarut mana! La fel va doresc si eu!

penelopa

Azi n-a zis nimeni "Buna dimineata".  :)
Asa ca, va zic eu cu o completare: in sfarsit, ninge ca`n povesti in imprejurimile Bucurestiului! :o

vivi23ro

si la noi a nins noaptea si mai ninge si acum slab

Claudya

cand deja credeam ca primavara e la poarta, ;D ma trezesc iar cu zapada. :'( :'(
deja m-am saturat  :-\ :-\ de frig si zapada. vreau curcubeu  :D

gabriela jalba

s-a facut!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

Claudya

Mai Gabi.esti teroare  :D :D :D
ce mai facut sa rad. :D ;)  asta da curcubeu.

ozimandias


irina

Buna dimineata tuturor!

De azi la cura de slabire ca nu mai intram in haine de la atatea bunatati  ;D

vivi23ro

gind la gind... daca ochi mi se fac rosiii... daca urechile incep sa miste mai usor..... daca imi apare un ciot de codita pufoasa.. inseamna ca are efect cura de cruditati...

Fleurf

Buna dimineata! Ce iarna a venit iar peste noi!  ;D Bine ca n-o sa tina mult ca deja mi s-a facut dor de gradinarit.  :D

irina

vivi nu ne zici si noua cura de cruditati?

vivi23ro

nu risc decit sanatatea mea... :D ;D ;D ;D ti am scris pm

georgette

Irina: se ia tot ce ai pofta si se imparte pe jumatate..o jumatate se arunca!Din ce ramane se da de-o parte ce ti place cel mai mult si..se arunca!Apoi din ce ramane se imparte la nr de membri din familie..ce ti revine tie de imparte la 3 ..adeca 3 mese pe zi!

Sa-mi spui cat ai slabit! ;) :D :D :D :-*

vivi23ro

daca imi mai mergea cintarul iti ziceam cit m am ingrasat... dar s au dus bateriile si nu gasesc altele...

gentiana

Neatza!
Ma deprimati cu discutiile despre mancare,io am senzatia ca ma ingrash si de la apa
Oricum n-am mancat mai mult de 2 mese pe zi(ca sa nu mananc am dormit) si parca parca orice vreau sa imbrac e stramt :P

georgette

Pai,mai fata,au tu nu stii ca odihna ingrasa cel mai tare? cand vei avea un copil si nu te va lasa noaptea sa dormi si ai sa te consumi din cauza lui, ai sa slabesti indiferet cat si ce maninci! :D
Acu fara gluma,somnul respectiv nesomnul are mare influenta asupra greutatii,cel putin la mine,o noapte nedormita se vede pe mine cu ochiul liber..si invers,zile cu odihna iar se vad si se simt!De asta am  zis ca de azi intru in normalitate,adeca alergatura,agitatie consum nervos..astept deci sa slabesc natural!  ;)