Gradina de elf

Started by gentiana, June 27, 2009, 11:18:38 AM

Previous topic - Next topic

Mihai

Quote from: gentiana on March 11, 2010, 03:08:46 PM
Adica nu-tzi place avatarul Vernilei?
Sigur ca da,sunt cumva debusolat de atata perfectiune!

gentiana


vernil

Quote from: Mihai on March 11, 2010, 04:53:20 PM
Sigur ca da,sunt cumva debusolat de atata perfectiune!

legea echilibrului, a compensatiei ... macar avatar cool sa am si eu

Deci, retrag ce am zis despre avatarul meu, nu-i bun. Zana e blonda,deci nu e ok ...  bine ca e infasurata in valuri, ca altfel era posibil sa fie considerata politista  :D :D :D aflata in misiune printre stele  :D :D :D

gentiana

e intruchiparea spiritului tau!

GetaV

Mihai nu muta clematisul de 2 ori ,o tii in ghiveciul initial pana se dezgheata si o plantezi n-o stresa de 2 ori
Alpina sa-mi marcotati si mie :-*

gentiana

pai n-ai zis ca n-ai rabdare?

GetaV

N-am ,dar nici nu am gasit

gentiana

alea alpine eu le-am luat de hornbach(le scot  cand sunt inflorite ,ca altfel nu le baga nimeni in seama)

GetaV

Stiu dar eu nu am vazut poate am noroc la primavara

gentiana

Noi am luat-o prin aprilie si era imbobocita

Mihai

Si la tine in gradina......poc, a si inflorit :D
Ce norocoasa esti.

gentiana

CAREMI, sa stii ca Mihail nu scrie aici
Aici vin doar oamenii care vor sa traiasca frumos si sa se bucure de viata si de florile lor

gentiana

am tzinut-o in balcon vreo 1saptamana parca
ce sa fac........am noroc la flori(probabil pt ca imi usnt luate cu dragoste si pt ca-s lasata sa mi le aleg) :D

mihail

Ntz ! Nici vorba,uite ca scrie.SIC !
Daaaaar,daca nu am pricep,daca nu am nimic de spus....nu ma bag in seama  :P
....Poate ar fi o mica mentiune: cind ai probleme cu un arbore(in cazul de fata un cedru),nu intrebi horticultorul ci pe un silvicultor.Nu te duci cu pisica bolnava la service.

gentiana

ete si nea Ion ,ca e si el om

gentiana

mi-au aparut crinii ,unii din ei au cam 10cm inaltime
mi-au rasarit si semintele de delfinium,ardei turbinca
au "varf" bulbisorii de cane,iar hymenocalisii au cam 2 cm
imi arata birou ca un soi de "statiune de cercetare" -asa l-a denumit directorul nostru amuzat
cica cand am de gand sa cer si un raft pt flori
(in urma cu vreo 3 ani a vazut un trandafir japonez rosu inchis la mine si m-a rugat sa-i prin pui si lui,azi trandafirul-pui troneaza in biroul directorului si a facut deja prima floare;la prima floare a fost sarbatoare in firma  ;D)

penelopa

Ce fel de delphinum ai? Te referi cumva la nemţişor?

gentiana

nope ,chiar delfine
in poza aratau bleumarin,bleu,albe,roz
sa vad ce iese
in poza aveau frunze palmate si nu ca mararul
in mai la expo  sigur vin cu delfine imbobocite(au avut si la hornbac dar se obraznicisera cu preturile dupa ce le-am luat pe primele 3)

penelopa

În cazul ăsta, ai grijă de răsaduri!  ;)  Să nu-ţi moară niciunul.......... şi grădina mea tânjeşte.  ;)

Nicol Caloian

Hop si eu pe aici, ca din cate stiu se pot impartasi multe impresii, chiar de nu sunt legate de verzituri. Aseara m-a scos fiica mea (cadou de 8 martie) la opera, "La boema". E drept ca nu mai fusesem de mult si ce sa va spun, in sinteza, aproape uitasem cat poate fi de frumos. Am fost impresionata ca desi era un spectacol in cursul saptamanii, sala era plina si foarte, foarte multi tineri.Am avut o seara frumoasaaaa!

vernil

Quote from: Nicol Caloian on March 12, 2010, 11:44:44 AM
Hop si eu pe aici, ca din cate stiu se pot impartasi multe impresii, chiar de nu sunt legate de verzituri. Aseara m-a scos fiica mea (cadou de 8 martie) la opera, "La boema". E drept ca nu mai fusesem de mult si ce sa va spun, in sinteza, aproape uitasem cat poate fi de frumos. Am fost impresionata ca desi era un spectacol in cursul saptamanii, sala era plina si foarte, foarte multi tineri.Am avut o seara frumoasaaaa!

Felicitari, Nicol! Intradevar, o veste buna ca tinerii nu doar asculta, ci si merg la opera! Am citit mesajul si la topicul de diverse ...

Corcodel

Quote from: gentiana on March 11, 2010, 08:48:44 AM

2.Pene daca ultimul tau avatar e opera lui Corcodel,sa stii ca-s dezamagita(asta putea s-o faca orisicine);
daca era meserias  te transforma in zana sau ca sa fim in ton cu anotimpulin "Craiasa Zapezii


...draga don'soara, daca era opera mea ar fi aparut la stiri sau la rubrica "arta in stare pura", si oricum avatarul lui Pene e chiar gingas fata de original.
Nu stiu al tau...

penelopa

 :D :D
Oricât te-ai strădui, Corco, tu nu vei reuşi să mă "otrăveşti".  ;)

gentiana

"NENE"Corcodel a cam trecut ceva vreme de cand mi se spunea"domnisoara"
O iau ca pe un compliment la adresa varstei mele fragede si a spiritului meu vioi ;sau Pene mi-a laudat inaltime si de acilea ai tras concluziunea ca as avea picere lungi; sa stii ca nu te-ai inselat :D
Avatarul meu e opera fauritorilor de avataruri de pe net(nu mai stiu exact de pe unde l-am cules)
Am considerat ca imi reprezinta nick-ul,dar sa stii ca primesc un avatar cu un "elf-elfa" facut de "luminatia -voastra"
(cadou de martisor sau de ziua mea care e luna viitoare,eventual si un cadou de Iepuras,dar nu o radacina de pelin) ;D
Am vazut originalul(la Pene) si as zice ca mult mai gingas decat avatarul
daca ai cumva reclamatii te poti adresa consiliului Elfilor -ei solutioneaza chestiile astea(da vezi ca au obiceiu sa ceara plata daca muncesc degeaba si-s tare scumpi! ::))

gentiana

Nicol ma bucur pt tine,Boema e exact o opera pe care ti-ai dori-o zilele astea uracioase
Bravo fiicei tale pt initiativa