Statistici

Started by diana, December 04, 2007, 07:53:12 PM

Previous topic - Next topic

diana


Statisticile sunt imbucuratoare pentru forumul nostru! In ultimele 24 de ore am avut 74 de vizitatori! Daca va intereseaza procentul de vizitatori pe tari:
Romania 75,53%   
Olanda  3,38%   
Italia  2,11%   
Ungaria 0,84%   
Moldova   0,42%   
Germania  0,42%   
Canada  0,42%   
Franta  0,42%

La mai mare! :D

cara


crestem mari si noi, ia te uita!  ;D

gabriela jalba

continui statistica.....
95 membrii
61% - inscrisi in 2007
54% - au mai putin de 10 postari
32% - 0 postari!!!!!!

          ..............deci situatia nu-i chiar asa roz....
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

diana

 :'( mi-a pierit tot optimismul, d-na Gabi! Eu vad partea plina a paharului ;D e bine macar ca suntem vizitati! Nu se stie niciodata ce surprize pot aparea, nu?! Pentru mine e un pas inainte chiar si asa! Alte forumuri stau mai prost si au vechime mult mai mare...

gabriela jalba

Ce fac alte forumuri...nu-i asa important. Important se facem noi!!!!! Chestia e ca  ,  caram mult balast dupa noi...Cineva zicea,tot pe forum,ca putini si buni!!! Asa zic si eu! Ai vazut,Bogdan pe forumul lui cum a pus banda cu: cine nu posteaza timp de o luna...Pa!!!!! parca putin cam drastic...,dar faceti o "sedinta" moderatori+administrator,si mai renuntam la unii care s-au inscris numai,si a trecut si un an si ...nu ne-au iubit!!!!! Ar trebuii totusi un termen limita de a "sta" pe forum degeaba, ca altfel ne-mbatam cu apa de ploaie!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

myky

mie imi este bine si asa, cum se spune, "putine da bune (buni pt. baieti ;D)" decat "muuulti da.......... stiti voi cum", eeeeei, mai lasati statisticile astea ca nu suntem la concurs, nici nu va imaginati cat de greu mi-a fost cand nu puteam sa intru pe forum de acasa

penelopa

Da, chiar asa!
Pe mine nu ma intereseaza statisticile voastre si nici celelalte forum-uri.
Eu ma simt atat de bine aici si in "elementul" meu  incat nici nu vad balastul.
Pentru mine,  forumul nostru  este  ca  si ........ "job-ul" meu. Deabia astept sa ajung la serviciu ( nu am PC acasa) sa ma discut cu voi.:  mai fac o "lucrare" ... mai intru pe forum,  iar ma  mai fac ca lucrez ceva.... si iar intru pe forum.
Cand am mult de lucru,  sufar ca nu pot vedea ce s-a mai scris.
Daca nu am timp, Elena care este colega mea de birou,  ma tine la curent cu ce s-a mai scris.
Va iubesc si va pup pe toate si pe toti!
Fara voi mi-ar fi tare greu!

Pene- mushu-roita.

cara

hip - hip - ura!  :D
si io cand deschid oketzii, sar direct in mushuroi!
habar n-aveti ce reputatie am de vreun an incoace! fiu'meu ii avertizeaza pe toti sa nu deschida subiectul "plante" cu mine ca nu ma mai opreste nimic!  :D

pace si prietenie!  :D

Erwin

Nu sunt de acord nici cu mesajele de genul "daca nu postezi te sterg"; pana la urma urmei e vorba de libertate. Poate unii se simt bine doar sa citeasca. E ok si asa din punctul meu de vedere. NU mi se pare fair-play sa ii obligi pe oameni sa posteze.
Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro

gabriela jalba

Quote from: Erwin on December 31, 2007, 08:27:01 PM
Poate unii se simt bine doar sa citeasca.
Daca tot e sa facem discutii pe tema asta...Cine vrea doar sa citeasa,o poate face ca " GUEST" ,nefiind necesar sa se inregistreze....
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

vernil

Forum exact asta inseamna, participare alaturi de cei inscrisi. UIte ce spune DEX-ul

FÓRUM n. Adunare importantă; întrunire de mare amploare. /<lat., fr. forum

Ref. la critici catre administratorii altor forumuri,  mi se pare de foarte proasta calitate sa faci comenzi de plante acum, in toiul iernii! Sa incerci sa convingi participantii la forum sa se alature unei comenzi de kohleria! In afara faptului ca furnizorii nu livreaza plante iarna (atentie, plante! nu bulbi), care este miza ?
Mai rau, pe acelasi forum de plante se copiaza in nesimtire ideile de pe altele, frecventate intens si in plina dezvoltare. Aici exista o motivatie, lipsa de creativitate si incercarea disperata de a-i tine pe oameni alaturi.



stefana

Quote from: Erwin on December 31, 2007, 08:27:01 PM
NU mi se pare fair-play sa ii obligi pe oameni sa posteze.
Nu este o obligatie sa posteze cineva. Doar o optiune.
Dar atunci cand statistica spune ca sunt sute de membri, din care mai mult de jumatate n-au scris nimic, nu cred ca e bine pentru imaginea forumului  :-\.
Inscrierea este necesara atunci cand vrei sa participi la viata forumului, altfel... nu are rost  ;D.

ionut

subscriu la cele de mai sus

gabriela jalba

Stefana,Vernil,Ionut: multumesc pt sustinere. Chiar am sa mai fac niste calcule,si am sa supun dezbaterii si votului forumistilor daca e cazul sa ne debarasam de balast( bineinteles daca si administratorul forumului e de acord...el e sefu' !!!!!)
    Erwin...nu-ti inteleg pozitia...citeste "discutii diverse" din "cafetarie".
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

penelopa

Statistic vorbind ... nu va inteleg!
Cu ce va deranjeaza  procentul de gura-casca?
Eu ma simt bine si asa:  ca un VIP intr-o baie de multime  :D

Unii sunt mai timizi, altii mai tacuti dar,  din moment ce s-au inscris pe un forum de plante  sunt sigura ca si ei iubesc  verzaciunile ca si noi.

Daca nu afecteaza in vre-un fel  spatiul dedicat forumului,  nu  are rost sa va debarasati de ei. Lasati-i sa participe si ei,  in felul lor,  la discutiile noastre.

stefana

Timizii astia imi amintesc de ce faceau unii in copilaria mea: sunau la usi si fugeau  ;D.
Cred ca multi au si uitat ca s-au inscris.
Cand am zis de imaginea forumului, m-am referit la faptul ca noii veniti se pot uita sa vada si "statisticile". Daca din muulti membri nici jumatate nu au catadicsit sa scrie macar un mesaj de bine v-am gasit, inseamna ca forumul e neinteresant.
Dar fiecare e liber sa aibe propria parere  8)

gabriela jalba

sa stii Stefana,ca la asta ma gindeam si eu:daca s-a inscris de mai bine de un an si nici macar "buna ziua"....,e lipsa de interes(ca sa nu zic de respect,consideratie....); sau intra,isi face rost de ce are nevoie,si pa!!!!! Parerea mea ca la 6 luni fara o postare.....Oricum,cine tine cu tot dinadinsul,se poate inscrie cu un alt nik!!!!
    Sa vina CARA si sa discutam si cu ea!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

vernil

Poate si-au uitat parola  ;D sau nick-ul  ;D

gabriela jalba

Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=